IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - Верски тероризам...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Верски тероризам...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 27>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 00:57
Aladin te opomenuvam da se drzhish na temata so korektno komentiranje. Nikoj ne ti dal mandat da zboruvash vo imeto na nitu edna zhrtva od bilo koja teritorija. Ne si zemaj tolkava vazhnost i ne navleguvaj vo politiki, insinuacii i obvinuvanja.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Blagoj_s Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3057
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blagoj_s Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 13:29
Verata vo BOGA i terorizmot ne se vo nikakva vrska.

Toa se dve sprotistaveni strani, kako BOG i Satanata!!!!!!!
www.myspace.com/sblagoj
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 15:09
Originally posted by deshad deshad напиша:

   

Ех бе брате, допрва има да се чудиш. Кога ќе прочиташ некој ден дека ниту крстоносните војни не постоеле, туку биле лажно, исценирано сценарио.

Се е можно овде.


Само за БОГА се е можно!


Теророт што го правеле крстоносците никој неможе и несмее да го прикрива или негира, исто како што никој неможе и несмее да го прикрива теророрт кој што потекнува од сите книжници (како на пример кyреијските книжници) коишто се слепи за Живиот *БОГ, Неговата Вечна *СВЕТЛИНА и *ДУХ!!!



Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 17:39

Terorizmot vo Imeto na BOGA e nesto najodvratno na ovoj svet, bez razlika koja vera se teroristite.

So toa mu nanesuvaat golem sram na BOG.

Vo nikoj slucaj ne treba da se opravduva nasilstvoto i terorizmot, bez razlika dali toa go pravat Hristijani, Muslimani, Budisti, Hinduisti, Taoisti itn.!
Кон врв
el_kevser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 832
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај el_kevser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 18:30
ne postoi verski terorizam niedna religija ne go opravduva terorizmot , toa da vi bide jano na site . sekoja religija go ignorira terorizmot
kazuvajte ja vistinata kolku i da im e gorcliva na lugeto
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 19:13
ел-кефсер, тоа е точно дека ниедна вистинска религија не го оправдува тероризмот, но - за жал - сите религии и луѓе не го имаат истиот коефициент на вистинитост!

Јас ти сведочам дека Религијата (Исламот) во Исус е 100% Чиста, 100% Вистинита и 100% Совршена, за разлика од многу други крвави верзии на истата!

На ова место морам да кажам дека - за жал - и јас сèуште потполно не сум ја достигнал СОВРШЕНАТА ЦЕЛ, но не се завртувам и не дозволувам да ме залажуваат тие што не ја познаваат и ја негираат истата!









Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
el_kevser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 832
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај el_kevser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 19:31
spiros prestani so tie zborovi veke ednas islamot vo isus
islamot vo isus gleda kako rob na boga i negov pratenik sin na merjem isus nee ona sto vie go opisuvate koi se odalecivte od negovite ubeduvanja koi intrigriavte protiv nego i negovata majka toje daleku od onie ko poverauvaa vo drug bog a ne vo allah , od onie sto na nego mu preipisuvaa drugar ie mnogu daleku od onie koi veruvaa deka toj e ubien i raspnat ,
kazuvajte ja vistinata kolku i da im e gorcliva na lugeto
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 20:13
Ako ne se lazham, spiros zboruva za Isusovoto propovedanje, a ne za Hristijanskata dogma so koja mozhebi ti imash problem.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 20:27
ел-кевсер, за разлика од сите други верзии на СОВРШЕНАТА ВЕРА и сите други пратеници кои се од земја или машко семе, ИСУС е Тој првенец во Кого БОГ (ЕЛОАХ, АЛАХ) лично живее и е Едно - преку СОВРШЕНИОТ ДУХ - СОВРШЕНО ЕДИНСТВО со ЕДИНСВЕНИОТ, бидејќи е отелотворение на Мудроста БОЖЈА (ЕЛОАХОВА, АЛАХОВА)!

Јас сум потполно уверен дека кога сите луѓе и религии ќе се разбудат за СОВРШЕНИОТ БОГ и Неговата Чудесна МУДРОСТ (ХРИСТОС) во себе, тогаш ќе престанат сите тероризми на овој свет и ќе завладее БОЖЈОТО Исламско ЦАРСВО на чие чело е Исус Христос од и во БОГА поставен!

Можеби овие зборови во овој момент ти се тешки и несфатливи за разбирање, но јас сум сигурен дека некој чесен и вистински Суфи би можел да ти биде на добра помош како би се разбудила за СОВРШЕНАТА ВИСТИНА и ИСЛАМ во ХРИСТОС!






Изменето од spiros - 06.Декември.2009 во 20:30
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 22:20
Originally posted by spiros spiros напиша:

ел-кефсер, тоа е точно дека ниедна вистинска религија не го оправдува тероризмот, но - за жал - сите религии и луѓе не го имаат истиот коефициент на вистинитост!

Јас ти сведочам дека Религијата (Исламот) во Исус е 100% Чиста, 100% Вистинита и 100% Совршена, за разлика од многу други крвави верзии на истата!

На ова место морам да кажам дека - за жал - и јас сèуште потполно не сум ја достигнал СОВРШЕНАТА ЦЕЛ, но не се завртувам и не дозволувам да ме залажуваат тие што не ја познаваат и ја негираат истата!












Блиску си Спиросе, ти фали уште оној дел да го прифатиш, кој зборува за замената на Исус и неговото вистинско учење од страна на јудео-христијанските книжници, со Исус богот, а благодарение на нивната идолатрија која што не можеле толку лесно да ја отфрлат, па ја модифицирале со измислување на нов Исус, нова личност, дијаметрално спротивна од вистинската.

Шалом Алејхем!
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 22:57
Денот доаѓа кога сите ќе ја увидат СОВРШЕНАТА ВИСТИНА (БОГ, ЕЛОАХ, АЛАХ) во Прачистото Срце Исусово, во секоја Негова Прачиста Клетка, во секоја Негова Прачиста Капка Крв и тогаш ќе завладее СОВРШЕНИОТ РАЈСКИ МИР и на оваа премногу мачена и тероризирана планета земја!



Побратиме, чувјсе од верување и следење на луѓе кои се противат на СОВРШЕНИОТ МИР (СЕЛАМ) во ИСУС ХРИСТОС и на Оној БОГ (ЕЛОАХ, АЛАХ) што е во Неговото Прачисто Срце, бидејќи засигурно таквите не те водат по СОВРШЕНИОТ ПАТ
Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
deshad Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1350
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај deshad Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 22:58
Originally posted by aladin aladin напиша:

islamski teroririzam.......odzede uste...30-tina nevivni zivoti.........odgovornosta ja prezede doku umarov.....samonarecen emir...na severniot kavkaz.......videte koj natpis stoi zad nego.....i kako izgleda:<div ="Full"><div ="">dokka-umarov.jpgi ve molam nemoj da recete sega deka ova nema vrska so ,,veroispoved,,bi sakal komentar od muslimanite....sto mislat za ova ....kaj nas nikoj ne se ogradi od ovoj nastan.....



http://www.youtube.com/watch?v=39mRpg3oAcE

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 23:28
Ne znam shto ti e idejata so objavuvanjeto na ova video?

Dava objasnuvanje zoshto se vodi vojna vo imeto na Alah? Dava objasnuvanje zoshto kontrolata na vojnata ja zemaa vo race verski ekstremisti i ja prfetvorija vo verska vojna? Ti go kritkuvash ili go podrzhuvash toj verski ektremizam?

Изменето од Messenger - 06.Декември.2009 во 23:28
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
spiros Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: На пат
Статус: Офлајн
Поени: 4490
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај spiros Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Декември.2009 во 23:48
Originally posted by deshad deshad напиша:



http://www.youtube.com/watch?v=39mRpg3oAcE



Тоа што русите им прават на чеченците нема врска со СОВРШЕНАТА ВЕРА ХРИСТОВА, исто како што противењето и борењето против власта не е СОВРШЕНАТА ВЕРА ХРИСТОВА!

Најдлабоко жалам што и македонците со оружје в рака (дури и колнејќисе врз Библија) станаа како антихристијаните во овој свет и вооружено се бореа против своите окупатори!



Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!

БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.