IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Подарок за неа за роденден
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Подарок за неа за роденден

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Арогантен Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Арогантен Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Подарок за неа за роденден
    Испратена: 01.Јануари.2010 во 15:10
Се наближува роденденот на вашата љубена. Што би и подариле за да ја израдувате за нејзиниот роденден? Вемолам без оние излитени реченици као "секс" "ќебапи у Дестан" "шетање на Матка"...пошто колку и да пишувате никој не ги праи тие работи.
Што навистина би подариле од срце? бакнеж среќа


Изменето од Арогантен - 01.Јануари.2010 во 15:10
Bodies on a cemetery...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 15:29
Ehh...barem za zensko e lesnoнамигнување
Dovolno e da i go poznavash vkusot i reshen problemголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 15:39
Да сум на местото на момчето, некое клише би напраил... Би ја однел на вечера, потоа некоја прошетка и убава помината вечер заедно...Знаете на што мислам...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Арогантен Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Арогантен Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 15:41
Originally posted by renatax renatax напиша:

Ehh...barem za zensko e lesnoнамигнување
Dovolno e da i go poznavash vkusot i reshen problemголема%20насмевка

Па да, тоа е во ред, само незгодоно е малце да подариш нешто што таа може да си го направи сама, на пр. да и подариш филм или музика е безвезе бидејќи може да си ги симне од нет :)
Ај кажи ти некој примерголема%20насмевка
Bodies on a cemetery...
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 15:47
Ama vidi sega,jas sum golem vljubenik na nakit,od nakit nikogash dosta....no mora da e nekoj pooriginalen,poneobichen ,redok....skromno ,neli?голема%20насмевка
Najmnogu bi se izraduvala koga nekoe dobro parche  od nekoj izlog nekoj go zapametil i  za mojot rodenden mi go podari.....prichina za dvojna radostголема%20насмевка
Em mi go ''pogodil'' vkusot,em toj ne se namachil mnogu birajkjiнамигнувањеголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 16:29
Kade e tvoeto cukanje na srceto?
Nakitot ke ti stane sekojdnevie i nema da go prepoznaes...
Edno cokolatce zaedno vo usta da si go izedete....a?
Dve usni....vo isto vreme
Ke go zapamtis....a nakitot ke go stavis vo kutija zatoa sto nemozes da go nosis sekoj den da ne te primeti nekoj...среќа
EDNOSTAVNITE POKLONI DADENI VO SPONTAN NASTAN SE SEKOGAS ONA STO KE GO PAMTITE!!!


Изменето од Joshua_Tree - 01.Јануари.2010 во 16:30
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 18:52
мислам дека моментите поминати со саканата/саканиот се бесценети...ниту еден подарок неможе да ги замени...а кога станува збор за материјални нешта во зависност од можностите на партнерот би сакала 2 авионски билети до негде(макар и до охрид ..иако мислам дека нема) и резервација во хотел...и ете..пак ќе имаме заеднички моменти и спомени...а ако неможе тоа да си го дозволи дефинитивно би сакала нешто што ќе ми остане како спомен..не облека и такви работи..подобро некој мал оригинален украс (ако е некој талент може и сам да го направи )..значи сум против работи што денес ги има,а утре ќе се искинат (т.е. облека)
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2010 во 23:17
би можел да и подариш од тие стаклените кугли или топки кои кога ќе ги протресеш внатре се развејуваат снегулки или некои шљокици
така ем ќе биде скромен поклонот, ем ќе и` подариш еден (мал) „свет“
нешто отприлика вакво

http://www.holyshops.com/products/7C8_P1010158.JPG
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 09:29
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Kade e tvoeto cukanje na srceto?
Nakitot ke ti stane sekojdnevie i nema da go prepoznaes...
Edno cokolatce zaedno vo usta da si go izedete....a?
Dve usni....vo isto vreme
Ke go zapamtis....a nakitot ke go stavis vo kutija zatoa sto nemozes da go nosis sekoj den da ne te primeti nekoj...среќа
EDNOSTAVNITE POKLONI DADENI VO SPONTAN NASTAN SE SEKOGAS ONA STO KE GO PAMTITE!!!


Alo Josh....изненадување
Tipov saka da prochita kakvi pokloni sakame nie zenskite,se raboti za podarok za rodenden so koj saka da ostavi vpechatok,so koj posilno kje pochne da i chuka srceto,dosta mislish na jadenjeплазење
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 13:49
Букет со 101 роза....љубов
ЦД со најубавите љубовни балади...љубов
Ваша заедничка слика во прекрасна рачно изрезбана рамка...љубов
Ако си малку покреативен можеш да и` напишеш песна...љубов

Уф....мечтаење

You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 16:38
Originally posted by renatax renatax напиша:

Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Kade e tvoeto cukanje na srceto?
Nakitot ke ti stane sekojdnevie i nema da go prepoznaes...
Edno cokolatce zaedno vo usta da si go izedete....a?
Dve usni....vo isto vreme
Ke go zapamtis....a nakitot ke go stavis vo kutija zatoa sto nemozes da go nosis sekoj den da ne te primeti nekoj...среќа
EDNOSTAVNITE POKLONI DADENI VO SPONTAN NASTAN SE SEKOGAS ONA STO KE GO PAMTITE!!!


Alo Josh....изненадување
Tipov saka da prochita kakvi pokloni sakame nie zenskite,se raboti za podarok za rodenden so koj saka da ostavi vpechatok,so koj posilno kje pochne da i chuka srceto,dosta mislish na jadenjeплазење


Simbolikata ja zaboravi...neli???среќа
I procitaj uste ednas renata...намигнување


“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11601
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 19:16
Ajde  Josh...jasna mi e poentata tvoja ,no chovekot saka konkretna rabota,pa ako mozesh pomogni mu so svoja sugestija,batali me mene i moite vkusovi, toj pobara od mene da predlozam neshto i  jas kazav shto jas bi posakala za podarok,bashka  toj ushte na start kaza bez klishea ,kebapi,proshetki ,pa i chokolatcaплазење
Ako naletam na  Romeo ,mozebi kje posakam chokolatce za rodendenнамигнување
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 19:35
Ubavi se coveckite gluposti...ta-ta....среќа
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Март.2012 во 15:14
Може како овој за 8ми март ... така и за роденденнамигнување


Романтичен Казакстанец решил на својата сопруга за 8-ми март да и подари букет од милион рози.

rozi240
Тој розите ги порачал од Холандија, а оттаму ќе бидат и доставени. Сите рози ќе бидат со иста боја и исти по големина.

Колку изнесува овој луксузен букет не се знае. Но сепак секој знае дека милион рози чинат многу пари.

Цената на една роза во продавницата каде што ги нарачал изнесува од 2,50 до 5 евра. Па колку би чинеле милион, можете да пресметате.

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.