IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Ноќен живот
  Активни теми Активни теми RSS - Кој настапува низ Македонија за Нова Год?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој настапува низ Македонија за Нова Год?

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
roki09 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај roki09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Кој настапува низ Македонија за Нова Год?
    Испратена: 13.Декември.2009 во 12:31
neka mi kaze nekoj kade ke pee zdravko colic?

и, можеме да си дискутираме... кој пеач каде пее... за новогодишната вечер

нешто прочитав во вечер дека северина во куманово ќе ја носеле...

Изменето од BisernA - 13.Декември.2009 во 14:53
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 14:13
во тема љубов???

еве нешто за тоа

Владата ќе чести либерализација со странци?Српскиот пејач Здравко Чолиќ и британскиот диџеј Фет Бој Слим на 18 декември на скопскиот плоштад ќе ги забавуваат Македонците на прославата што владата ја организира по повод стапувањето во сила на визната либерализација, дознава „Шпиц“. Според нашите информации, во тек се преговори за настапот кој нашите извори тврдат дека ќе чини околу 300. 000 евра. Од продукцијата која треба да ги донесе овие ѕвезди вчера ниту ни потврдија ниту негираа дека се во преговори, но сепак навестија дека во нивна организација се е можно.
По веста дека странци ќе ја уриваат визната либерализација, македонските пејачи се револтирани затоа што владата која се декларира како патриотска ќе носи странци на прослава која е исклучиво македонска. Тие тврдат дека во ова време кога се уништува македонската музика, најмалку владата е таа што треба да носи странци на вакви настани.

извор
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 14:51
е арно ти текна роки да отвориш оваква тема... сега ќе ја префрлам и преименувам темата во ноќен живот
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 15:11

"Филм" за Нова година во Прилеп

Хрватската рок група "Филм", предводена од фронтменот Јура Стублиќ, ќе настапат на плоштадот во Прилеп за Нова година, најавија од Градот. Освен хрватските рокери, граѓаните во Прилеп ќе ги забавуваат и раперите Тони Зен и Слаткар, караоке забава ќе организира и водителот Александар Блажевски, а со свој сет ќе се претстави диџеј Ерик Фокс. Атмосферата за новогодишната прослава ќе ја загрева и фолк пејачот Гоце Арнаудов.
Дел од програмата како и секоја година ќе биде и забавниот дел за најмладите со посебни детски содржини и спектакуларниот огномет. Лани на плоштадот во Прилеп за Нова година настапи хрватската рок група "Психомодоп".

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.