IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Авиони, бродови, воена технологија
  Активни теми Активни теми RSS - Разно
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Разно

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 33>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Разно
    Испратена: 08.Декември.2009 во 16:29
За да не ги загадуваме останатите теми со разни работи, тука може да се постира се што не припаѓа во нив, воедно тука може и да се постираат клипови и слики од областа на авијацијата и наутиката, како и разни зафрканции поврзани со подфорумот, како на пр. ова

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 16:33
e taka be!аплауз...a jas se chudev kaj da go stavam "traktorov"!голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 16:48
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 17:02


....e, eden den изненадување..navistina ke stane bukvlana onaa...da skoknam do kaj  ...skoknav do...so ovoj raketen  lichen ranec! sepak...ke treba izgleda mnogu da pomine dodeka ne mu se zgolemi dometot....sega  zasega... mozesh da "skoknesh " (vo eden "skok") samo dvaesetina sekundi....ama ..ke bide!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 00:04
го знаете клипчево?

http://www.youtube.com/watch?v=xmDMRSLZqNU
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 18:16
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

го знаете клипчево?

http://www.youtube.com/watch?v=xmDMRSLZqNU


WOW....ova beshe dobroголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 18:28
Originally posted by renatax renatax напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

го знаете клипчево?

http://www.youtube.com/watch?v=xmDMRSLZqNU


WOW....ova beshe dobroголема%20насмевка
мене не ми е јасно како уствари не го слушна дека доаѓа, и зошто никој кој гледаше натака не го предупреди?

инаку многу сакам да видам ниско прелетување од блиску, само што ушињата ќе ми страдаат
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 18:24
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 22:59
bijonse, постот ти го преместив тука бидејќи сепак сликава е зафрканција, фотошопирана, можда е интересно да имаш голф терен на нуклеарен погон, ама акво нешто сеуштте не постои
 
ако грешам, слободно...среќа
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2010 во 23:11
niti ke postoi!...trgni go vekje ...ako temava e i malku seriozna!...posle toj teren teshko i deka ke se macham neshto interesno da "naslikam" tuka!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85165
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2010 во 18:49
Најголемиот брод со сончева енергија беше покажан во Германија 
  
  Најголемиот брод  со сончева енергија беше осветен денеска во Киел, Северна Германија. Бродот ќе биде пуштен на околосветско патување во 2011 година, пренесе АФП.
Во основата на проектот стои шфајцарецот Рафаел Домјан, кој ќе биде и капитен на бродот. Бродот е долг 30 метри, широк е 16 метри и тежи 60 тона. Тој е опремен со 500 квадратни метри сончеви пана и ќе биде "чист и тив", велат од компанијата "ПланетСолар", која дала името на плавателния суд. Бродот ќе развива до 25 километри на час и ќе има капацитет од 50 лица.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 11:41

Венчавка во авион на ЈАТ

JAT-2.jpg Во авион на српската авиокомпанија „ЈАТ ервејз“, што се обраќал на редовната линија Белград-Стокхолм, на висина од 10.000 метра брак склучија Швеѓанката Бригит Берглунд (48) и Србинот Предраг Марковиќ (36).

Судбоносното „да“ младоженците го кажаа со шампањ, песната „Ѓурѓевдан“, славеничка торта и честитки од 117 патници, кои патуваа со овој лет.

Нивни кумови беа Лела Ристиќ вработена во прес-службата на ЈАТ и стјуардесата Весна Јовановиќ.
Берглунд и Марковиќ се запознале минатото лето на островот Хвар во Хрватска.голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 17:24
98% of the internet population has a signature. If you're part of the 2% that doesn't have a signature, copy and paste this into your sig.
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Март.2010 во 17:31
Оваа последнава слика...Гибралтар беше?

Изменето од Џо - 09.Март.2010 во 17:31
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsimaКон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.