IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Право
  Активни теми Активни теми RSS - Закон за забрана на пушење на јавни места
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Закон за забрана на пушење на јавни места

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3233343536>
Автор
Порака
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Мај.2010 во 14:19
Цццц...а што пара отиде јабана...па тек за оние сликичките во боја... народов од мака почна дома да витка цигари, ем поевтино, ем поквалитетни цигари-тутунски а не хемискиголема%20насмевка
Стресот од сликичките го смируваат со никотин
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2010 во 13:45
Ццц..ние не би биле ние ако не сме уникатни голема%20насмевка
Си ги обожавам овие нашиве Балканци и секогаш сум горда што сум дел од население кое живее по свое, па по цена и да не сметаат за варвари. Свои сме си бре брате па макар и на своја штета. Ни со закон не можат да не променатголема%20насмевка. Алал да ни е бреееда
Забраната за пушење создаде нови пушачи
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2010 во 00:04
shto ima chudno pa?збунетост....ne e zabraneto pushenjeto kako aktivnost, tuku samo na odredeni mesta!

ajt'...ushte samo 3-4 % ...i ima da vidat grcite ,..deka  nie imame povekje konji shto ,...pushat !намигнување


Изменето од brza - 01.Јуни.2010 во 00:05
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2010 во 12:45
Originally posted by brza brza напиша:


shto ima chudno pa?збунетост....ne e zabraneto pushenjeto kako aktivnost, tuku samo na odredeni mesta!ajt'...ushte samo 3-4 % ...i ima da vidat grcite ,..deka  nie imame povekje konji shto ,...pushat !намигнување


Go iznesoa narodot na ulici za da pusat.Sega kancelariive se poluprazni, site pred firmite ili na trotoari.Lici na strajk na vraboteni.Koja polza a koja steta od ova? A znam,znam..pravime evropski zakoni i taka toa...Drn...drn....a kolku si pusat...si pusat...
Glavno stanavme evropska drzava?
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јули.2010 во 03:12

Aj ќе пишам..како за проба. Да видам колку ќе ми ја симнете репутацијава

Законов според мене е баш на место. Не може мене некој да ми го загрозува здравјето затоа што на него му се сака така. Посебни простории или (пример со кафичите) кафичи што се за пушачи и непушачи. Ако не ти сметаат цигарите ама не пушиш..повели со пушачите. Другите оставете не на раат да си го испиеме кафето што го плаќаме со тешко заработените денарчиња.
Личело на штрајк па што Битно мене не ми смрди облеката и не ми оди чадот од цигарите во очи. И јас пушев порано, сега не. Ама никако во затворени простории.
И ќе дојде некој ќе ми рече...автомобилите повеќе го загадуваат воздухот...да..ама издувните гасови..не одат право во мене.

Ај пишете ми
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 18:41
И јас не пушам но се повеќе се пуши скоро секаде а ова по улиците и пред работните простории е ептем за никаде...Гадно и по градов.Јас сум за абрана повеќе на улици отколку во кафеани ако се одредат за пушачи.сршено%20срце
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 18:47
Еееее баш марсовец...да
Пред некој ден чекам автобус и си викам, ај ќе седнам малку на клупите. Кога доаѓа една жена..седна до мене..и цигара за цигараненеОтров...мислам дека цеееел ден мирисав на цигари....Па најтрагично е што и полицајците пушат на јавни местаизненадувањеизненадувањене никој не почитуватага
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 18:58
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Еееее баш марсовец...да
Пред некој ден чекам автобус и си викам, ај ќе седнам малку на клупите. Кога доаѓа една жена..седна до мене..и цигара за цигараненеОтров...мислам дека цеееел ден мирисав на цигари....Па најтрагично е што и полицајците пушат на јавни местаизненадувањеизненадувањене никој не почитуватага
a be , toa zs baba si, da bese pomlada ke ti tekneshe da stanis da ne ti chure tolkuда

Изменето од konan - 14.Јули.2010 во 18:58
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 19:16
Konaаnѓавол

Па знаеш ли колку празни клупи имаше...демек сеа некултурна сум што не сум и станалаизненадување

А што тресеше на патеката..наместо во корпата..на 2 метри од насзбунетост
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 19:24
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Konaаnѓавол

Па знаеш ли колку празни клупи имаше...демек сеа некултурна сум што не сум и станалаизненадување

А што тресеше на патеката..наместо во корпата..на 2 метри од насзбунетост
vo red babo
ti smeta dimot od tutunot, ne idi kade sto sum i jas. a se zaprashuvvam nesto:
idijotite sto vozzat sluzbeni vozila po 3000kubika sto ispustat eden kup chad smog sumpur i uste sto ne, ne ti smetet ni tebe ni na nikoj?
a gradski avtobusi , a neznam uste ne kakvi zagaduvaci ne ti smetat?
 ti se zakachi za mene sto sum sednal do tebe so cigarata
e svasta
stani i odisi
 a ako ti smeta necistotijata na gradot vas nesuden barocen togas dajte ne se vozite so gradski, neka nema koli, daj babo malku ekologija, ona se zakacila za mojta cigaraтага
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 19:33
Originally posted by konan konan напиша:

[vo red babo
ti smeta dimot od tutunot, ne idi kade sto sum i jas. a se zaprashuvvam nesto:
idijotite sto vozzat sluzbeni vozila po 3000kubika sto ispustat eden kup chad smog sumpur i uste sto ne, ne ti smetet ni tebe ni na nikoj?
a gradski avtobusi , a neznam uste ne kakvi zagaduvaci ne ti smetat?
 ti se zakachi za mene sto sum sednal do tebe so cigarata
e svasta
stani i odisi
 a ako ti smeta necistotijata na gradot vas nesuden barocen togas dajte ne se vozite so gradski, neka nema koli, daj babo malku ekologija, ona se zakacila za mojta cigaraтага



Ma нееее конан..секогаш си добредојден..на мојата клупа..големо%20гушкање

Ми сметаат и камионите и автобусите и се останато...но тие ....не го лансираат димот кај мене во врат...ми смета мене се...ама ова посебно...
А ти де...абрее..ќе ти купам и цигари ако треба..да го загадуваме заедно градот мој барочен..под услов..димот од цигарите...да го препратиш...кај лошата тетка ..а не кај менеѓавол


Ааа особено ми сметаат тракторите...ама ај забрани им да одат..а ми сметаат и коњите што си ги вршат потребите на Партизанска..ми сметаат и мн. други работи....ама...како и против цигарите..така и против нив...не можам ништотага

Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
ultra Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2616
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ultra Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 22:29
Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Konaаnѓавол

Па знаеш ли колку празни клупи имаше...демек сеа некултурна сум што не сум и станалаизненадување

А што тресеше на патеката..наместо во корпата..на 2 метри од насзбунетост


Е што пепел ја направи патеката?
Не претерувајте, забраната е за во затворени простории...

ПС Не е некултура туку мрза намигнување
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 22:51
Ne ultra....tuku..neli ne smee da se frlaat bilo kakvi raboti nadvor od korpaзбунетостзбунетост

A za mrzata....tri klupi bea skros prazni...ne sum mrzlivaда
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јули.2010 во 05:21
Frlanje otpadoci po ulica i pateki, namesto vo korpi za gjubre, e osnovna nekultura, neshto shto se uchi vo prvo oddelenie osnovno uchilishte.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3233343536>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.