IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Електронски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Gameforge игри
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Gameforge игри

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:26
Originally posted by fiks fiks напиша:

Ок е се Златко,се снајдовсреќа

Се регистрираше?
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:29
Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

Приметив
Што ти се десило со велнесот,ти требаат лебови?


Што се не ми се случувало овие денови, купив компанија, ама без лиценца, има лиценца во земја каде што има ембарго, од друга страна злато немам за лиценца во Германија. Истотака немам работници. Сакав да си отворам организација, па да ја префрлам на организацијата, а јас да си работам , имам можност за добра заработувачка, ама ми треба 3 злато, а нема како да го најдам.
Инаку лебови си купувам, ама едно време не бев присутен, па умрел човекот, па го оживував, па имаше малку wellness.

Сега ја ставив компанијата за жито на продажба за 13 злато, за да соберам барем малку, а и да си работам со граѓанинот, има можност за добра заработувачка.

За се сам сум си виновен, ми се случи според народната поговорка: Што самиот можеш да си сториш, никој не може да ти стори.
Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:32
Ајдее,од кај собра злато за компанија,хихи,ја иам 6 злато ,да ти префрлам...?Инаку јас златото го користам за да тренирам со Наполеон,она со 200% подобар тренинг,и кревам сила,утре ќе се борам прв пат по 1-2 недели,едвај чекам!

[EDIT]Инаку за леб,и гифтови пиши им на Македонцкиот Црвен Крст они ќе ти дадат

Изменето од ЗлаткоТ - 09.Мај.2010 во 01:33
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:37
Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

Ајдее,од кај собра злато за компанија,хихи,ја иам 6 злато ,да ти префрлам...?Инаку јас златото го користам за да тренирам со Наполеон,она со 200% подобар тренинг,и кревам сила,утре ќе се борам прв пат по 1-2 недели,едвај чекам!


Aко ми префрлиш 3 злато, ќе ме спасиш многу да знаеш, јас ќе ти го вратам во секој случај, заработувам за два дена еден златник, за неколку дена најмногу ќе ти вратам. Штом ај отворам организацијата, абрзина ке ја ставам компанијата на пазар за продавање бесплатно, одма ќе се вклучам со сметката на организацијата и ќе си ја купам со организацијата таа компанија и одма ќе си го вработам граѓанинот за 21 австралиски долар, а еден златник е 52 долари, што значи за неколку дена ти го враќам златото, ако сакаш во пари, ако сакаш како злато, по желба.
Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:39
OК,ќе ти префрлам,инаку да знаеш 2 златника имам од брат ми,ама он не треба да знае ,и немај галје за враќање,ќе ми вратиш,прво заврши работа!
Инаку да знаеш имав 6 злато,дадов 5 за организација,тоа што остана(1 злато,и 47 грчки пари) ги префрлив во организацијата,ама тој акоунт не е активиран,и парите ми се заклучени,чекам одговор да ја отклучат,ама недеала дена не ми одговараат тоа админите!

Изменето од ЗлаткоТ - 09.Мај.2010 во 01:41
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:46
Pod cie zname ja igrate e republic, cii gradjani ste...koga ja probav da se zaclenam nemase naska drzava...
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:50
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

Pod cie zname ja igrate e republic, cii gradjani ste...koga ja probav da se zaclenam nemase naska drzava...

Јас сум во Турција,они ни се најдобри пријатели во играта,а и најголеми непријатели на Грција,инаку ние им плативме болница на Турците баш денеска,да изградат,само за информација!А башка и мене здравјето ми беше ниско и еден Турчин ни сум го видел ни го познавам ми дава куќа бес пари!
Еве ти линк,бар вака двајцата злато ќе добиеме,зачленувајте се на овој линк.

http://www.erepublik.com/en/referrer/Zlatko+Todorovski

Изменето од ЗлаткоТ - 09.Мај.2010 во 01:51
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:51
Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Ок е се Златко,се снајдовсреќа

Се регистрираше?


Се регистрирав и сега појма немам што понатамоголема%20насмевка

Платон дрдореше многу па го исклучивсреќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:51
Originally posted by fiks fiks напиша:


Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

Originally posted by fiks fiks напиша:

Ок е се Златко,се снајдовсреќа

Се регистрираше?
Се регистрирав и сега појма немам што понатамоголема%20насмевкаПлатон дрдореше многу па го исклучивсреќа

Супер,дај име и ќе ти давам инструкции!
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:52
Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

OК,ќе ти префрлам,инаку да знаеш 2 златника имам од брат ми,ама он не треба да знае ,и немај галје за враќање,ќе ми вратиш,прво заврши работа!
Инаку да знаеш имав 6 злато,дадов 5 за организација,тоа што остана(1 злато,и 47 грчки пари) ги префрлив во организацијата,ама тој акоунт не е активиран,и парите ми се заклучени,чекам одговор да ја отклучат,ама недеала дена не ми одговараат тоа админите!


Ќе ти вратам, нема проблем. Не само тоа, сега бргу ќе собирам пари, само да ја изведам операцијата со трансфер на комапанијата, а некој да не примети па да ја купи, оти бесплатно ќе е, колку да се префрли на организацијата, јас да можам да си работам, па ако и собирам пари од компанијата, кога ќе треба, ќе ти праќам и пари.

А за администрацијата, немам коментар, за историски слики ми правеа проблеми, поради поплаки од Грците и аватарот ми го тргнаа, ама сега не смеат да писнат, лом ги сторив.

Сега, се надевам ќе успее операцијата, нема да види никој за толку кусо се надевам, па ке си работам, а и компанија ќе си имам. Стискајте палци.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:55
Го исклучив,многу досадно е.
Ај утре ќе видам како ќе бидам расположенголема%20насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 01:55
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

OК,ќе ти префрлам,инаку да знаеш 2 златника имам од брат ми,ама он не треба да знае ,и немај галје за враќање,ќе ми вратиш,прво заврши работа!
Инаку да знаеш имав 6 злато,дадов 5 за организација,тоа што остана(1 злато,и 47 грчки пари) ги префрлив во организацијата,ама тој акоунт не е активиран,и парите ми се заклучени,чекам одговор да ја отклучат,ама недеала дена не ми одговараат тоа админите!


Ќе ти вратам, нема проблем. Не само тоа, сега бргу ќе собирам пари, само да ја изведам операцијата со трансфер на комапанијата, а некој да не примети па да ја купи, оти бесплатно ќе е, колку да се префрли на организацијата, јас да можам да си работам, па ако и собирам пари од компанијата, кога ќе треба, ќе ти праќам и пари.

А за администрацијата, немам коментар, за историски слики ми правеа проблеми, поради поплаки од Грците и аватарот ми го тргнаа, ама сега не смеат да писнат, лом ги сторив.

Сега, се надевам ќе успее операцијата, нема да види никој за толку кусо се надевам, па ке си работам, а и компанија ќе си имам. Стискајте палци.

Стискам палци,хихи,инаку на еден грк n0fear1,вака беше нешто прочитај му артикли и какви слики ставам,ни бан ни ништо,ние убаво викаме има Грчки админ,или бар про-Грчки,ама никој не верува!

Изменето од ЗлаткоТ - 09.Мај.2010 во 01:58
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 02:20
Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by ЗлаткоТ ЗлаткоТ напиша:

OК,ќе ти префрлам,инаку да знаеш 2 златника имам од брат ми,ама он не треба да знае ,и немај галје за враќање,ќе ми вратиш,прво заврши работа!
Инаку да знаеш имав 6 злато,дадов 5 за организација,тоа што остана(1 злато,и 47 грчки пари) ги префрлив во организацијата,ама тој акоунт не е активиран,и парите ми се заклучени,чекам одговор да ја отклучат,ама недеала дена не ми одговараат тоа админите!


Ќе ти вратам, нема проблем. Не само тоа, сега бргу ќе собирам пари, само да ја изведам операцијата со трансфер на комапанијата, а некој да не примети па да ја купи, оти бесплатно ќе е, колку да се префрли на организацијата, јас да можам да си работам, па ако и собирам пари од компанијата, кога ќе треба, ќе ти праќам и пари.

А за администрацијата, немам коментар, за историски слики ми правеа проблеми, поради поплаки од Грците и аватарот ми го тргнаа, ама сега не смеат да писнат, лом ги сторив.

Сега, се надевам ќе успее операцијата, нема да види никој за толку кусо се надевам, па ке си работам, а и компанија ќе си имам. Стискајте палци.

Стискам палци,хихи,инаку на еден грк n0fear1,вака беше нешто прочитај му артикли и какви слики ставам,ни бан ни ништо,ние убаво викаме има Грчки админ,или бар про-Грчки,ама никој не верува!


Успеав, си ја купив компанијата со својата организација за само 1 злато и тоа со брзина на светлината.
Компанијата има малку пари, а со граѓанинот имам 10 долари, ама сега се вработувам, па ќе имам 30 долари, за бргу време ќе соберам пари со граѓанинот, ќе ги разменам во злато и ќе ти вратам. Ти благодарам уште еднаш.
Не го споменувај тој, ми досадуваше и на лични пораки, станува збор за некое дете, не му обрнувај внимание.
Ќе бидеме во контакт и утре, ако се вклучиш, па ќе се координираме постојано, мора малку да се организираме, па и да си помагаме. Уште еднаш благодарам!

Искрено, утре ако си тука, сакам да ме посоветуваш, сепак гледам дека си доста упатен, повеќе од мене дали не е паметно и јас да "се спакувам" и да си одам од Австралија, тие не ни се пријателска земја, се познава оддалеку.

Се читаме утре!

П.С. Се вратив да кажам само дека вака сме одлично организирани, јас за некое време ќе почнам и профит да добивам од компанијата, организацијата не јаде ни не и треба ништо, а ти одлично штом си подговтен за војна, јас повеќе одам сега на можноста да заработувам многу, па и ќе биде одлично да работиме заеднички, така повеќе ќе постигнеме, па и да лобираме веќе конечно да ја стават Македонија тие админи, иако мене ми се чини дека не влечат за нос, поради нечии заткулисни игри, но, се надевам не сум во право.

Изменето од Македон - 09.Мај.2010 во 02:28
Кон врв
ЗлаткоТ Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ЗлаткоТ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Мај.2010 во 02:25
Ај ја спијам пред компјутер,така да нема гајле тоа,инаку тој n0fear1 се зарчка со мене и брат ми за историја,ова она,јадеше (тоа де знаете),и на крај,ај пријателски народи сме ние ај да не се караме,и ти праќа friend request,ја одма одбивам,ама брат ми го прифати,ама добар е си ќути!

А за совет нема проблем,само ти дојди овде,ако не сум тука на еРепублик 100% сум!

Поздрав!

Изменето од ЗлаткоТ - 09.Мај.2010 во 02:26
Ај сите на Erep!ПП за да дознаеш повеќе!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.