IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Брат или сестра? Или ниедно?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Брат или сестра? Или ниедно?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
Автор
Порака
valentina-pp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 198
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај valentina-pp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2010 во 22:28
aj i jas da se pofalam..imam sestra so golema razlika pomala od mene ama minuvajki niz zivotov jasno mi e deka jas sum pomala a taa postara.Jas ja izrastiv,jas ja spasiv od davenje,jas i go podadov bebeto prva koga go rodi i sekogas jas prva vo se,zatoa i zetot veli...a da ja prasame sestra ti za ova hahahahahahaha E sega za nea.....taa e moe bogatstvo,moj bunar za site tajni,taa ucitel moj za moite izbrzani postapki,taa gordost moja,pisatel cii raskazi i pesni gi citam poveke pati,taa e ogledalo moe,neze mozam  da i umram na race mirno..........i na kraj moram da kazam nesto..koga maz mi me prasuva vaka:Da se davime vo voda jas i sestra ti na kogo bi mu podala raka?bez dvoumenje na mojata ses!TE SAKAM,FALA STO TE IMAM!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2011 во 13:38
 imate li brat ili sestra ni samite ne ste svesni kolku ste bogati., ., brat brata ne rani ama teshko koj go nema .,.... sam ivo dobro i vo losho., sam na svoi pleki se ., .... e togash planinite se teshki ., a koga ke gi spodelish sepak se neshto polesni.,., големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање......................
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2011 во 00:04
Хехе, Пајси, сакаш да ти го препишам мојот да те збогатам, да ти го наполнам кесето? Мојов е жив зијан, јбг.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2011 во 13:07
Имам брат 8 години постар, да ми е жив и здрав ЗАКОН ЧОВЕК, АБЕ КРАЉ
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2012 во 00:22
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

Кои се предности да се има брат или сестра или подобро ниедно ???
вашето мислење околу тоа ......и вашите желби околу тоа....
или вашето горко искуство .....

ОД НИВ ПОВЕКЕ ОВА или вашето горко искуство ..... ЗА ЖАЛ
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
kingofkings Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kingofkings Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2012 во 13:04
Имам помал брат една година, се гордеам со него и не би го сменил за ништо... Понекогаш ме нервира но во одредени мери...
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2012 во 13:53
imam i brat i sestri ..gi sakam site bezuslovno od se srce ne bi mozela da go zamislam zivotot bez niv љубов
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2012 во 00:59
Otsekogash sakav da imam postar brat. Za zal moite roditeli edvaj mene me rodile, pa voopshto ne razmisluvale za vtoro dete na stari godini. 
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2012 во 01:13
Имам сестра и можам да  коментирам од тој аспект...

... мислам дека не е лошо човек да има брат или сестра. Не би тврдел дека е секогаш подобро бидејќи има секакви случаи во светов, но предноста ја давам на имање ...

... сега брат или сестра ? Мислам дека подобро е да се има од спротивниот пол, а не од сопствениот, бидејќи така имаме можност да научиме една димензија (различна од нашата)  повеќе која инаку би ни била недостапна.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Milko01 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 180
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milko01 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2012 во 01:15
Јас имам 5 браќа и 9 сестри.........
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2012 во 00:30
Еднаш го прочитав ова...

Да се има брат..значи да се има ветување од Бога дека никогаш нема да останете сами на овој свет..

Секогаш се прашувам, колку ли ќе ми беше поинаков животот да го имавзбунетост 
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2012 во 10:28
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Еднаш го прочитав ова...

Да се има брат..значи да се има ветување од Бога дека никогаш нема да останете сами на овој свет..

Секогаш се прашувам, колку ли ќе ми беше поинаков животот да го имавзбунетост 

Мојот пример со брат ми е катастрофален. Воопшто не стоиме добро ниту пак ќе стоиме добро. Јас и он сме тотално два различни света кој што е буквално невозможно да искомуницираат на едно људско ниво.. и искрено многу ми е криво за тоа .. затоа што при имање го немам.

Ова е само мое надоврзување на твојот пост, инаку познавам браќа и сестри кои си функционираат најокеј... ама ете, јас ја немав таа среќичка во животот.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 345
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.