IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Верски тероризам...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Верски тероризам...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 27>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 22:26


Изменето од maria_magdalena - 08.Февруари.2010 во 13:28
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
el_kevser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 832
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај el_kevser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 22:28
Originally posted by deshad deshad напиша:

Originally posted by el_kevser el_kevser напиша:

deshat no oniee samo mir sakaat
a od druga strana terosiram vrsat
samite tie se teroristi


Епа видиш брате, проблемот на оваа тема е што некој сака по секоја цена сите муслимани да не прикаже како терористи. Проблемот е што воопшто не сакаат да размислат кој кому му пошол дома и кој кого тероризира, и во чие име секако.

Еве уште нешто интересно.


http://www.youtube.com/watch?v=bCweENhI_kk&feature=related



stvarnoo ovaa e navistina terorizam

ke go narecam ' hristijanski izraelski'evrejskii' terorizam'

Изменето од el_kevser - 05.Јануари.2010 во 22:28
kazuvajte ja vistinata kolku i da im e gorcliva na lugeto
Кон врв
el_kevser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 832
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај el_kevser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 22:33
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Да, да...тоа е така.Раздели па владеј. Таа војна беше исто така верски терор, хорор кој го направија баптистите и евангелистите со благослов на Били Греам постариот, демек пастор кој му беше личен “духовник“ на Буш. А буш добил “провидение“ на служба, да го нападне Ирак.Колку провидението било Божјо, се виде од крајниот ефект-истероризиран народ и уништена култура (кај знаат тие што е антика и историја, све крш направија и испокрадоа), а последиците од оружјето со осиромашен ураниум се видливи...и допрва ќе се видат.



po moe mislenjeeee   mozebi nee

no jas taka mislamm seto ovaa e nivno masloo
i posledniov slucaj sto bese napadod vrs avion na neznam koj bese
demek muslimani go napdanaa i sakaa da go krenat vo vozduh, kako e moznoo toj da vleze vo avionot i da aktivira bomba
osven ako tie samite ne go pustat vnatre
samo da se dobie poenii za vojnata protiv terorizmot

i da ja prosiratt sega vo jemenn vo somalija pa koj znae i kade drugede;;
Allah da ne cuva i da ne brani od ovie fanaticii i spletkari no eden den ke se okrie se.

Изменето од el_kevser - 05.Јануари.2010 во 23:04
kazuvajte ja vistinata kolku i da im e gorcliva na lugeto
Кон врв
el_kevser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 832
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај el_kevser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 22:34
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

“Не секој што ми вели Господи, Господи, ќе дојде при мене“.па така ел кевсер, не секој што се нарекува христијанин (во видеото се нагласени баптистите) значи дека навистина е христијанин. Исус рекол “Блажени се миротворците зашто нивно е царството Небесно“, па ти види сега што е миротворец.


znaci ne se slozuvas so toj naziv hristijasnki terosristi


pa kako nie ke se slozime so nazivot muslimnaski terosristi

sekade ima luge kriminalci i razni sektasii no terminot muslimanski terosrizam dali se slozuvas deka e apsurd
ili hristijanski terorizam




http://www.youtube.com/watch?v=8Bytf5e6gfU




http://www.youtube.com/watch?v=DQgCvRLGPnM


zasto ima tolku golema omraza protiv muslimanite
i koj ja siri taa omraza ?

Изменето од el_kevser - 05.Јануари.2010 во 22:46
kazuvajte ja vistinata kolku i da im e gorcliva na lugeto
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 23:17
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by deshad deshad напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

"Sama pojava islamskog terorizma me ne iznenadjuje, jer je terorizam neraskidivo vezan za islam od najranijih dana, od pocetka Muhamedove politicke karijere kao vladara totalitarne drzavice u Medini. Moram da priznam da me iznenadjuje tako kategoricno opredelenje istraznih organa Republike Srbije da je rec o “vehabistima”. Moramo imati u vidu da je vehabizam identifikovan u ovom trenutku pre svega sa vladajucom kucom al-Saud, gospodarima Saudijske Arabije. Vehabisticko ucenje siri se po svetu prvenstveno kroz siroku mrezu dzamija i islamskih centara koje finansira Saudijska Arabija. Najbolji primer na balkanskom podrucju je dzinovska dzamija kralja Fahda u Sarajevu, jedna od najvecih islamskih bogomolja u Evropi i uopste u vanislamskom svetu. Dakle, Saudijcima je jako stalo da nastave svoj tihi prodor, tako sto ce da obucavaju, finansiraju i na razne nacine potpomazu prodor vehabizma u Srbiji, pre svega u Raskoj oblasti. Njima, medjutim, ne bi bilo u interesu da pribegavaju direktnom terorizmu u ovom trenutku. To bi samo podstaklo zvanicne organe Republike Srbije na pojacanu budnost i pomnije pracenje njihovih aktivnosti. To bi takodje moglo da izazove rascepe unutar islamske zajednice. Sukobi unutar nje su inace vec poceli. Vehabisti u Novom Pazaru i drugde poceli su da se arogantno ponasaju kao jedini pobornici istinskog islamskog ucenja i da ometaju molitve u dzamijama."

Vo Makedonija :

Debar
Tetovo
Veles
Kumanovo
Skopje


А Струга? А Гостивар? Нели и таму има муслимани, па сходно на твојата аналогија и терористи?



Hahahaha ne e analogija tuku fakt ...



Hahahaha Izgleda Deka sum povece Informiran od A1
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 23:22
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Да, да...тоа е така.Раздели па владеј. Таа војна беше исто така верски терор, хорор кој го направија баптистите и евангелистите со благослов на Били Греам постариот, демек пастор кој му беше личен “духовник“ на Буш. А буш добил “провидение“ на служба, да го нападне Ирак.Колку провидението било Божјо, се виде од крајниот ефект-истероризиран народ и уништена култура (кај знаат тие што е антика и историја, све крш направија и испокрадоа), а последиците од оружјето со осиромашен ураниум се видливи...и допрва ќе се видат.



Toj ist narod koj ti go narekuvash "isteroriziran" beshe plodna pocva za regrtiranje na teororisti, toj ist narod i den denes gi podrzuva teroristite, toj ist narod ce te rasparca na ulica vo centar na bagdad - samo zatoa shto si hristijanka, inaku vistinskata iracka kultura ne e cepnata i taa e osudena sekogash da prezivuva...Ispopljakale se - Sum bil tamu, znaesh shto moze da se ispopljacka od siromav- nishto, edinstveniot raskosh besehe vo sadamovite palati (kich neviden) inaku na drugi mesta beshe zal i beda, neznam zashto site go zamisluvate irak kako svetkavo mesto polno so pari hahaha pa toa e bre obicna kasaba na krajot na svetot vo koja imash samo mnoguuuu prashina i teroristi...

Изменето од Templarius - 05.Јануари.2010 во 23:29
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 00:03
Originally posted by el_kevser el_kevser напиша:

znaci ne se slozuvas so toj naziv hristijasnki terosristi


pa kako nie ke se slozime so nazivot muslimnaski terosristi

sekade ima luge kriminalci i razni sektasii no terminot muslimanski terosrizam dali se slozuvas deka e apsurd
...




Исус Христос никого (дури и тие што заслужувале) не убил, нити препорачал во билокакви услови да биде убивано, додека лажно како последен пратеник обожаваниот мухамед - кој е креација на кyреишките љубоморни книжници - според нивните лажни сведочења своерачно колел луѓе, повикувајќи се на кyранот!


Денот доаѓа кога сите терористи и лажливци ќе бидат обелоденети пред Оној што доаѓа како ВИСТИНСКИ ПОСЛЕДНИОТ!






Изменето од spiros - 06.Јануари.2010 во 00:33
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Templarius Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2754
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Templarius Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2010 во 00:11
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Да, да...тоа е така.Раздели па владеј. Таа војна беше исто така верски терор, хорор кој го направија баптистите и евангелистите со благослов на Били Греам постариот, демек пастор кој му беше личен “духовник“ на Буш. А буш добил “провидение“ на служба, да го нападне Ирак.Колку провидението било Божјо, се виде од крајниот ефект-истероризиран народ и уништена култура (кај знаат тие што е антика и историја, све крш направија и испокрадоа), а последиците од оружјето со осиромашен ураниум се видливи...и допрва ќе се видат.



Toj ist narod koj ti go narekuvash "isteroriziran" beshe plodna pocva za regrtiranje na teororisti, toj ist narod i den denes gi podrzuva teroristite, toj ist narod ce te rasparca na ulica vo centar na bagdad - samo zatoa shto si hristijanka, inaku vistinskata iracka kultura ne e cepnata i taa e osudena sekogash da prezivuva...Ispopljakale se - Sum bil tamu, znaesh shto moze da se ispopljacka od siromav- nishto, edinstveniot raskosh besehe vo sadamovite palati (kich neviden) inaku na drugi mesta beshe zal i beda, neznam zashto site go zamisluvate irak kako svetkavo mesto polno so pari hahaha pa toa e bre obicna kasaba na krajot na svetot vo koja imash samo mnoguuuu prashina i teroristi...


Templarıus воопшто не се сложувам со тебе. Прво, кога реков богатство, воопшто не мислев на материјално богатство и злато, а уште помалку на палатите на Садам. Ако не си знаел, Ирак бил Вавилонија, и тоа археолошко богатство денес е на “чување“ по белосветските музеи, или пак опустошено. Ако тоа не е богатство навистина не знам што е. Не заборави дека во таа земја и Библиски била рајската Градина, итн. За култура на народот- Ирачаните беа многу поедуцирани и од нас. Не ми зборувај за Ирак те молам, многу добро знам како беше и што беше, да не речам од прва рака, и токму од тие настани имам и самата болно искуство. Ти си бил таму-но не си ја видел суштината, си го видел она што останало и не си посакал вистински да дознаеш како било.
За Садам-зар веруваш дека Американците отидоа да бидат спасители таму? Каде му е тоа силно оружје?



Marija i Makedonija nekogash bila neshto povece od onaa shto e denes...
Give me your secrets
Bring me a sign
Give me a reason
To walk the fire
See another dawn
Through our son's eyes
You give me a reason
To walk the fire.
Кон врв
el_kevser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 832
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај el_kevser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2010 во 13:38
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by deshad deshad напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

"Sama pojava islamskog terorizma me ne iznenadjuje, jer je terorizam neraskidivo vezan za islam od najranijih dana, od pocetka Muhamedove politicke karijere kao vladara totalitarne drzavice u Medini. Moram da priznam da me iznenadjuje tako kategoricno opredelenje istraznih organa Republike Srbije da je rec o “vehabistima”. Moramo imati u vidu da je vehabizam identifikovan u ovom trenutku pre svega sa vladajucom kucom al-Saud, gospodarima Saudijske Arabije. Vehabisticko ucenje siri se po svetu prvenstveno kroz siroku mrezu dzamija i islamskih centara koje finansira Saudijska Arabija. Najbolji primer na balkanskom podrucju je dzinovska dzamija kralja Fahda u Sarajevu, jedna od najvecih islamskih bogomolja u Evropi i uopste u vanislamskom svetu. Dakle, Saudijcima je jako stalo da nastave svoj tihi prodor, tako sto ce da obucavaju, finansiraju i na razne nacine potpomazu prodor vehabizma u Srbiji, pre svega u Raskoj oblasti. Njima, medjutim, ne bi bilo u interesu da pribegavaju direktnom terorizmu u ovom trenutku. To bi samo podstaklo zvanicne organe Republike Srbije na pojacanu budnost i pomnije pracenje njihovih aktivnosti. To bi takodje moglo da izazove rascepe unutar islamske zajednice. Sukobi unutar nje su inace vec poceli. Vehabisti u Novom Pazaru i drugde poceli su da se arogantno ponasaju kao jedini pobornici istinskog islamskog ucenja i da ometaju molitve u dzamijama."

Vo Makedonija :

Debar
Tetovo
Veles
Kumanovo
Skopje


А Струга? А Гостивар? Нели и таму има муслимани, па сходно на твојата аналогија и терористи?



Hahahaha ne e analogija tuku fakt ...



Hahahaha Izgleda Deka sum povece Informiran od A1



koga veke kopiras i postiras   toa postirajgo na edna tema a ne na site temii
kazuvajte ja vistinata kolku i da im e gorcliva na lugeto
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2010 во 22:51
Само што слушнав дека во египет се убиени 6 коптски христијани после Божиќната служба. Притоа од исламско мотивираните терористи бил убиен и 1 чувар со исламска вероисповест!

БОГ да ги прими сите убиени во Рајот а убијците да ги освести за БОЖЈИОТ СОВРШЕН МИР (ИСЛАМ) во ИСУС ХРИСТОС!


АМИН
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 01:06
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
Amber Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Amber Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 01:48
Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

Originally posted by deshad deshad напиша:

Originally posted by Templarius Templarius напиша:

"Sama pojava islamskog terorizma me ne iznenadjuje, jer je terorizam neraskidivo vezan za islam od najranijih dana, od pocetka Muhamedove politicke karijere kao vladara totalitarne drzavice u Medini. Moram da priznam da me iznenadjuje tako kategoricno opredelenje istraznih organa Republike Srbije da je rec o “vehabistima”. Moramo imati u vidu da je vehabizam identifikovan u ovom trenutku pre svega sa vladajucom kucom al-Saud, gospodarima Saudijske Arabije. Vehabisticko ucenje siri se po svetu prvenstveno kroz siroku mrezu dzamija i islamskih centara koje finansira Saudijska Arabija. Najbolji primer na balkanskom podrucju je dzinovska dzamija kralja Fahda u Sarajevu, jedna od najvecih islamskih bogomolja u Evropi i uopste u vanislamskom svetu. Dakle, Saudijcima je jako stalo da nastave svoj tihi prodor, tako sto ce da obucavaju, finansiraju i na razne nacine potpomazu prodor vehabizma u Srbiji, pre svega u Raskoj oblasti. Njima, medjutim, ne bi bilo u interesu da pribegavaju direktnom terorizmu u ovom trenutku. To bi samo podstaklo zvanicne organe Republike Srbije na pojacanu budnost i pomnije pracenje njihovih aktivnosti. To bi takodje moglo da izazove rascepe unutar islamske zajednice. Sukobi unutar nje su inace vec poceli. Vehabisti u Novom Pazaru i drugde poceli su da se arogantno ponasaju kao jedini pobornici istinskog islamskog ucenja i da ometaju molitve u dzamijama."

Vo Makedonija :

Debar
Tetovo
Veles
Kumanovo
Skopje


А Струга? А Гостивар? Нели и таму има муслимани, па сходно на твојата аналогија и терористи?



Hahahaha ne e analogija tuku fakt ...



Hahahaha Izgleda Deka sum povece Informiran od A1




KAJ IMA GOSTIVAR TERORISTI ? :) ILI PAK DEBAR? ..... HUH ... SEGA DOZNAVAM DEKA ZIVEAM VO MESTO KADE STO POSTOJAT TERORISTI :))) HUUUH MOZE I MOJATA KRV E TAKVA....
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 14:42
Утрово добив една порака, која и покрај тоа што беше со цел да ми го честитаат Божиќ, беше со цел да ме известат за тоа што им се случило на некои луѓе во Египет вечерта пред Божиќ...прочитајте сами...нападнати по вечерната служба на 6-ти вечерта...немам зборови....како за тие, така и за државата,која очигледно не сака да преземе ништо за да ги заштити Коптите кај неа...а уште се нарекува демократска држава...да не е трагично, ќе е смешно!


Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2010 во 14:55
Vo holandskite mediumi kazuvale deka napadot e ili od Al Kaeda ili od Mossad-Izraelska razuznavacka sluzba...
Hayatta kimseye güvenme! çünkü beyaz gülün gölgesi bile siyahtır.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.