IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Писатели
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Писатели

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
Автор
Порака Обратен редослед
argatin Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај argatin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 22:01
dostoevski ,ivo andrik,goran stefanovski,paolo kueljo,petre m.andreevski.gabriel garsija markes ,horhe luis borhes, balzak...

Изменето од argatin - 11.Септември.2007 во 22:01
Ete vi davam vlast da gazite na zmii i na skorpii i nad sekoja neprijatlska sila i nisto nema da vi napakosti. Luka 10/19
Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2007 во 17:11
nemam omilen pisatel. 4itam ubavi knigi mislam kakvi sto mi se dopagaat a ne gledam koj gi napisal. ne sum mnogu po pisateliсреќа
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 15:33
Na mene i na moeto ponasanje najgolemo vlijanie imaa : Ezop, Artur Klark, Isak Asimov, Karl Segan, Petar Celik, Sem Lundval i drugi koi ne se tolku poznati

Momentalno ja citam -" The last continent "od Terry Pratchet koja e vo stilot na Monti Pajton
Кон врв
doors Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај doors Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2007 во 14:07
Mojot omilen pisatel e Edgard Alan Po. Ja obozavan negovata literatura. Knigata Maskata na Crvenata Smrt e zakon. Procitajte ja.................


Изменето од doors - 03.Август.2007 во 14:20
Edgard Alan Po
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 14:14
Mikhail Bulgakov
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2007 во 09:12
Zbunet
Кон врв
Смрдеш Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 02.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 33
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Смрдеш Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јули.2007 во 23:47
 Стивен Кинг, а од нашите - Димитар Талев, Миле Неделкоски и Иван Вазов.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2007 во 00:11
Onore De Balzac
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
emkas Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 398
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emkas Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2007 во 17:39
 Paulo Koeljo  - sekogas ke bide moj omilen pisatel
 Antoni De Melo - isto mi se svigaat negovite knigi sto gi imam procitano
 Og Mandino .. i t.n.
Кон врв
bibi_hippy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 32
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibi_hippy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јули.2007 во 18:38
omilen pisatel mi e Antoni De Melo. Od nego i negovata kniga ' Noviot den '
nauciv mnogu raboti za zivotot.
'UTRE' postoi samo vo kalendarot na BUDALITE!
Кон врв
~ThA DrEaM~ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Star Love

Регистриран: 14.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ~ThA DrEaM~ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2007 во 16:10
Венко Андоновски, Пол Валери и Балзак. Smile
www.vicoteka.srkaj.com
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јули.2007 во 15:59
ПОвеќето од Француските писатели ех пуста професионална деформација и нормално, Достоевски, Толстој, Венко Андоновски, Петре М. Андреевски, Стале Попов и тн.
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
Julija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Март.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Julija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 22:36
Erih Maria Remark

Perl Bak

Bruno Traven
Кон врв
ribizla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 16.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 101
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ribizla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јули.2007 во 18:41
Gi de Mopasan, Herman Hese, Lav Tolstvoj, Nikolaj V. Gogolj,  Fjodor Dostoevski, Alber Kami, Ivo Andric...
-have a nice day!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,313 секунди.