IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Која земја би ја посетиле?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Која земја би ја посетиле?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2009 во 22:30
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

танцувањеА после каде ќе одиме?мечтаење
Епа се враќаме во Нарвик и од таму до

продолжуваме со воз



преку Кируна во Шведска,


ќе се спуштиме до Оулу па Тампере во Финска, крај езерото Несијерви(Näsijärvi)


A кога сме веќе во Финска, зошто да не го ѕирнеме и Талин во Естонија(и јазикот им е сличен). Треба само со брод преку балтикот да се помине... Се стига за 90 минути со тнр. HSC(High speed crtaft) ферибот



Секако, сето ова треба да се посети и во доцна пролет, оти изгледот му е сосема поинаков но подеднакво убав.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2009 во 22:49
Мајкл, па ти си роден тур оператор, каква убава испланирана прошетка направивме!
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2010 во 11:45
 
 
  Би сакала да ја посетам Франција   среќа
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 08:25
jas shvajcarijaсреќа
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 12:23
i tamu bez viza?!збунетостkoj gi nateral pa niv da go napravat toa?изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
igorcence Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igorcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 21:53
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

jas shvajcarijaсреќа
I jas ja imam istata zelba kako i vie sakam da idam ovoj mesec posle 20 januari pa ajde da mi pravite drustvo среќа no bi sakal da ve prasam dali ste zapoznaena za uslovite za vo swiss i dali znaete nekoj nacin za da se najde i napravi rezervacija za privaten smestaj?(toest nesto poevtino)pozdravголемо%20гушкање


Изменето од igorcence - 06.Јануари.2010 во 21:57
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2010 во 13:11
не би трошел пари, но сакам можеби некогаш пак да отидам во Прага
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2010 во 14:38
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

не би трошел пари, но сакам можеби некогаш пак да отидам во Прага


Nikogash nemoj da bidesh skrzavec koga se raboti za patuvanja,ovozmozi si se shto sakash.....ili pak eve jas kje te chastam edna tura do Pragaплазење
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
igorcence Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igorcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2010 во 22:25
Originally posted by renatax renatax напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

не би трошел пари, но сакам можеби некогаш пак да отидам во Прага


Nikogash nemoj da bidesh skrzavec koga se raboti za patuvanja,ovozmozi si se shto sakash.....ili pak eve jas kje te chastam edna tura do Pragaплазење
hehehe aj i edna za mene ako e mozno голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2010 во 22:34
Originally posted by renatax renatax напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

не би трошел пари, но сакам можеби некогаш пак да отидам во Прага


Nikogash nemoj da bidesh skrzavec koga se raboti za patuvanja,ovozmozi si se shto sakash.....ili pak eve jas kje te chastam edna tura do Pragaплазење
абе секој сака да се релаксира, ама има побитни работи од шеткарање наоколу среќа
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2010 во 22:39
Naskoro ke pravam edna prekrasna turneja niz Evropa -10 denaсреќасреќасреќасреќа
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 11:02
Originally posted by igorcence igorcence напиша:

Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

jas shvajcarijaсреќа
I jas ja imam istata zelba kako i vie sakam da idam ovoj mesec posle 20 januari pa ajde da mi pravite drustvo среќа no bi sakal da ve prasam dali ste zapoznaena za uslovite za vo swiss i dali znaete nekoj nacin za da se najde i napravi rezervacija za privaten smestaj?(toest nesto poevtino)pozdravголемо%20гушкање
Poima nemamзбунетостголема%20насмевкаголемо%20гушкање
toa e samo moe ,,virtuelno patuvanje,,
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 17:09
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by renatax renatax напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

не би трошел пари, но сакам можеби некогаш пак да отидам во Прага


Nikogash nemoj da bidesh skrzavec koga se raboti za patuvanja,ovozmozi si se shto sakash.....ili pak eve jas kje te chastam edna tura do Pragaплазење
абе секој сака да се релаксира, ама има побитни работи од шеткарање наоколу среќа


Ok,ok....sedi si ti doma,eve ima  drug kandidat shto saka da shetne na moja smetka ''virtuelna''голема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
kristina-lina Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kristina-lina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јануари.2010 во 15:49
ЧЕСТИТО НА СЪСЕДИТЕ ОТ МАКЕДОНИЯ!
От Свети влас съм-България,което се намира на 5 км от несебър-имаме семеен хотел там.Интересувам се дали някой може да ми посочи сайт ,където мога да сложа обява и да комуникирам с хора,които търсят точно такива дестинации за почивка на море.Между другото Свети влас е заселено главно от бежанци-македонци и все още често се говори македонския тук-е сигурно е диалектна форма   
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.