IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Нова Година
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Нова Година

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Нова Година
    Испратена: 07.Декември.2009 во 20:42
Значи, за неколку недели доаѓа новата година, 2010.
Каква - таква 2009 уште малку си оди.
Правиме нови планови, си поставуваме нови задачи за идната година, ветуваме дека ќе јадеме помалку благо црвенеење и сл.
Кога ќе направите една ретроспектива, ќе се вратите 1 година наназад, што е она по што ќе ја паметите 2009 година?

П.С пишете ги и вашите желби за 2010 забаваМоже Дедо Мраз ќе ги прочита
забава
You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
ThePPPTrooper Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
АнтиКомунист..

Регистриран: 12.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 581
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ThePPPTrooper Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 20:52
Еве јас да си го кажам моето
Обично никогаш не се жалам тешко и не се фалам дека ми е лесно. 2008 не беше нешто посебно за мене, освен што си ја остварив дамнешната желба да го отслужам воениот рок. Поради тоа што не беше нешто посебно, 2009-тата ја дочекав во кревет. Бев во село, со една мисла, ајде бе, Нова година, кој веќе верува во тоа...па затоа си легнав во 23 часот.

Затоа, 2009 беше една од најубавите до сега, како прво, продолжив да созревам како личност, надградувајќи ги своите ставови. Потоа сретнав една прекрасна девојка во средината на февруари, со која сеуште сум заедно и верувам дека така и ќе остане . Факултетот иако бавно, сепак се помрдна на подобро, почнав поредовно да учам, на листата на положени почнав да одам нагоре, со нешто помалку од максимум поени. Брат ми се ожени, му се роди син, и моментално сум чичко на едно 4-месечно прекрасно суштество Сите сме на број, живи, здрави...
Тоа е позитивното, негативни работи и нема да се издвојат, така да за Новата година посакувам само да напредуваме. Не треба да се лета високо, за да не паднеме ниско.
Накратко, за 2010 година Ви посакувам Вам мои форумџии, на мојата земја Македонија, како и на моите пријатели и роднини многу здравје, љубов, среќа и успех, да сме живи и здрави.

Those who wants to live, let them fight, and those who does not want to fight in this world of eternal struggle, do not deserve to live!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 21:06
ќе соберам сили па ќе пишам
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 21:33
ваљда ќе излезам и ќе пукам петарди со другари по селово или со сани ќе излеземе не се знае..тоа е повеќе до неа од колку до мене
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 21:51
види богаати....каква ситуација
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 22:23

хмммм...па кој би рекол...замисленост2009та ќе ја паметам вечно. Најдов другар со кој сме сега како браќа и си помагаме во сеголемо%20гушкање  одбрав на што ќе го посветам целиот живот, најдов луѓе на кои вистина им значам,почнав да гледам колку ги сакам и колку навистина ми значат луѓето околу мене....и уште милион ситници кои ќе ги памтам.... „не би сад о томе“

Сега ќе и побарам на Тетратката еден нов лист на кој ќе продолжам во 2010та, како металец, дете/човек (не знам кај спаѓамтага) со отворена душа и со еден куп љубов за ситеголемо%20гушкање ! Ви праќам еден сочен бакнеж, драги форумџии, и ви посакувам се најубаво во новата 2010та , здравје, среќа, љубов и да ви се исполни се она за што сте мечтаеле... драго ми беше што се дружевме оваа година и се надевам дека ќе се дружиме уште 101 година...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 23:33
Po mnogu raboti, kako i sekoja godina среќа Posto sum vetruska i mnogu cesto menuvam mislenja (mi se moze плазење) toa go pravam i na dela. Ekstremna sum vo se....i toa odaleku se gleda.
Ovaa godina,osven sto KONECNO zemav resenie na mestoto kade sto rabotam (i dobiv duri nekolku unapreduvanja), kupiv kola, go skisnav celo leto vo Ohrid....vlegov u uzasni dolgovi голема%20насмевка mi se slucija neverovatni poznanstva od koi proizlegoa navistina dobri prijateli среќа Pocnav da se bavam aktivno so sport, fitnesot veke ne go ni naglasuvam, kick boks mi stana omileno hobi ...mackata mi se zdebeli kilo i pol ...плазење Vo sekoj slucaj mnogu podobra bese ovaa godina od prethodnata. Za ljubov..nema da spomnam nisto....sto i da imase, bese minlivo...no ne se zalam среќа ne moze se naednas neli плазење Srekjna sum sto sestra mi se zatreska taka dlaboko sto mozno e i naskoro da i cmizdram na svadba тага
Kako i da e, idnata godina ke ja pocnam so eden kratok odmor od rabotnite obvrski (zasluzeno!) od edna nedela, koja sigurno ke ja pominam vo teretana ili na planina голема%20насмевка, so dobra stroga dieta koja veke e pocnata od denovive... i megju moite omileni lugje среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 23:44
2009 хмм
доста тешка година, со многу вложен труд и напор кои на крај сепак ми се исплатеа
Доста промени на професинално и семејно поле, долготрајни промени кои започнаа оваа година а ќе продолжат понатаму.
Имам само една желба....да продолжам со ова темпо и да ме следи среќа како досега каде и да одам и што и да наумам.
Однапред му благодарам на Дедо Мразљубов
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 09:46
2009 не беше лоша на мене.Средна работа.Тоа што го сакав го постигнав на 70-80 %.
 
А од Дедо Мраз за новата 2010 сакам да ми поклони уште повеке касмет и льубов и срекja с омилениот фудбалски екип
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 10:25

дедо мраз сакам да ми донеси некоја плава, згодна , со плави очи и сочни усни...

не го бидува веќе вака...трепкање
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 10:30
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

дедо мраз сакам да ми донеси некоја плава, згодна , со плави очи и сочни усни...

не го бидува веќе вака...трепкање

многу бараш дружеголема%20насмевка
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 10:33

не е многу....

па не мора да е плава, можи бринетанамигнување
 
Ај, не му е прв пат таква да ми донеси...голема%20насмевка
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 10:38
јас сакам од дедо мраз една оценка плус по сите предметиголема%20насмевка
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 11:21
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

дедо мраз сакам да ми донеси некоја плава, згодна , со плави очи и сочни усни...

не го бидува веќе вака...трепкање
 
 
Повели намигнување 
 
Асдис%20Ран!%20Руса,%20гола%20и%20много%20секси%20в%20Maxim
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.