IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов со истиот пол
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов со истиот пол

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
Автор
Порака
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2011 во 16:02
Мај... ситуацијава е глупа пошто јас гледам дека стварно се сакаат (чудно нелизбунетост)  Не сакам да ја оставам пошто ми е другарка (сигурен сум дека и ти нема да ги оставиш луѓето што ги сакаш па колку и да му идат луди мисли за нешто) , а моето се дели на две...

Поддржувам и се оди по планиран тек ( другите ја отфрлаат и останува среќна во моментот но ќе треба да ја заборави најдобрата другарка ... ултиматум е во прашање од нејзина страна )

Не поддржувам и се оди по планиран тек ( останува во к*ргот, заедно со другарка и и треба да се откаже од цурата...)

Варам да ми помогнете да одлучам.. што е според вас подобро?
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2011 во 16:09
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Народе... ај да слушнам и вие што ќе речите... итно ми е...
Се работи за моја блиска другарка што ми се довери дека е лез...
Клучна работа е што не се работи само за „да проба“ туку стварно е затрескана во друго чупе ( а и оваа во неа ). Пошто сум длабоко навлечен во настанов не можам правилно да расудувам. Фациве што не опкружуваат не можат никако да го сварат тоа нешто и работава се кочи само заради нив.... јас се погодив да ја поддржувам пошто ми е другарка но стварно е деликатна ситуацијава... Прашањево ми е дали да се ставам во незина одбрана со што автоматски и палам зелено светло за тоа, или да се борам до последно против....
И мојот став и потези во ситуацијава се страшно битни, ама стварно не знам што е правилно....  Јас би ја поддржал (со сегашниве глегања врз случувањава) ама не знам што се може да излезе потоа...
 
Што ти е гајле за фаците што ве опкружуваат? Кога таа ти станала другарка не си знаел дека е лезбејка. Треба да продолжиш да ја поддржуваш без оглед на се. да
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2011 во 16:15
И јас би играл така, што вика Игор Џамбазов... Без разлика, јас ја поддржав и немам револуција во мене што имам другарка лез... онака си го прифатив како свршен чин.... и ќе продолжам да ја поддржувам, само дали е тоа вистинското што треба да биде или грешка правам?

Сега за сега едно да од тебе, и едно не од анита (така ќе го сватам она „не“)  само што твојов коментар ми држи фазла влага...голема%20насмевка    
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2011 во 16:21
Исто би те советувал и да си откриел дека имаш другар геј... да
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2011 во 21:58
ДОСТА те бе.

Љубов си е љубов... ако постои, не е толку битно со кој ја споделуваш. Ваљда. Или што знам јас бе...

Ако така се осеќа, фино. Можда е само една од толпата тинејџери што се збунети во врска со сексуалната определба.

on the bright side... секогаш се добредојдени лезбејки во машко друтво. Посебно кога се потпивнати...
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2011 во 22:10
Ne znam... Od edna strana, kje imas uste eden... edna drugarka da gi komentiras cupinjata po sirok sokak, ama od druga strana plus konk*rencija... stvarno ne znam...
Incredible Blue
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2011 во 22:13
а двајца педери сакаш ли да се лигават пред тебе?
 
ете Боки и Азис 
 
ајде да не бидеме толку либерални во 21 век кон еднополовата љубов.Тоа е било популарно во Древен Рим сега е  гнас


Изменето од Schatzii - 24.Јануари.2011 во 23:15
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 13:17
НЕ..не...не...

Па и не ќе ги гледам ја со ко ќе се „лигават“...
Емил... дали ќе се откажиш од некоја драга особа само ако има различна секс ориентација од тебе? 

Не планирам ја со неа да бркам чупиња, уште помалку да правам тројки , па ни да и викам „пеер“ или „брат“... Таа е таа што си беше, само проблемов е околината и незината „другарка“.... Мислам дека Марко и Емил малку површно гледаат на случкава... нема врска...

Тиги... ова твоево како да го протумачам...? (поконкретно плс трепкање  големо%20гушкањебакнеж)



Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 14:39





...eh..da mi e na  mene situacijava...odma ke gi izbrkam i dveve!намигнување




         
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 14:44
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

НЕ..не...не...

Па и не ќе ги гледам ја со ко ќе се „лигават“...
Емил... дали ќе се откажиш од некоја драга особа само ако има различна секс ориентација од тебе? 

Не планирам ја со неа да бркам чупиња, уште помалку да правам тројки , па ни да и викам „пеер“ или „брат“... Таа е таа што си беше, само проблемов е околината и незината „другарка“.... Мислам дека Марко и Емил малку површно гледаат на случкава... нема врска...

Тиги... ова твоево како да го протумачам...? (поконкретно плс трепкање  големо%20гушкањебакнеж)





Тоа дали ја оправдуваш или не другарката не значи дека мора да се откажиш од неа...И јас не оправдувам некои постапки на моите другарки па пак ги дружам....Крај на крај па и интересно е да имаш во друштво некој интересен случај..позабавно ќе ти биде .........голема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 15:21
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Народе... ај да слушнам и вие што ќе речите... итно ми е...Се работи за моја блиска другарка што ми се довери дека е лез... Пошто сум длабоко навлечен во настанов не можам правилно да расудувам. Фациве што не опкружуваат не можат никако да го сварат тоа нешто и работава се кочи само заради нив.... ... И мојот став и потези во ситуацијава се страшно битни, ама стварно не знам што е правилно....  Јас би ја поддржал (со сегашниве гледања врз случувањава) ама не знам што се може да излезе потоа...


1. Фолки душо, ич не можам да сфатам зошто си толку потресен од новонастанатата ситуација, па не можеш правилно да расудуваш. Да не случајно „фаците што ве опкружуваат“ ти поставуваат ултиматум - или таа или ние? Толку ли им треба на твоите другари за да заборават колку си ти ОК и колку убаво сте се дружеле?

2. Што значи да ја поддржиш? Да и` речеш на твојата другарка дека се радуваш што е среќно вљубена? Или значи да ги истепаш оние кои се гадат и плукаат на неа?

3. Зошто се твоите потези и став толку битни? Од тебе ли зависи дали другарка ти сепак ќе се врати на стрејт патеката ако не добие твој благослов? Или ризикот е тие „фаците“ да те откачат па да останеш само со една лез другарка?

3. Кога ќе размисли човек, иако изгледа смешно, ти си навистина пред тешка дилема. Можеби треба да олабавиш и да расчистиш со себе дека се` додека г-ца Црна Овца е чесна и коректна кон тебе, нема зошто да го истеруваш ѓаволот од неа.

4. Пушти ги фаците нека се фацкаат офф. Се знае кој чачка и душка по туѓи гаќи.




Изменето од ПодВодно - 25.Јануари.2011 во 15:23
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 16:27
Originally posted by ПодВодно ПодВодно напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Народе... ај да слушнам и вие што ќе речите... итно ми е...Се работи за моја блиска другарка што ми се довери дека е лез... Пошто сум длабоко навлечен во настанов не можам правилно да расудувам. Фациве што не опкружуваат не можат никако да го сварат тоа нешто и работава се кочи само заради нив.... ... И мојот став и потези во ситуацијава се страшно битни, ама стварно не знам што е правилно....  Јас би ја поддржал (со сегашниве гледања врз случувањава) ама не знам што се може да излезе потоа...


1. Фолки душо, ич не можам да сфатам зошто си толку потресен од новонастанатата ситуација, па не можеш правилно да расудуваш. Да не случајно „фаците што ве опкружуваат“ ти поставуваат ултиматум - или таа или ние? Толку ли им треба на твоите другари за да заборават колку си ти ОК и колку убаво сте се дружеле?

2. Што значи да ја поддржиш? Да и` речеш на твојата другарка дека се радуваш што е среќно вљубена? Или значи да ги истепаш оние кои се гадат и плукаат на неа?

3. Зошто се твоите потези и став толку битни? Од тебе ли зависи дали другарка ти сепак ќе се врати на стрејт патеката ако не добие твој благослов? Или ризикот е тие „фаците“ да те откачат па да останеш само со една лез другарка?

3. Кога ќе размисли човек, иако изгледа смешно, ти си навистина пред тешка дилема. Можеби треба да олабавиш и да расчистиш со себе дека се` додека г-ца Црна Овца е чесна и коректна кон тебе, нема зошто да го истеруваш ѓаволот од неа.

4. Пушти ги фаците нека се фацкаат офф. Се знае кој чачка и душка по туѓи гаќи.


ПодВодно....бакнеж  Чудно е колку ти ме разбираш трепкање големо%20гушкање

Вака е работава.... не сум јас толку страшно потресен, ама стално кога сум инволвиран во некоја страшно конфузна ситуација јас не можам правилно да расудам пошто секогаш пристрасно гледам на случајот....

Другарите мои се друга приказна... се` прават за мене, како и јас за нив големо%20гушкање

Другарката незина (освен јас, единствена особа на која се доверува и која и значи) поставува ултиматум „другарство или љубов“ (демек, не сака лез другарка, ама шо другарство е тоа ко не можи да си ја прифати другарката каква што езбунетост  нвм.... одиме понатаму).

Тоа со нејзината сексуалност е нејзина одлука, а јас ја прифаќам како таква се додека е воред кон мене, а да ја поддржам значи да застанам зад незе додека да се избори за тоа што сака, по цена на тоа да изгуби неколку другари/ки (меѓу кои и таа погореспомнатата) или  да се откаже од таа што ја сака.

Нема шанса да ја сменам (ни никој друг) , само можам да одлучам дали да и велам да го прикрива (ако притиснам и јас тогаш ќе попушти) тоа или да и дадам поддршка за борба. (ги спомнав погоре последиците што ќе настанат)

Што и да одлучам треба како другар да излезам во пресрет...

Уствари случајов се сведува на ДРУГАРКА или ЖЕНСКА? лудо...   тешко за објаснување

Не сакам да истерувам ѓаволи или да „бркам слонови“ , само сакам да постапам другарски кога некој е во тесно...
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 17:17
Превземаш премногу одговорност на себе. Верувај, нема потреба, твојата другарка ги гледа истите карти како и ти (иако за некои се прави удрена) и самата ќе донесе одлука.
Не мешај се непотребно оти патот до пеколот е поплочен со добрите намери (ова последното го препишав но го имам осетено на свој грб)
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2011 во 20:58
Сепак, стално така правам за другарите... за мене нешто поретко ми текнува...  ама што да правам кога ми се драгитрепкање

... мислам дека малку ќе ја поддржам, а потоа ако треба ќе лечиме последици... од мене побара помош за донесување одлука, ама можеби треба да те послушам, малку да се направам наудрен и таа да одлучи....голема%20насмевка   Фала ПодВодно.... срце си навистина големо%20гушкање
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.