IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Спортски муабети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Спортски муабети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
fi4oo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fi4oo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 22:11
фала многу на информациите уште еднаш :)
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 21:11
Originally posted by Eleni Eleni напиша:

Power plate + cardio
sigurno si vitka k'o....shtaka! намигнувањеголема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 23:01
среќаne mora da znachi be...eden kup curi ima shto se machat tamu a se pobaagi ''mrsnichki'' голема%20насмевка
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 23:05
ajde sega,...ti si ...pobaagi posnichka,...kolku shto znam!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 23:19
голема%20насмевкаubavo znaesh deсреќаama interesno e toa,koga kje kazesh kolku kilogrami imash i ako ne te gledaat lugjeto odma pretpostavuvaat deka si ili kako ''shtaka'' shto bi rekol ti ili ''burence'' голема%20насмевка sve zavisi od gradbata na teloto,nekoi i so 50kg moze da imaat oblini, isto i kako nekoi so 60-70kg.
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 23:27
gledam ,...i ti ubavo znaesh!голема%20насмевка

inache,...tvoite 50-tina,...lepo ti se ...."skroeni"!.намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2010 во 23:34

среќаfala punoтрепкањесреќаzatoa i vezbanjeto,da ne se narushi ''skroenoto'' голема%20насмевка

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Февруари.2010 во 15:51
намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2010 во 19:16
Со лесни вежби до совршено тело

Лесното изведување на вежби, без брзи и нагли движења, може да доведе до многу добри резултати . Поради тоа ви презентираме неколку вежби кои што ќе бидат одлични за вашето тело. Вежбите правете ги без пауза. Од почетната позиција полека поминете во крајната. Повторувањата исто така направете го полека, без пауза. Најважно од се е во секој момент да чувствувате дека мускулите ви се активни.

За цврста задница и витки бутини

Во расчекорен став свиткајте го десното колено и испружете ја левата нога. Десната тупаница ставете ја на левата и држете ги припиени до телото, а потоа поместете ги рацете во лево и истовремено испружете ја десната нога и свиткајте го левото колено. Без пауза вратете се во почетната позиција и направете од шест до осум повторувања во една серија. Оваа вежба ја зајакнува концентрацијата и ги обликува мускулите на задникот.

За енергија и сила

Нозете поставете ги во широко расчекорен став, исправете го грбот и свиткајте ги колената. Рацете држете ги пред телото, полусвиткани, па потоа од таа положба исправете ги нозете, паралелно свртете го горниот дел од телото во лево и рацете испружете ги во висина на рамената. Направете осум до десет повторувања за секоја страна.

За нозете и рамената

Испружете ја левата нога напред, спојте ги дланките пред градите, а потоа од таа положба тежината префрлете ја на десната нога. Испружете ги рацете така што дланките бидат паралелни. Направете од осум до десет повторувања за секоја страна, низ две серии. Оваа вежба ќе ги обликува вашите нозе и мускулите на рамената.

За опуштање

Седнете така да стапалата се допираат едно со друг, рбетот е прав, а рацете се над главата со споени дланки. Од таа положба свиткајте го телото напред и со рацете фатете врвовите на стапалата, а потоа пополека исправете се. Направете од 10 до 15 вакви движења во две серии.

За убаво тело

Седнете на петите, дланките спуштете ги пред колената, исправете го рбетот и гледајте пред себе. Од таа положба пренесете ја тежината на рацете и подигнете го телото и задницата нагоре. Оваа вежба се прави во две серии од осум или десет повторувања. Освен тоа што го прави телото еластично, вежбата ги зацврстува и мускулите на градите.

Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2010 во 00:45
Си купив орбитрек...има 8 нивоа на отпор..

Не знам како правилно да го користам...

На првото ниво терам еден саат..на второто ниво терам саат време исто..е од третото е потешко веќе..

Не сум мрднала цело зимо, улежана сум...

Да вежбам долго на помал отпор или пократко на поголем отпор...

Фала ви....!
МИР со сите
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Март.2010 во 20:14
Saat vreme mislam deka e mnogu,bilo na koe nivo. Bashka shto koa kje se naviknesh na eden otpor samo,nemash dovolno predizvik. Najdobro e da go skratish vremeto na 20-30 minuti,a  dodeka vezbash da go menuvash otporot,da recheme minuta poslab ,pa minuta pogolem otpor,isto i brzinata. Sekako kako pochetnik ne treba da se forsirash i kje si ja sledish reakcijata na teloto,na srceto i sl. Pozdrav
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 16:43
Благодарам Елени..
МИР со сите
Кон врв
bmwplus Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 22.Април.2011
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bmwplus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Април.2011 во 02:51
zdravo!:)

edno prasanje bidejki mislam deka ke mi dadete odgovor..?

kako i dali ke mozam za 1 mesec da oslabnam 10kg i kako da ja zadrzam tezinata koja ke ja postignam..
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2011 во 03:35
moes da oslabes i 20 kg ako sakas :D samo kolku zdravo ti e toa намигнување koga oslabev 10 kg za kratok period imav modrici nasekade, kosata mi pagjase,noktite mi se krsea i nepcata mi krvarea... da ne zboram za modri oci i modra usta isusena koza i na nikakov izgled....sakas da ja platis taa cena?
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.