IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Вежбање
  Активни теми Активни теми RSS - Спортски муабети
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Спортски муабети

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Спортски муабети
    Испратена: 24.Ноември.2009 во 10:43
Da ne ja rusime temana za vezbanje koj e za moabet eve vi ovde... голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка Konecno i malce na Zen da mu olesnime...dosta e so off topic...a poso vezbacive se teski burekdjii i jadat burek dur im se moze (a nekad i dur ne im se moze) ...povelele голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 14:31
Летечкиот БОБО

http://www.youtube.com/watch?v=zPcADMNJH3E
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 14:33

Данке, за клипов што ми го стави

Изменето од Eleni - 11.Февруари.2010 во 02:52
Кон врв
Ма-Ста-Пе Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член

Vrven Poet

Регистриран: 01.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ма-Ста-Пе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 15:43
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 17:51
Bravo Mastape голема%20насмевкаголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 19:38
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Летечкиот БОБО

http://www.youtube.com/watch?v=zPcADMNJH3E


браво Бобо звер си аплауз

овие двајцата заедно можат вода да ти носат
Кон врв
Gjoroski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 529
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gjoroski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 19:42
Челичен, да не ми ги исплашиш обожавателките
или, што викаш, на звер убавица се лепи
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 19:45
се лепи од искуство ти велам

голема%20насмевка
Кон врв
Ма-Ста-Пе Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член

Vrven Poet

Регистриран: 01.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ма-Ста-Пе Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 19:30
Originally posted by Gjoroski Gjoroski напиша:

за некои 10-тина минути, грбче


КОГА БЕВ МАЛ МЕ УЧЕА ДЕКА ГРБ СЕ ВЕЖБА НА ВРАТИЛО
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 21:41
use da mozev na vratilo...zapravo ne sum ni probala тага
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 19:00
Најефикасна вежаба за задник

Дали сте задоволни од изгледот на својот задник? Повеќето од девојките не се. Многу мал, многу голем, со стрии, со целулит, мек, широк, смачкан... да ве прашаме, сигурно ќе смислите уште тон епитети за својот задник.  Освен пластична операција и вежби не постои друга опција за решавање на проблемот со задникот.

Секако дека ние претпочитаме добро да се испотите а не да се изложувате на ризик при операцијата. Со вежбите, освен задникот, корист ќе има целиот организам вклучувајќи го и мозокот.

ЧУЧНИ - СТАНИ, ВИ ЗВУЧИ ПОЗНАТО!

Ова е најдобрата вежба што можете да му ја приредите на својот задник. Освен задникот, корист ќе имаат колковите и бутините. Постојат неколку начини да ја изведете:

2_ti
3_ti 
4_ti
Со помош на јажеНајдете јаже или подолга врвка и добро врзете ја на некој столб. Со рацете држете се за јажето, а со нозете чучнувајте. Вака вежбата ќе ви се чини многу полесна и ќе можете да ја практикувате почесто.
6_ti
7_ti
Со помош на стапалатаОткако се одморивте, време е да го зголемите напорот. Наведнете се на подот, потпрете се на дланките и стегнете го задникот со тоа што ќе се кренете на прсти. Може и да ги свиткате колената и пак да ги исправувате или, пак, да степувате само со стапалата.....голема%20насмевка

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 22:25
Da, no najubavo mi e koga ja pravam so shipka среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2009 во 15:52
ne bre eve vi najubava vezba za zadnik...
ova e eden moj prijatel od naselba bilder e tuka se skinav od smeenje na ova video...

http://www.youtube.com/watch?v=72IBEc5qAtM
Кон врв
riki1899 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај riki1899 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2009 во 17:50
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

ne bre eve vi najubava vezba za zadnik...
ova e eden moj prijatel od naselba bilder e tuka se skinav od smeenje na ova video...

http://www.youtube.com/watch?v=72IBEc5qAtM


vezba grb deckoto... stavot koj go zazemal e smesen...ama taka nekako e vezbata среќа
    basnata KISELO E GROZJETO sekogash e aktuelna,...dali lisicata uspeala da izlaze nekoj drug osven sebesi?      
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 4>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.