IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Верски тероризам...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Верски тероризам...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 24252627>
Автор
Порака
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 19:20
Жалостно е кога луѓе кои во душата не се вистински следбеници Христови се преставуваат како такви и со грозни дела го прлаат Неговото Свето Име !!!

Грозно е што баш таквите лажни следбеници, после грозотиите кои ги прават, конвертираат во (дотогаш) нивната непријателска страна и на сличен начин продолжуваат да го ситат џаволот, повторно испревртувајќи, негирајќи или релатвирајќи Го ЕВАНГЕЛИЕТО БОЖЈО - ХРИСТОС!

Грозно е тоа што го прават неверниците и кривоверците!

Грозно!





Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 14:41
Ал каеда убива со силикони

Жените бомбаши- -самоубијци си вградуваат експлозивни импланти за гради кои речиси е невозможно да се детектираат, тврдат британските разузнавачки служби.

Во новата шокантна Ал каеда тактика се вклучени радикални доктори кои вметнуваат експлозиви во женските гради и тоа за време на пластичните операции. Ваквите експлозивни направи не можат да се детектираат на аеродромските машини за скенирање.

Се верува дека докторите биле обучени во некои од водечките британски едукативни болници, а потоа се вратиле во своите земји за да вршат операции.

МИ5 исто така откри дека екстремистите вметнуваат експлозив во задникот на некои мажи бомбаши-самоубици.
- Жените бомбаши-самоуници, регрутирани од Ал каеда имаат вграден експлозив во своите гради. При вградувањето на експлозивот се користи истата техника како онаа за зголемување на градите, вели Џозеф Фарах, експерт за терористи.

Фаталниот експлозив наречен PETN се вметнува во имплантите, а потоа се ставаат в градата.

Овие нови методи се откриени откако Нигериецот Умар Фароук Абдулмуталаб за малку ќе разнесеше американски авион на Божиќ. He had stuffed explosives inside his underpants.

Неколку часа по неуспешниот обид, британските разузнавачки служби доби информации од Пакистан и Јемен за постоење на експлозивни импланти.

Врвните хирурзи потврдија дека возможно е создавање на вакви импланти.

- Доколку соодветно се вметнат во имплантите, тие ќе бидат невидливи за вообичаените аеродромски машини за скенирање. За да ги откриете потребен ви е софистициран скенер. Имајќи предвид дека експлозивот ќе биде вметнат во запечатена пластична кесичка и оти количината  ќе биде поприлично мала, обичните скенери воопшто нема да ги детектираат, вели еден од хирурзите.

Експертите за експлозиви тврдат дека имплант кој содржи околу 141 грам PETN може да направи дупка во трупот на авионот, доволно голема за да предизвика уривање на истиот.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 16:46

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 16:58

Ова доколку е вистина е жива трагедија,до каде ли се спремни да одат  цццццццццццццццццццццццц

Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 17:07
Aman fiks, zarem ne gledash deka ova e zhiva zafrkancija.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 17:28

Што бе зафрканција?

Абе на се спремни се од Ал каеда.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 15:07
Џамии во Скопје контролирани од екстремисти
    


28.03.2010 18:28

„Сандеј Тајмс“

Саудиска Арабија слева стотици милиони фунти во исламистички групи на Балканот за да шират немири во овој дел од Европа, пишува денеска престижниот лондонски неделник „Сандеј Тајмс“.

Фундаменталистички групации познати како Вахаби и Салафи се финансирале од разни саудиски хуманитарни организации, за кои владини извори од Македонија за „Сандеј Тајмс“ тврдат дека се определени да работат на ширење екстремизам.

Во неделникот и првиот човек на ИВЗ Сулејман Реџепи изјавува дека мнозинството од џамиите во балканските земји се изградени со пари од радикални групи, а 4 џамии во Скопје тврди поглаварот дека не се веќе под контрола на ИВЗ.

Дека Ал Каеда и други исламистички екстремни групи се обидуваат да воспостават бази на Балканот, го предупреди Груевски и израелскиот министер за надворешни работи Авигдор Либерман.

При посетата на македонскиот премиер на Ерусалим, од израелскиот шеф на дипломатијата доби насоки институциите во Македонија да ја следат трагата на парите од муслимански хуманитарни програми на балканот кои финансираат градење на џамии и општествени центри.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 15:32
http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=121508

Се прашувам дали муслиманите воопшто имаат право да го користат терминот “исламофобија“ после овие самоубиствени напади кои се директно поврзани со исламски групации

Мое сочувство до Православна Русија
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 21:20
Vo prethodnite postovi ovdeka na forumov se zboruvase za ovaa nekoi clenovi zboruvaa deka ne e tocno. Dehsad veleshe i se rasfrlashe so vesti deka IVZ kontrolira se ... Izgleda ne e taka ????????

Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 21:23
Na Rusija ovaa i se sluci samo zatoa sto cvrsto stojat vo svojata borba protiv terorizmot.
Posle ovaa Rusija ce im vrati uste pozestoko i mnogu od niv ce gi snema od liceto na zemjata, se gleda kolku se glupavi kukavici i neorganizirani zverovi koi nemaat gram mozok vo toa teroristickite tikvi ...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Март.2010 во 22:04
NASHATA VLADA PO PREPORAKA OD IZRAEL GI SLEDI TERORISTITE PREKU BANKARSKI SMETKI PA DA POMOGNAM MALU EVE MOJ MAL PRIDONES HAHAHAAAAAAAAAAAAA::


Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 00:45
Ama e tivko na ovaa tema ccccccc e sto ti e hrabrost, ajde be ludje nikoj ne vi gi gleda kompjuterite slobodno pisuvajte, kako vo Makedonija nema vehabisti abe nie vi veruvame do koska....
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 00:49
Posle uste eden poraz (lazea mnoooogu) muslimanskite clenovi pak se povlekoa na pregupiranje i smisluvanje na nova taktika za da pak napadnat tuka na forumov, vo red e RESPEKT do niv i nivnata zelba da ja prikazat svojata religija vo najdobro svetlo, no, prvin izgleda deka ce morat da gi istrebat ekstremistite od nivnite redovi...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Rita.MD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Rita.MD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 15:21
http://www.nytimes.com/2010/04/01/world/europe/01dagestan.html?hp

Пак имало експлозии во Русија. Во последно време нападиве земаат се поголем замав. Навистина е страшно што се можат да направат.

Башка некои велат дека и во Албанија имало терористички ќелии на Ал Каеда...

Rashid G. Nurgaliyev, Russia’s interior minister, ordered the police on Wednesday to increase security in public places like theaters, schools and universities.

“These attacks show,” he said, “that terrorists can target anywhere.”

Ова anywhere е доволно за да ми ја замрзне крвта во жилите.

Дали исламот навистина ги учи на се ова? Не ми е јасно зошто велат дека е религија на мирот?

A religion that gives nothing, costs nothing, and suffers nothing, is worth nothing. - M. Luther
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 24252627>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,063 секунди.