IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Авиони, бродови, воена технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Разно
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разно

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 01:14
Originally posted by renatax renatax напиша:

Вистински одмор за очи со Blue Angels.љубов
овие се све, само одмор за очи не се, секој пат кога ги гледам срце ме стрефуе, иако знам дека го вежбале тоа, неколку пилоти им погинале така...
инаку, мене од нив интересен ми е Fat Albert голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 14:23
Очигледно јас и ти имаме различни критериуми за одмарање очи,а башка и срцето засега добро ме служи,а исто така адреналинот кој се лачи во високи дози додека ги гледам ми делува стимулативно.голема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Guilty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 411
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Guilty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2011 во 20:29
Neli ke bese pokulturno prvo nego ,pa posle sebe, da go stavis?
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2011 во 10:35
Originally posted by Guilty Guilty напиша:

Neli ke bese pokulturno prvo nego ,pa posle sebe, da go stavis?


Јас навистина не ја сфаќам забелешкавазбунетост...Guilty,ќе ми помогнеш да разберам?голема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Guilty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 411
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Guilty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2011 во 10:45
No problem!да

Na primer vo angliskiot, koga nekogo spomnuvas vo edna rechenica so sebe si ,prvo go kazuvas nego, pa posle doagja tvoeto  JAS.

-se nadevam deka sega razbra.голема%20насмевка
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2011 во 10:48
Аха,сега е појасно!голема%20насмевка

Благодарам за забелешката,се прифаќа!да
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Guilty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 411
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Guilty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2011 во 10:55
No problem!

-as I said.намигнување
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2011 во 17:41






Republic F105 Thunderchief (a.k.a. Thud)
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Септември.2011 во 10:06
Кој ќе си биде во можност,еве нешто интересно во Битола
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Септември.2011 во 15:54
Да бев во можност,никако не би го пропуштила аеромитингот во Битола,посебно сакав да го видам прскањето со обоена вода со Air Tractor-802 и ниските прелети и акробациите на Драган Амиџа.

Ако некој оди,можеби нашиот член 10101,го замолувам да направи неколку фотографии и да не почасти нас форумските љубители на аеромитинзи.
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2011 во 10:17
Нашиот аеродром ме одушеви со новиот изглед.



Одговори%20со%20цитат

 








Одговори%20со%20цитат





 

 





Одговори%20со%20цитат

 

 

 






_______________



Изменето од renatax - 30.Септември.2011 во 10:24
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2011 во 16:59
И не знам колку пати имам испраќано и дочекувано гости на Скопскиот аеродром(стариот)
На новиов отидов за прв пат да се качам во авион...
Одлично изгледа и нема сега да глумам светски патник...Но ќе речам Франкфуртскиот одма ме бендиса поготово
новиот дел од преку пат.Со изграден надвозник широк 300 метри за да авионите преоѓаат на стариот дел...
И дефинитивно требале да го сменат и персоналот...Од сите тие контроли пасошки и по торби се осеќав како криминалец...
За разлика од другата страна каде бев пречекан со
-Пасошот ве молам...
-Повелете
Почекав триесетина секунди.
-Имајте пријатен престој
Ниту прашања од типот каде одите,колку пари носите,зошто ви се толку пари...И секако немаше цинична но пријатна насмевка
И испратен
-Благодариме на престојот повелете повторно...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2011 во 12:35
Boing 767-H (опција)

Изменето од zagor - 03.Ноември.2011 во 12:36
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Ноември.2011 во 12:41
Boing 727 VH (опција)

..овие стварно се дефект или пилотите се натпреваруваат кој ќе слета "на суво"...без жртви?.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2930313233>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.