IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Која земја би ја посетиле?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Која земја би ја посетиле?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
Автор
Порака
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 15:54
Ete  predlog.....odime vo hotelot na najnovata chlenka ....koj kje me druzi?голема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2010 во 17:24
Originally posted by renatax renatax напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by renatax renatax напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

не би трошел пари, но сакам можеби некогаш пак да отидам во Прага


Nikogash nemoj da bidesh skrzavec koga se raboti za patuvanja,ovozmozi si se shto sakash.....ili pak eve jas kje te chastam edna tura do Pragaплазење
абе секој сака да се релаксира, ама има побитни работи од шеткарање наоколу среќа


Ok,ok....sedi si ti doma,eve ima  drug kandidat shto saka da shetne na moja smetka ''virtuelna''голема%20насмевка
добро бе добро, еве што викаш за Братислава? голема%20насмевка

и поблиску е


Изменето од zabegan - 11.Јануари.2010 во 17:25
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 19:58
Originally posted by zabegan

добро бе добро, еве што викаш за Братислава? голема%20насмевка

и поблиску е

Opa....nekoj reshi da frli nekoja para na patuvanje?голема%20насмевка
Za Bratislava ,jas kje ti bidam vodich...ja znam na prsti,ima edno dobro restoranche na Dunav,kje imash chuvstvo kako da si na nekoj letechki objekt(toa ti e slabost ,neli?)
P.S.se nadevam nemash  fobija od visinaнамигнување
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
kristina-lina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristina-lina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 20:01
Аве,колеги,как се изпрекарах. на български да внесеш нещо се казва да ,,изпратиш,,И така,написах си аз репликата,гледам сега пише ,,избриши,, и си реках-Туй сигурно беше за пускане на текста-и цък!всичкия ми труд отиде по дяволите. Сега вече не ми се пише толкова и че накратко да ви питам.Лично аз ми се иска да видя Македония и като изкараме някоя пара след лятото ще дойда.Ама да ви питам къде трябва задължително да се отиде и да се види у вас?Чух че имате и много гъби!               На Renatax ке му река да дойде а пък яз ке го дружа на връщане [:D/] Айде сега-внеси реплика
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 20:32
Ehh Lina ,Lina...dzabe trudot znachi,namesti ''isprati''-''izbrishi''....газење%20од%20смеење
A shto se odnesuva za tvojata poseta na nashata zemja ,ti samo odluchi se  da dojdesh ,pa nie kje ti posochime nekoi od nash*te turistichki mesta,a potoa odime na tvoj terenнамигнувањеголема%20насмевкаголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 23:02
 
Originally posted by renatax renatax напиша:

Originally posted by zabegan

добро бе добро, еве што викаш за Братислава? голема%20насмевка

и поблиску е

Opa....nekoj reshi da frli nekoja para na patuvanje?голема%20насмевка
Za Bratislava ,jas kje ti bidam vodich...ja znam na prsti,ima edno dobro restoranche na Dunav,kje imash chuvstvo kako da si na nekoj letechki objekt(toa ti e slabost ,neli?)
P.S.se nadevam nemash  fobija od visinaнамигнување
пффффффф, го знам тој ресторан, што се наоѓа на еден од мостовите така? всушност го имам сликано лично пред околу година дена намигнување
 
од далеку се разбира, бидејќи ми е страв од висина голема%20насмевка
 
 
 
 
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 23:06
Originally posted by kristina-lina kristina-lina напиша:

Аве,колеги,как се изпрекарах. на български да внесеш нещо се казва да ,,изпратиш,,И така,написах си аз репликата,гледам сега пише ,,избриши,, и си реках-Туй сигурно беше за пускане на текста-и цък!всичкия ми труд отиде по дяволите. Сега вече не ми се пише толкова и че накратко да ви питам.Лично аз ми се иска да видя Македония и като изкараме някоя пара след лятото ще дойда.Ама да ви питам къде трябва задължително да се отиде и да се види у вас?Чух че имате и много гъби!               На Renatax ке му река да дойде а пък яз ке го дружа на връщане [:D/] Айде сега-внеси реплика
поради тоа што овие два јазика не се исти, на форумов се постира на македонски, знам дека е тешко, ама вреди да се потрудиш, веќе имаме на форумов повеќе бугари кои пишуваат на македонски
 
се разбира причините за ова не се националистички, туку се е поради тоа што не баш секој знае многу јазици, а секој си го знае својот, а форумов е македонски, па пресметај ја математиката среќа
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2010 во 12:50
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

 
Originally posted by renatax renatax напиша:

Originally posted by zabegan

добро бе добро, еве што викаш за Братислава? голема%20насмевка

и поблиску е

Opa....nekoj reshi da frli nekoja para na patuvanje?голема%20насмевка
Za Bratislava ,jas kje ti bidam vodich...ja znam na prsti,ima edno dobro restoranche na Dunav,kje imash chuvstvo kako da si na nekoj letechki objekt(toa ti e slabost ,neli?)
P.S.se nadevam nemash  fobija od visinaнамигнување
пффффффф, го знам тој ресторан, што се наоѓа на еден од мостовите така? всушност го имам сликано лично пред околу година дена намигнување
 
од далеку се разбира, бидејќи ми е страв од висина голема%20насмевка

Tokmu na toj restoran mislev....dzabe si go slikal,pak nemash pretstava kakov e filingot tamu goreголема%20насмевка
Kako i da e...edna zelba ti se ispolni...jas bev  gore ,a ti vide kakvo e chuvstvoto od nisko preletuvanje  od letechki objektплазење
 
 
 
 
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2010 во 14:28
..............да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
SlavicaT Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2009
Локација: Greece
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SlavicaT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2010 во 13:31
Dali moze tie sto imaat se uste vazecki pasos (ne biometriski ) da vadat vizi ?
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2010 во 17:40
Сакам у Африка да идамплазење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2010 во 18:30
како почна да одминува зимава полека ми се јавува желба за една екск*рзија со бањање до Шпанија или Португалија од Европскиве земјитрепкање
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2010 во 19:26
Originally posted by brza brza напиша:

..............да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Љубчо Џеков Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 25.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Љубчо Џеков Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2010 во 17:00
Струмица - Солун - секоj месец
Струмица - Бугариjа - секоjа седмица
Струмица - USA - ???
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,137 секунди.