IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Брат или сестра? Или ниедно?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Брат или сестра? Или ниедно?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 19:04
И двете

Изменето од Lithium - 09.Јули.2011 во 19:50
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 20:15
Сакам, сакам.

Онтопик: сестра ми ја обожавам, еве ми ја направи лом омилената сенка пред некое време па и простив.
Инаку, голем инат е, во одредени ситуации, незнам како веќе и ќе и залепам шамар.
И прави една жална фаца...
Абе ќе пукнам кога ја гледам...
И веднаш почнувам да ја гушкам....
Не можам, слаба сум на нејзинотот плачење.
Мало е и итро и многу се смее, жив смешко, помала од мене е скоро 6 години, ама не се караме и не прави лом низ куќа тепајќи се (таман работа, јас толкава краветина со мало дете да се тепам)
Знае многу често да изнесе купишта енциклопедии кај мене во соба и да ми рече:
-Даде, ај кажувај ми.
Ги ококорува очите и се претвора во уво кога и кажувам за египетските цивилизации, за фараоните, мумиите, боговите, пирамидите...
Па после ќе фатиме енциклопедија за вселената, па за римските имератори, па за живиот свет на земјата...
Слуша панк (уствари ги слуша Мортал Комбат) и скока на мојот кревет пеејќи ја „Теретана“.
Единствено нешто што ми е досадно кај неа е што сака многу ама многу да се гушка. Јас пред компјутер она ми седнува во скут и се гали.
Нема да заборавам еднаш кога рече:
-Даде, ти кога ќе се омажиш јас што ќе правам без тебе?
Јас прснав.

Малишан, што ќе му правиш...

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
The_Boss Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GFX Designer

Регистриран: 31.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 948
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Boss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2010 во 13:35
Имам сестра поголема од мене 5 години и брат помал 2 години. Супер се согласувавме и како мали и сега. Сестра ми секогаш беше и сеуште е тука за нас, ни даваше пари, не штитеше пред родителите за некоја направена глупост , ни попушташе, ни даваше совети итн. А ние со брат ми бевме најголемите бељаџии Водата стоеше, ние не стоевме
Дома станот го правевме фудбалско игралиште, кошаркарско, тениско и сите можни спортови, па така имаше случаеви да летне некој лустер, вазна и слично
Надвор се штитевме,се штитевме на школо,пред родителите итн.
Јас кога наполнив 18 добив кола, а он 16 и еднаш ми ја зеде и се извозил низ цела населба. Среќа што немало цајци Не дека немаше да му ја дадам, ама да имаше возачка.
Сега сестра ми се омажи и не се гледаме толку често, а брат ми студира во друг град.
Ми фалат деновите од детството, ама и сега не е лошо. Млади сме, излегуваме и уживаме
Ги сакам најмногу на свет и еден лош збор некој да ми рече за нив, лошо ќе биде
Поради неплатени сметки, ИДИВИДИ го исклучи потписот на The_Boss.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Август.2010 во 00:17
sestraљубов
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Септември.2010 во 01:39
И брат и сестра,јас немам ништо....мм има брат како да го нема,живеат во различни држави....и јас пак викам и брат и сестра!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2010 во 14:06
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 
  Имам сестра  10 години постара од мене.... и многу поразлична
е од мене во се.... Изгледа и се однесува како права Дама... а јас
сум многу пообична.... и говорот и е дамски...додека јас си зборувам
многу природно.....голема%20насмевка   Повисока е од мене... и плавуша.... а јас
нискичка и црнка.... ептен се разликуваме....ама имаме прекрасен однос............. се си ја слушам..........голема%20насмевка






И јас имам сестра помала од мене , само што изгледа ко она да е постара од мене , а јас малата смеење с(ите ми викат сум личела ко 17 годишно дете )

И јас со сестра ми сме комплетно различни во се :

она има долга коса,,, јас сум со кратка коса
она пишува со лева рака ,,, јас пишувам со десна
она се шминка, се дотерува секси ,,,, а јас сум спортски тип и ретко се шминкам
она е друштвена со секој и не се срамува ,,,,  а јас  постојано бирам со кој да се дружам и сум срамежливо дете
она е многу сериозна  ,,,, а јас цело време се заебавам ко машкуданка сум
она е ниска и носи високи потпетици ,,,,  а јас сум висока и носам ниски кондури и патики

..................... има уште многу работи во кои сме различни , па во моментот не ми текнува некоја заедничка особина не%20знам

Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Септември.2010 во 14:12
Originally posted by Mindy Mindy напиша:

[QUOTE=zamislena] 
 
  Имам сестра  10 години постара од мене.... и многу поразлична
е од мене во се.... Изгледа и се однесува како права Дама... а јас
сум многу пообична.... и говорот и е дамски...додека јас си зборувам
многу природно.....голема%20насмевка   Повисока е од мене... и плавуша.... а јас
нискичка и црнка.... ептен се разликуваме....ама имаме прекрасен однос............. се си ја слушам..........голема%20насмевка






И јас имам сестра помала од мене , само што изгледа ко она да е постара од мене , а јас малата смеење с(ите ми викат сум личела ко 17 годишно дете )

И јас со сестра ми сме комплетно различни во се :

она има долга коса,,, јас сум со кратка коса
она пишува со лева рака ,,, јас пишувам со десна
она се шминка, се дотерува секси ,,,, а јас сум спортски тип и ретко се шминкам
она е друштвена со секој и не се срамува ,,,,  а јас  постојано бирам со кој да се дружам и сум срамежливо дете
она е многу сериозна  ,,,, а јас цело време се заебавам ко машкуданка сум
она е ниска и носи високи потпетици ,,,,  а јас сум висока и носам ниски кондури и патики

..................... има уште многу работи во кои сме различни , па во моментот не ми текнува некоја заедничка особина не%20знам

 
 
moze da ja upoznam sestra ti ? голема%20насмевка levak li e ?
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 09:57
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:


 
moze da ja upoznam sestra ti ? голема%20насмевка levak li e ?



левак е бе друже , а за упознавање не можам ништо да ти кажам , пошто не зависи од мене
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2010 во 10:10
e sea.....zavisi i malce od tebe ,,,,, газење%20од%20смеење zavisi kolku incijativa ke prevzemes :)))) ja sum levak...i baram nesto levo kako mene газење%20од%20смеење
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2010 во 13:01
брат.........
 постар од мене 4 години....
од секогаш ме чува и пази како очи во главата..кога бев мала некое машко ако ми пререче нешто одма го викав брат ми и овој сите ги тепаше голема%20насмевка..детска работа....после никој не смееше да ми се приближи....
Сега иако пораснавме ако слушне дека имам да се пожалам од некој било машко или женско одма реагира...да ме брани..среќа
Го сакам најмногу на цел свет..........
башка тоа секој пат се што ми треба добивам од него....само треба да речам леле сакам ова ама незнам дали да го купам....и знам дека до утрето го имам тоаголема%20насмевка ...така си го факам на финти....


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
avon Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 31.Јули.2009
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај avon Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2010 во 18:02


I jas imam postar brat postar od mene 3 godini ... i si pieme redovno kafe na skype
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 20:22
jas sestra koja mnogu si ja sakam
Кон врв
CuciTo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2010
Статус: Офлајн
Поени: 278
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CuciTo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Октомври.2010 во 20:30
постари 2 браќа
и закон ми е
★ Мајка го прашува синчето:
– Кажи ѝ на мама, како прави кучето?
– Ав, ав.
– А мачето?
– Мјау, мјау.
– А како прави глувчето?
– Клик, клик. ★
Кон врв
One_lovE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ветеринарка

Регистриран: 10.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај One_lovE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2010 во 17:12
Јас немам ниту брат, ниту сестра. Искрено кажано има и позитивни, но и негативни страни. Како растам и полека така созревам по малце, (искрено уште сум зелено) се повеќе фактот што ги немам го гледам како негативна работа. Додека си мал, некако се е за тебе. Меѓутоа имам прекрасни родители кои што не ме имаат размазено и ме имаат научено на граница.. Фактот дека треба да делам со некој нешто го научив доста подоцна во животот. Повторно ќе кажам иако моите родители многу работат, никогаш не сум почувствувала недостаток на љубов, меѓутоа ми фалело на моменти да си поиграм со некој.. Можеби фактот што немам брат и сестра ми го отежна многу процесот на социјализација со моите врсници. На страна што како мала морав да се селам од еден во друг град и Скопје беше мал шок, некако бев повлечена кога се работеше за комуникација со врсниците. Со возрасните немав проблеми. Така требало да биде. Сега на 20 години, на друг начин ги гледам работите и вие што имате браќа и сестри, сакајте си ги и чувајте си ги, затоа што ви се голем подарок, а јас кога ќе имам деца, ќе го земам моето искуство во предвид!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.