IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Хуманост на дело
  Активни теми Активни теми RSS - ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ НА ОНИЕ КОИ ИМААТ ПОТРЕБА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ДА ИМ ПОМОГНЕМЕ НА ОНИЕ КОИ ИМААТ ПОТРЕБА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2014 во 01:44
1000 денари влезница???  не е малку перверзно како за хуманитарен настан???
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6755
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2014 во 07:55
Ne e. Skapo e vinoto
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
BIBI_G_3 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
СТАРОСЕДЕЛЕЦ

Регистриран: 21.Август.2013
Статус: Офлајн
Поени: 2372
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBI_G_3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2014 во 13:29
Апел до сите вас овде...доколку имате или познавате некој кој има и сака да подарува детска облека, обувки и сето она што веке не им е потребно,а некому многу ке му значи, Ве молам да ме исконтактирате во инбокс...
Колички,креветчиња, чевлиња,облека...се' е добредојдено
НЕПОПРАВЛИВ ОПТИМИСТ
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43929
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2014 во 22:39
Најверојатно од почит човек треба да се задржи од секаков коментар...
Кој може би било солидарно да помогне...
Кон врв
Goca76 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јануари.2015
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goca76 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2015 во 02:44
Kolku sto mozev da zabelezam nema nisto novo komentirano vo 2015g pa bi sakala nekoj da mi odgovori dali na ovaa strana moze da se pobara pomos za edna samohrana majka koja zivee pod kirija so dve mali deca?
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2015 во 15:07

Ја препорачувам веб страната Донации, за сите кои сакаат и можат некако да помогнат.

Има опција да го внесете вашиот меил и директно на меил да ги добивате апелите за помош.да


Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2015 во 15:16

Уште три девојчиња на кои итно им треба помош:Да не се повтори она што и се случи на Тамара еве ви нови бојни полиња:

1.Николинка Митева од с.Пиперево Струмица, боледува од леукемија. За лекување потребни 120.000 евра. По четири месеци истрага во Скопје, крајната дијагноза стигнува до апластична анемија, со сомнеж на леукемија. Девојчето, истоштено и речиси неподвижно, родителите на своја рака го носат во Германија. ФОНДОТ не даде пари.http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=58327

2. Мартина Стојковска, 12, години од Струмица, два месеца чека пари од ФОНДОТ за операција на ’рбетот во Турција. Има сколиоза која е во неверојатно напредна фаза. Само зафатот чини 40.000 евра. Засега, нема позитивен одговор.http://www.kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=61285

3. Последниот четиригодишен ангел од Струмица, Стефанија Петрова, има проблеми со срцето, а пред некој ден го загуби и татко си.

Три деца само во еден град, или само толку знаеме. За сите нив, државата досега не дала согласност, па собираме пари по донации, концерти и од куќа на куќа. Да, за Николинка баба и лично собира пари од куќа на куќа.

АКО ВИ СЕ ВИКА, ВИКЕНТЕ ПОГЛАСНО, ОТИ ВО НИВНИТЕ СЕМЕЈСТВА ТИВКО СЕ ЈАЧИ


Донации за Мартина Преку ОНЕ на телефонскиот број: 075 143 150
Преку ВИП на телефонскиот број: 077 143 144
Преку T Mобиле на телефонскиот број: 070 143 121
или на
Трансакциска сметка во НЛБ “Тутунска банка” 210-501683253756
Девизна сметка:
MARTINA STOJKOVSKA
Str. JANKO CVETINOV br.57/2-7
2400 STRUMICA
MACEDONIA
IBAN Code: MK07210501683253756
SWIFT : TUTNMK22
BANK DETAILS
Bank Name: NLB TUTUNSKA BANKA A.D.SKOPJE


Донации за Николинка, Жиро сметка:

250008000336332- Инвест Банка

на име Зоки Митев

Број за донации само за корисниците на мрежата на ВИП

077 143 402


Девизна сметка:

IBAN : DE 42400700800013884200

Swift: DEUTDE3B400


Донации за Стефанија:
жиро сметка на стопанска банка 200001711962789 на име Даница Петрова и на донацискиот број на Т-mobile:070/143-181
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 43929
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2015 во 22:42
Кон врв
Kastro Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11937
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kastro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Ноември.2015 во 00:00
Да и помогнеме на Александра Робев - Сашка.


Изменето од Kastro - 23.Ноември.2015 во 00:01
Vistinskiot maz ima edna Lavica …a ne, stado od ovci…(ovcite na ovcharite)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,078 секунди.