IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Лекот за рак на дојка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Лекот за рак на дојка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
Автор
Порака
Storm5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 226
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Storm5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 14:24
bijonse1
toa mozhe da vazhi DA !! samo ako ne si lekar specijalist smee takvi komentari da dava....
toa mozhe da vazhi DA !! ako si komercijalist na nekoja firma so makrobiotska hrana...
toa mozhe da vazhi DA !! ako ne si ja dala Hipokratovata
zakletva i diploma si ja zela preku nok....
jas veke nema da kometiram....
ne daj bozhe na pacienti na radiologija i onkologija da ja primentat tvojata terapija na lekovi...
a da ne zboruvam celosno vo bolnica terapija so vakvi ,,lekovi,,.....
nema veke da ti kometiram.... zatoa shto ne gi znaesh osnovnite raboti.....
shto znachi lek....shto znachi pridruzhni lekarstva.... shto znachi i shto znachi pridruzhni rastitelni preparati i shto znachi nachin na ishrana kako pridruzhna rabota vo zdravjeto na chovekot....


KOMENTARI:

1-ne sum lekar specijalist
2- ne sum komercijalist na nekoja firma so makrobiotska hrana...
3-Hipokratovata zakletva e Makrobiotika vo praksa - Hranata lek-lekot Hrana
4-na radiologija i onkologija ne se primenuva Makrobiotikata, za zal.
5-pridruzhni rastitelni preparati vo vid na piluli i
slicno ne se koristat vo Makrobiotika
6-Primarno - rakot ide od los nacin na ishrana.
7-da pokazhesh pozitivni raboti od makrobiotska ishrana...Makrobiotikata e dobro proverena nauka i nacin na lecenje
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 15:09
da???
vasheto bebe ima bakteriska infekcija ......so koja makrobiotska hrana go hranite???
denes gledam bebcheto ima 40 C temperatura.....
vaka ke vi prepisham lek....
dve zrna zhitarici....edna lazhica soja.....
a po potreba edna granka brokula ako ne spadne dovolno temperaturata...
a vie zhiveete vo ista zaednica ??
znachi site se hranite isto...eden ruchek neli???
se chudam kako zhenata dobi rak ,a drugite ne.....
a site imate losha ishrana.....
znaete jas bev na fakultet po Makrobiotika neli kako priznata nauka eve mi ja diplomata...
i veruvajte vo mojata terapija i moite makrobiotski lekovi....
ama ajjj ke te molam NON SENS komentar...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 15:22
.......
6-Primarno - rakot ide od los nacin na ishrana.
.....


.....a i ova!изненадување....aj , neka  pokaze nekoi rezultati deka navistina e taka.....ima li nekade "izveshtaj" za toa kolku % od tie shto go "fatile" ...deka toa im e poradi loshata ishrana?збунетост
ili pak,...neka ispita nekoj kolku od ciganite vo shutka na primer...imaat?....ili mozebi tie se epten upateni vo principite  na zdravata ishrana?изненадување

arno reche bijon....site na edna masa  jadat...istoto i dolgo vreme...zoshto nekoj dobiva ,..a ostanatite ne?изненадување
.....poochigledno nema  deka e "zgoditokot" od nachinot na ishrana!

pa i na loto sekoj ne dobiva,..iako site igraat ista igra.намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 15:34
Ракот е енигма на 21 век. намигнување
Кон врв
Storm5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 226
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Storm5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 18:12
-ImunolosIki sistem na decata zavisi od ishranata koja se konzumirala meseci pred zabremenuvanje, za vreme na bremenost, doenje i posle doenje.Makrobiotika uci so sto da se hranat bebinjata...

-veruvajte vo mojata terapija i moite makrobiotski
lekovi....- NE VERUVAJ-PROBAJ!

-Ракот е енигма на 21 век.-NE E VEKE!!!

-.ima li nekade "izveshtaj" za toa kolku % od tie shto go "fatile" ...deka toa im e poradi loshata ishrana? -IMA VO KNIGA "ISHRANOM PROTIV RAKA", Michio Kushi

Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 18:15
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Originally posted by Storm5 Storm5 напиша:

Makrobiotska hrana DA- mozhe da bide lek.... prva rabota
Makrobiotska hrana DA - ako se primeni znachi zahtita od bolest.....vtora rabota
Makrobiotska hrana DA - e lekot za site vidovi na rak...treta rabota

toa mozhe da vazhi DA !! samo ako ne si lekar specijalist i davash takvi komentari ....
toa mozhe da vazhi DA !! ako si komercijalist na nekoja firma so makrobiotska hrana...
toa mozhe da vazhi DA !! ako ne si ja dala Hipokratovata
zakletva i diploma si ja zela preku nok....
jas veke nema da kometiram....
ne daj bozhe na pacienti na radiologija i onkologija da ja primentat tvojata terapija na lekovi...
a da ne zboruvam celosno vo bolnica terapija so vakvi ,,lekovi,,.....
nema veke da ti kometiram.... zatoa shto ne gi znaesh osnovnite raboti.....
shto znachi lek....shto znachi pridruzhni lekarstva.... shto znachi pridruzhni rastitelni preparati i shto znachi nachin na ishrana kako pridruzhna rabota vo zdravjeto na chovekot....
 
Da ne si slucajno lekar po profesija?
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 18:17
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

da???
vasheto bebe ima bakteriska infekcija ......so koja makrobiotska hrana go hranite???
denes gledam bebcheto ima 40 C temperatura.....
vaka ke vi prepisham lek....
dve zrna zhitarici....edna lazhica soja.....
a po potreba edna granka brokula ako ne spadne dovolno temperaturata...
a vie zhiveete vo ista zaednica ??
znachi site se hranite isto...eden ruchek neli???
se chudam kako zhenata dobi rak ,a drugite ne.....
a site imate losha ishrana.....
znaete jas bev na fakultet po Makrobiotika neli kako priznata nauka eve mi ja diplomata...
i veruvajte vo mojata terapija i moite makrobiotski lekovi....
ama ajjj ke te molam NON SENS komentar...
 
Toa e taka zatoa sto bebinjata od raganje se vakciniraat!
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 18:20
Originally posted by Omar Omar напиша:

Ракот е енигма на 21 век. намигнување
 
Ne e tocno.Rakot se lecel uste pred 70 godini no site lekovi sto bile uspesni vo lecenjeto bile zabraneti da se registriraat poradi strav od propaganje na farmacevtskiot biznis na istite onie sto sega probuvaat da perat mozok na lugeto so razni izmisleni gripovi,vakcini i sto uste ne.
Кон врв
Audiofil Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 374
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Audiofil Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 18:24
Originally posted by Omar Omar напиша:

А имам видено како една моја блиска роднина ја изгуби целата коса, поради макробиотичката исхрана....тага
 
Odi vo restoranot za makrobioticka hrana HARMONIJA i prasaj ja sopstvenickata Tanja kako se izleci od rak pred desetina godini.Inaku kosata i e cela i vlakno ne i fali na glavata.
Кон врв
Storm5 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 226
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Storm5 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 19:20
-bebinjata od raganje se vakciniraat!
-DA

-Odi vo restoranot za makrobioticka hrana HARMONIJA i prasaj ja sopstvenickata Tanja kako se izleci od rak pred desetina godini.Inaku kosata i e cela i vlakno ne i fali na glavata.
-IDIVIDI prasajte ja Tanja od HARMONIJA-taa znae sve
Кон врв
blagorodna Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 568
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blagorodna Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 19:24
ja gleav na televizija zna koja e i si rekov kolku jet zenava ostarena zdebelena ko poduena mi se vide u surato, e sea al od jadenjata sco gi gotvit ne zna da kaza ama takvaa hrana bez meso i glupustilaci nezna ja vrapci zobaa proso a trici na svinjine se davaet.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 20:08
Originally posted by Storm5 Storm5 напиша:

-bebinjata od raganje se vakciniraat!
-DA

-Odi vo restoranot za makrobioticka hrana HARMONIJA i prasaj ja sopstvenickata Tanja kako se izleci od rak pred desetina godini.Inaku kosata i e cela i vlakno ne i fali na glavata.
-IDIVIDI prasajte ja Tanja od HARMONIJA-taa znae sve


Ehh da beshe taka ednostaven nachinot na lekuvanje na  karcinomot,samo  so zitarici i soini prizvodi i deserti od maltex....
Organizmot ne bi mozel da podnese taka agresivna doza na citostatik,chestopati vo kombinacija so radioterapija,a istovremeno da se hrani makrobiotichki.
Se soglasuvam deka  hranata kaj nekoi zaboluvanja  moze istovremeno da ima efekt na lek,ama  so makrobitichki nachin na ishrana da IZLEKUVASH karcinom ne .
I sledi prashanje.....
Zoshto koga'' lekot'' e tolku ednostaven  i dostapen ne go preporachuvaat onkolozite kako redoven tretman ???
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 20:21
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Originally posted by Omar Omar напиша:

Ракот е енигма на 21 век. намигнување
 
Ne e tocno.Rakot se lecel uste pred 70 godini no site lekovi sto bile uspesni vo lecenjeto bile zabraneti da se registriraat poradi strav od propaganje na farmacevtskiot biznis na istite onie sto sega probuvaat da perat mozok na lugeto so razni izmisleni gripovi,vakcini i sto uste ne.


Абе ако се лечи кај е лекот??? Што и до ден денешен умираат млади лица заболени од карцином??? Што мора луѓето да се зрачат, да примаат кемотерапии (па ради тоа да трпат и некои други психички болести)???

 Ова испаѓа праете реклама на макробиотичката исхрана.... Ветер во магла....збунетост
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 20:24
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Originally posted by Omar Omar напиша:

А имам видено како една моја блиска роднина ја изгуби целата коса, поради макробиотичката исхрана....тага
 
Odi vo restoranot za makrobioticka hrana HARMONIJA i prasaj ja sopstvenickata Tanja kako se izleci od rak pred desetina godini.Inaku kosata i e cela i vlakno ne i fali na glavata.



Абре чоек гледам дека ти механички ми одговараш.... Значи имам БРАТУЧЕДА која ради таа ваша ‘‘здрава’’ исхрана заврши без коса, до ден денешен ради таа храна шета со перики и капи... Ај ти се молам Тања мајка да не ти е, дома да не ти живее па да знајш како се излекла од карциномот...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.