IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Рап музика (генерална дискусија)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Рап музика (генерална дискусија)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
Автор
Порака
Deyan Fanky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Deyan Fanky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 22:08
http://www.myspace.com/dejanfanky

eve vi my space
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 22:12
Кој ти ги прај ритмовите?
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 22:14
Деане извини друже ама далеку си ти од рап...
Некако акцентот ти е ПРЕнагласен (велешкиот) флоуто ти го нема нигде ритмот мава на турбо фолк гласовни можности треба да поработиш дефинитивно....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Deyan Fanky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Deyan Fanky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 22:14
Gele k
Кон врв
Deyan Fanky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Deyan Fanky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 22:15
izglea si ja slusnal samo

mi trebas ovaa nokj pa so zboris taka

ali ok fala na sovetot
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 22:17
чуј...
ај ке ти пишам ја тебе лп
и ке ти дадам некој линкови да разгледаш добар мк рап
може?
па ако сакаш соработка со поарен тим ке ти предложам некој ствари и да те дотераме малцеголема%20насмевка
бај д веј женско сум бреее
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Deyan Fanky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Deyan Fanky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 22:22
ha kje mi kazuas za rap kako so peat RNS,LEGIJATA,I MN DRUGI HC za takvi fala

pozz
Кон врв
Deyan Fanky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Deyan Fanky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 22:23
zosto site se HC a site kopneat po slava i pari pozz
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2008 во 22:24
баш за тие не ни мислев намигнување
туку за дечки кои снимаат со попознати фаци од Легијата и Работам На Случајот....тоа сеуште е андерграунд а верувам и така ке остане...типците од гаража и свирки у парк не мрднале...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Deyan Fanky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Deyan Fanky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 18:58
Naskoro VDEIO ZAPIS na traka od noviot album

"Zone Da Gangstas"
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јули.2008 во 19:02
Originally posted by Deyan Fanky Deyan Fanky напиша:

Da vidime da li ima talenti na forumoiv ne mora da si raper za da mavas SLOBODEN STIL eve jas kje roknam prv realnost za ulicata


{Ulicata}
e mesto na zlostorstva ubistva i pedofili
mesto na sliuvahe i kade sto nema lugje mili
{Ulicata}
kade sto site gledaat korist,se izdavaaat,za pari se prodavaat i kade sto sekoj eden so svojte talenti se fali
{Ulicata}
kade sto mnogu zavisnici od droga marihlana,lugje so prirodna mana,kade sto umiraat za hrana

Vaka jasum toj sto sum sekogas odam napred ne gledam nazad
dosta mi e od filmaje na raperi isrok i zapad
Gele-K Records koj me krena na nivo
od sekogas sum bil JAS ne sum kuce divo

Ova e fs kako za pocetnik go napisav da ne se praam mn pameten da vidam drugite kako rapuvaat pa da pocnam vo akcia

RESPECT





Deyan Fanky





strasen si
respekt i orden za tebeголема%20насмевка

no ulica ne e samo toa so go kaza i izrecitira
pogledni ja podobro ulicata



Изменето од anakin - 03.Јули.2008 во 19:03
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Deyan Fanky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Deyan Fanky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 12:24
Mavavme so eden raper freestyle ajde ocenite na koj povekje vi se svigja???

Deyan Fanky says:
Dete,ne znam koj film ti e se pravis Mason...te vlece ona od svetot hah podobro bidi Gjakon...si pusstil bradi4e demek kje stanuas Monas...Zar ne osekjas se pravis smotan kako Opas...Zaboravi Bog sto napravi za tebe i deka Bese Posledna Zrtva....a sega ja ostavas zad sebe tvojta Crkva...Velis Ne Sum maval Freestyle....hah ako ti se dopoadna ovoj prati go na cela mak po E-mail...Mislis ne sum tolku dobar za Fs-to na Traka...sega znaes koj ima lirica naj jaka...Brate.Ostavi gi rabotite od svetot...ne odi kako sto odi vekot...svrti se so napravil BOG za tebe...Pokaj se i sledi go toj sto umre za tebe i za mene...Dosta e od mene ako Imas Prodolzi i ti...No Da Mavnes FS kako Mene samo Vo Sni
                                  Sector3                    Mc_ArsA                                      -     Св... says:
zosto te tepa halucinacija..fs ti e za tebe imaginacija
moja akcija,satisfakcija sakas na zborot modifikacija
dzabe pak si indiferenten...oslepen od rimi,udar primi
ne mesaj personalnoto so biznis..ne mesaj boga so rap
da se izrazam prosto...dade zivot Gospod a rapot prostor
za izrazuvanje ova rapuvanje na tebe doviduvanje
se gleda deka nemas stil,nitu pak talent.na slika imitiras sigurno e 50 cent ili usher ne se plasam
koga mavam da kazam seuste za najdobar vazam
koga rokam fs i kumanovo se trese,makedonija za skoro vreme pred zverot na noze ke klekne,zatoa nemoj da se diras imaj pocit seuste si dete




na koj e po ubavo kazete preku post.
Кон врв
Deyan Fanky Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 21
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Deyan Fanky Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2008 во 12:25
Inaku se e realnost vo tekstovite i na dvajcata
Кон врв
slatkamala188 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај slatkamala188 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 14:12
NOVIOT SPOT OD SNOOPY MC, BILLY ZVER I ZETVAR -ATENTAT I NOVATA PESNA OD BILLY ZVER - BARBIKA
poshtuvam makedonski rap super se
----->atentat - http://www.youtube.com/watch?v=Zjsj2dDLRoo

-----> barbika - http://www.youtube.com/watch?v=XIVKM7NmgTY
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,230 секунди.