IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Виртуелно патување со членот над мене
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Виртуелно патување со членот над мене

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 48>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Виртуелно патување со членот над мене
    Испратена: 11.Ноември.2007 во 12:02
Виртуелните паркови кои ќе ги видите на следниот линк, се креација на Ерик Гатзеа, фотограф кој направил неколку стотици фотографии на панорами на национални паркови ширум светот.

Секоја панорама ви овозможува вистинско задоволство со поглед од 360 степени, анимација која е креирана од најмалку десет фотографии.

Локациите ги содржат најдобрите паркови од Канада, Калифорнија, Орегон, Јута, Ново Мексико и Колорадо, како и живописните пејсажи на Алпите кои се фотографирани од Швајцарија, Франција и Италија.

Освен овие панорами, на сајтот ќе пронајдете и голем број на мапи со детален приказ на националните паркови.

www.virtualparks.org

Изменето од mamma - 18.Јуни.2008 во 17:31
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 17:39
So zelba da temava se proshiri i ne ostane
samo na virtuelni parkovi,ke ja preimenuvam
vo virtuelni patuvanja
nadevajki se deka Mona kako avtor na istata
nema da mi zabelezi.http://www.virtualsouthafrica.com/western_cape.htm

Proshetajte  vo Juzna AfrikaнамигнувањеИзменето од mamma - 18.Јуни.2008 во 17:31

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2008 во 17:51
http://www.360travelguide.com/

Top 10 gradiovi vo svetot,naj plazi,i poznati spomenici-bez da mrdnete
od stolicaсреќа.Proshetajte i do Taj Mahal,Vatikan i videte gi naj mistichnite lokaciivo svetot.Sreken pat....


Изменето од mamma - 29.Април.2008 во 17:54

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 23:09
http://www.italyguides.it/us/florence/florence_italy.htm

Italija-Firenca...poglednete ja Uffizi galerijaShot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2008 во 23:19

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2008 во 22:02
A ZOSHTO NE SHETATE MALKUтагатага

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2008 во 22:53
.....БРЕ МАЈКАТА..УБАВИНА..АИИИИИИИ... (МИСЛЕВ НА ТОА ДВОРЦИТЕ И ПАРКОВИТЕ...)
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2008 во 10:29
SAMO STO SE PROSETAV NIZ JUZNA AFRIKA..... ..PREKRASNO E........
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 17:15
Mojata destinacija...od sonishtata....Bora Bora....virtuelno
isplaknete ochi...i jas do sega bev tamu...тага


http://pearlhotels.com/bora/360/beachb.php

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 17:27
Ushte ednash...Club Mediteran-Bora Bora..
gledajte i plachete....k'o jasтага

http://www.clubmed.com/cgi-bin/clubmed55/Ratio/Villages/virtualclub.jsp?PAYS=115&LANG=EN&pIDVILLAGE=BBOC

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2008 во 21:43

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 00:08
Place de la Catalunya, Barcelona -Shpanija

http://www.360travelguide.com/360VirtualTour.asp?iCode=bar18


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 11:51
Originally posted by mamma mamma напиша:

Ushte ednash...Club Mediteran-Bora Bora..
gledajte i plachete....k'o jasтага

http://www.clubmed.com/cgi-bin/clubmed55/Ratio/Villages/virtualclub.jsp?PAYS=115&LANG=EN&pIDVILLAGE=BBOC
 
плачењеплачењеплачењеплачење
 
Bora Bora koga togas ke si ja posetamцрвенеење... stom ja imam moznosta, ne mi treba ni viza ni nisto, ama jas neeeee... cekam li cekam i letoto si go pominuvam vo OH љубов ....
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2008 во 22:56
Originally posted by mamma mamma напиша:

Ushte ednash...Club Mediteran-Bora Bora..
gledajte i plachete....k'o jasтага

http://www.clubmed.com/cgi-bin/clubmed55/Ratio/Villages/virtualclub.jsp?PAYS=115&LANG=EN&pIDVILLAGE=BBOC


Аман бе мамма два дена неможам да престанам плачењеплачењешто не ни беа тие комшии.....ке имавме дупла среќа
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.