IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Најлесни методи за учење на една лекција
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Најлесни методи за учење на една лекција

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 17:16
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Покушавав сега пред малки да научам фино лепо историја, пошто утре за оценка одговарамгрицкање%20нокти
Ама не иде...Како да сум толку глупа па да не можам да запамтам за политиката на Германија кон Балканоткубење%20коса
Не можам да се сконцентрирамлутина


drmni edna chasha pivo bre tiggych...среќа
< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 17:51
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Покушавав сега пред малки да научам фино лепо историја, пошто утре за оценка одговарамгрицкање%20нокти
Ама не иде...Како да сум толку глупа па да не можам да запамтам за политиката на Германија кон Балканоткубење%20коса
Не можам да се сконцентрирамлутина


drmni edna chasha pivo bre tiggych...среќа
< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">

Можда и требаголема%20насмевка
А ова од искуство го препорачуваш или?трепкање


Изменето од tiggy_sparrow - 17.Декември.2009 во 17:51
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 18:36
најлесна метода на учење лекција е да седнеш да ја научиш
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 19:42
абе си тргам концепт пошто така ми е најлесно за памтење. А физика, хемија и математика уопште не учамзадоволство
Иначе Даре (не се лутиш ако те викам Даре, нели?), добар ти е предлогот ама ретко се запира само со 1натрепкање А после не можиш ни дома да си појдиш, а камо ли пак да учиш


Изменето од volkswagen - 17.Декември.2009 во 19:45
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 19:44
јас немам тетратка фатено по ништо оваа година
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 18:40
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Покушавав сега пред малки да научам фино лепо историја, пошто утре за оценка одговарамгрицкање%20нокти
Ама не иде...Како да сум толку глупа па да не можам да запамтам за политиката на Германија кон Балканоткубење%20коса
Не можам да се сконцентрирамлутина


drmni edna chasha pivo bre tiggych...среќа
< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">

Можда и требаголема%20насмевка
А ова од искуство го препорачуваш или?трепкање


ne ne takvi raboti batali, se shalam, ako ne mozhesh da se koncentrirash odmori malku ne napnuvaj tolku ima vreme ke nauchishголемо%20гушкање
< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 20:22
Ќе ви бидам ексериментален глушец....
ги чекам моиве да се тргнат уште од некни, мерак имам да ја пробам таа ракијатаголема%20насмевка.... и потоа ќе пробам да учам, ќе ви кажам јас
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 00:38
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Ќе ви бидам ексериментален глушец....
ги чекам моиве да се тргнат уште од некни, мерак имам да ја пробам таа ракијатаголема%20насмевка.... и потоа ќе пробам да учам, ќе ви кажам јас

lelee traj jas ednash kaj eden drugar... u 8mo odd... prvi chas hemija a nie kaj nego mastika... i si spiev vo posledna klupa edno dva chasa...голема%20насмевкаголема%20насмевка
< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">
Кон врв
elen4e-eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 202
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај elen4e-eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 22:26
Немам некоја специјална метода за учење... едноставно ако сум сконцентрирана учам и научам а ако не сум сконцентрирана се прозевам над книгата и разгледувам сликички

А сконцентрирана сум само кога имам тест.. испрашување за оценки или кога ми е интересно тоа што сме го учеле
Nobody is perfect.....well I am nobody!
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Декември.2009 во 17:54
Предметите од типот на историја, граѓанско, психологија, географија ги учев подвлекувајќи со црвено во учебникот и тоа се трудев да ги вадам само фактите. За среќа професорката по историја не ни бараше помнење на години, само 1-2 дати кои беа ептен битни(на пр. да знаеш 1903 дека се случило илинденско, или дека мај 1945 паѓа нацистичка Германија) Лекција од 4 стр. така се скратуваше на 2-2 и пол стр. И потоа 3-4 пати ја читав внимателно лекцијата.

А математика и физика само со приватен професор учев. Ми беше многу полесно.

Во вонредни состојби препишував или наслушнував што вели публиката(останатите маченици во класот).
Кон врв
G1RL Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 103
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај G1RL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 01:16
ja 4itas 1 lekcijata i gi zapisuvas najvaznite raboti na 1 list - dovolno e
TODAY COULD BE YOUR BEST, WORST OR LAST DAY IN YOUR LIFE...
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 01:22
најдобро е таа ЕДНА лекција да ја прсконеш, нема да ти паднит
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 01:23
Originally posted by G1RL G1RL напиша:

ja 4itas 1 lekcijata i gi zapisuvas najvaznite raboti na 1 list - dovolno e


еј жив ти се мило
те гушкам ,, но непишуј 4 наместо ч
еееееееееееееј плииииииииииииииииис
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Декември.2009 во 01:28
Остај го девој4ето бре, може и е полесно така да пи6ува. газење%20од%20смеење
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,203 секунди.