IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Брат или сестра? Или ниедно?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Брат или сестра? Или ниедно?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Брат или сестра? Или ниедно?
    Испратена: 12.Декември.2009 во 16:55
Кои се предности да се има брат или сестра или подобро ниедно ???
вашето мислење околу тоа ......и вашите желби околу тоа....
или вашето горко искуство .....

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 18:55
Поубаво здравје кога се има и тоа и тоа. А уште поубаво е кога си и помал и поголемголема%20насмевка Поголемата сестра  ти вади маста со продавање авторитет, ама пак здружени со помалиот брат и ги правите сите бељи за кој не сонува дека може да се осмислат.голема%20насмевка Нема послатко од гледање сеир кога ке си ги бара омилените алишта за во гард, а не може да ги најде бидејки се во корпа со неперените алишта. Ама убаво е кога ке се врати од одмор па ке ти донесе нешто убаво за успомен па владее примирје неколку саатиголема%20насмевка
 
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 19:10
Брат брат не храни, но тешко му коjто го нема.намигнување
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 22:43
Јас имам сестра...Помала...Така да...Страшно ме нервира.

Сепак знам дека еден ден `ќе се бараме` како што викаат моите...
Горки искуства има, како кинење маици, крадење чорапи (плазење) и префрлување на вината на мене бидејќи сум поголема...
Но има тоа и добра страна...Од нервозите слабејамголема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 11:10
Ehhh...mi se pogodi temava da si ja kazam mojata skriena zelba.....
Imam sestra koja nezimerno si ja sakam,so koja mozam da si podelam sve shto mi lezi na dusha,da i se najdam , da mi se najde vo momentite koga  sme si najpotrebni edna na druga,no soochuvajkji se so odredeni neizbezni problemi vrzani za semejstvoto ,koi namesto da te vozdignat i da ti dadat sila da gi prebrodish,tie protso te kutnuvaat na zemja i te pravat najnemokjnoto suhstestvo od koe se ochekuva da bide silno ,crvsto i toa pokaze na delo.
E bash vo tie momenti nekolku pati sum se fatila sebesi ,deka niezmerno posakuvam da imam brat,da imam nekoj pojak od mene,od sestra mi,koj kje znae mashki da se spravi so problemite.
No toa e shto e,sepak sum neizmerno blagodrana na roditelite shto mi podarija sestra na koja mozam vo sekoe vreme da se potpram i obratno ,se razbira.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 14:27
Брат брата не рани, ама на гла ми се качиплазење
Имам еден... мал... да ми е здрав и жив ама ме пукна....
И кај него главен начин за опсатнок е префрлувањето на вина... и од ко ќе ме „налепи“ мене следува
едноплазење%20злонамерно
 
еве го сега, до мене ....Борба..се лути оти сум го критикувал по форумисвиња 
 
 
едит: многу си го сакамголемо%20гушкање


Изменето од volkswagen - 13.Декември.2009 во 14:31
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 14:32
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Брат брата не рани, ама на гла ми се качиплазење
Имам еден... мал... да ми е здрав и жив ама ме пукна....
И кај него главен начин за опсатнок е префрлувањето на вина... и од ко ќе ме „налепи“ мене следува
едноплазење%20злонамерно
 
еве го сега, до мене ....Борба..се лути оти сум го критикувал по форумисвиња 

абе друже така е кај малите се гледаат на друга глава да префрлат вина...
јас немам ни брат ни сестра ама кога одам прилеп еден братучед шо имам не на гла на ... ми се има каченолутина
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 15:43
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Брат брата не рани, ама на гла ми се качиплазење
Имам еден... мал... да ми е здрав и жив ама ме пукна....
И кај него главен начин за опсатнок е префрлувањето на вина... и од ко ќе ме „налепи“ мене следува
едноплазење%20злонамерно
 
еве го сега, до мене ....Борба..се лути оти сум го критикувал по форумисвиња 
 
 
едит: многу си го сакамголемо%20гушкање

Поздрави го од менеголема%20насмевканамигнување
П.с Кое одд е?
Чисто питам ради тоа што ми е ппозната ситуацијаваплазење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 18:19

фала.... 4то е по новава програмаголема%20насмевка

Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 20:15
imam dve sestri i eden brat si gi sakammm puno љубов
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 21:04
imam brat, ali mnogu sakav uste eden brat ili sestra....ama mojve ne mi rodijaлутинасреќа
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2009 во 09:50
имам сестра, ама кога е изнервирана ме плука

Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2009 во 10:54
имам сестра...додека растевме станот ни беше претворен во бојно поле,посебно кога требаше да се излегува а таа ги облечи алиштата кои сум ги спремила за во град...
ама сега многу ми фаааали....љубов
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2009 во 13:06
blaze si vi jas nemam ni brat ni sestra.....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.