IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Спортски муабети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Спортски муабети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 01:38
ajde edno vakvo maabetche

sho mislete treba li sportist da se tetovira??
sakam tetovazhaaa ama treba mi sovet od sportisstiii..
< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 11:46
sonce Blu ima 6 tetovazi голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 12:16
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

sonce Blu ima 6 tetovazi голема%20насмевка


auuu da beeee...среќаsea ke treba samo da razmislam sho da stavam... голема%20насмевка
< id="gwProxy" ="">< ="jsCall();" id="jsProxy" ="">
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2010 во 01:25
Мускулите ми се меки сосема..ко желе бонбон сум, а не сум дебела....Сакам да превземам нешто за да ми се зајакнат мускулите на рацете пред се..потоа нозете..а за стомакот не е зорт...хаха..

Значи...за некој кој нема кондиција ич..што би било соодветно за почеток....Со што да почнам: Да трчам ли, теретана ли, орбитрек ли да си купам...

Второ прашање.....дали да сменам нешто во исхраната...месо јадам 2 пати во месецот...

Гледам има упатени..па би замолила за совет....Грасиас а тодос....
МИР со сите
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 17:11
polzavce,
Паралелно и постепено со се. Теретана, орбитрек (ако има во теретаната) и се разбира, целосно менување на исхраната, која првенствено мора да биде редовно хранење со редовни оброци секој ден.
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2010 во 02:28
Уште едно прашање околу исхраната.....секој ден јадам и тоа редовни оброци (по 4-5 пати)....Туку гледам од муабетиве се инсистира на застапеност на месо во исхраната, а мене не ми е баш омилено...Колку пати во неделата би требало да се јаде месо?
МИР со сите
Кон врв
fi4oo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fi4oo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 00:27
zdravo..jas treniram(bildam) veke godina i sedum meseci..visok sum 175 a imam 62kg...do sega nemam nisto pieno, no sega sakam da se napijam...samo neznam sto e podobro kako za mene...kreatin ili proteini...pozz
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 08:26
Потруди се маклу да ја зајакнеш исхраната, збогатувајка со калории. Инаку и двете работи кои ги наброи се ОК.
Кога би бил малку по кокретен и би кажал која цел сакаш да ја постигнеш, би било послено да ти одговорам.
Кон врв
fi4oo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fi4oo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 16:11
se trudam da ja zajaknam ishranata so toa sto jadam poveke pati dnevno i praktikuvam da jadam poveke kaloricni jadenja
kako tuna, oriz, jajca...
inaku sakam da si napravam telo onaka atletcko samo za dobar izgled..mislam deka i sum na toj pat no me ko4i toa sto sum mnogu slab
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2010 во 20:28
Originally posted by fi4oo fi4oo напиша:

se trudam da ja zajaknam ishranata so toa sto jadam poveke pati dnevno i praktikuvam da jadam poveke kaloricni jadenja
kako tuna, oriz, jajca...
inaku sakam da si napravam telo onaka atletcko samo za dobar izgled..mislam deka i sum na toj pat no me ko4i toa sto sum mnogu slab


Како изгледа твоето дневно мени на исхрана?

Моја препорака...

Тестенини, јајца, млеко, месо (говедско, пилешко, риба), ориз, житарици, мед, банани... Сосема е доволно ова...
А доколку сакаш побрзо зголемување на мускулната маса, можеш и да ги комбинираш двата производи.. целосно се независни еден од друг, и не создаваат дисбаланс при нивна паралелна конзумација...
Комотно земи си една канта од Мега Масс протеините, и кутија Креатин монохидрат.... Ќе имаш убави ефекти... да
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
fi4oo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fi4oo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 21:26
пред некое време почнав да јадам често риба(туна од конзерва) исто така и компир и ориз, но само варен
Исто така правам еден пијалок:
се става една лажица мед, малку млеко, белка од јајце и една банана...се мати со блендер и така го пијам.
инаку слушнав дека не треба да се јаде многу леб, но јас јадам..
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 12:46
tvojot PIJALOK zapravo sejk e dobar, ako sakas da kacis kilaza t.e. masa.
No lebot glej da go namalis.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
fi4oo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 26.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fi4oo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 19:16
фала на информациите ...
Сепак сакам да прашам уште нешто.
Купив справа за стомачни и почнав да правам стомачни и сега сакам да прашам дали за време на стомачните вежби ке треба да пијам вода и ако треба нема ли да ми смета во правењето.
инаку додека вежбам други вежби си пијам доста вода
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 19:36
Samo ne se polevaj so voda. Stomacni ne se pravat so prepoln stomak. Probuvaj,pravi...OTKRIVAJ sto najmnogu mu odgovara na tvoeto telo.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.