IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Против кого се бори премиерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Против кого се бори премиерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
Автор
Порака
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 22:00
А да, и не би ме изненадило и Груевски на плоштад јавно да линчува и убива луѓе(иако не мислат исто ко него, сепак и тие се луѓе, или пак не?) а неговите партиски послушници и тогаш ќе го оправдуваат. Таква е моменталната слика во нашето државиче.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 22:04
Далеку е Груевски од диктатор,кога ке иэлэеш надвор на улица и ке прашаш било кој граѓанин добиваш таков впечаток.Се иэвинувам што на веке невидливите социјалчиња тоа не им се допаѓа но народот кажал "ШТО САДИШ ТОА СИ ЖНЕЕШ"
Кон врв
BoaVista Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 124
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BoaVista Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 22:15
Па да добиваш таков впечаток затоа што луѓето се плашат да го изнесат своето мислење. Прашај ме и мене у јавност што мислам за Груевски и ја би ти одговорила се е ОК, нема мани човекот итн итн... Сигурно нема да речам дека е лош, па да останам без работа. Таква е реалноста
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 22:20
ne se bori protiv
se bori za

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 23:37
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас не би кажал дека е половина од народот,да напишеше против сите транэициони политичари ке се согласев потполно Сепак него го гласаше многу поголем дел од половина народ

Колку за твоја информација за ДПМНЕ гласаа 27% што е далеку од „повеќе од половина“ сигурно добро ти оди математиката и рачунај 481.501 гласале за ДПМНЕ од вкупно 1.779.116 граѓани со право на глас
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 23:39
Originally posted by Ateist Ateist напиша:


Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас не би кажал дека е половина од народот,да напишеше против сите транэициони политичари ке се согласев потполно Сепак него го гласаше многу поголем дел од половина народ
Колку за твоја информација за ДПМНЕ гласаа 27% што е далеку од „повеќе од половина“ сигурно добро ти оди математиката и рачунај 481.501 гласале за ДПМНЕ од вкупно 1.779.116 граѓани со право на глас


Пишуваме эа Македонци или эа вкупно граѓани на Р.Македонија
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 00:23
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Originally posted by Ateist Ateist напиша:


Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Јас не би кажал дека е половина од народот,да напишеше против сите транэициони политичари ке се согласев потполно Сепак него го гласаше многу поголем дел од половина народ
Колку за твоја информација за ДПМНЕ гласаа 27% што е далеку од „повеќе од половина“ сигурно добро ти оди математиката и рачунај 481.501 гласале за ДПМНЕ од вкупно 1.779.116 граѓани со право на глас


Пишуваме эа Македонци или эа вкупно граѓани на Р.Македонија


и сите други се составен дел на оваа држава и не гласале за Гуевски. Но ако веке и таква статистика сакаш од македонците гласале околу 33% што е пак далеку од „повеќе од половина“
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 01:17
Да на Македонци мислев и кога ке додадеш не гласачки процент отидовме у 55% и повеке эа Груевски,не эаџабе викаат дека во Македонската политичка историја ова е прв пат процентуално Македонците да се единствени околу еден човек

Изменето од Boogie - 25.Ноември.2009 во 01:17
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 01:24
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Да на Македонци мислев и кога ке додадеш не гласачки процент отидовме у 55% и повеке эа Груевски,не эаџабе викаат дека во Македонската политичка историја ова е прв пат процентуално Македонците да се единствени околу еден човек


Како почна ќе дојдеш и до 102% за ЕнЏи дека гласале хахаха.
Ако ги додадеш и македонците во дијаспората и кинезите ма и 1283% ќе станат  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Фактот останува 33% од македонците гласале за него


Изменето од Ateist - 25.Ноември.2009 во 02:10
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 16:31
Со тоа што преќутно му објави војна на сопствениот народ, тој се бори сам против себе...........
Нормално, завршницата се знае.
Ќе ја изгуби сопствената битка.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 08:38
Против опозиција која се консолидира и се обидува да го тргне и да се врати на властизненадување. Кој е друг на ред да премине во СДСМ односно во опозицијазбунетост
Стевче Јакимовски премина во СДСМ
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 08:51
Да бидеме на јасно..борбата во политиката ...е и со УСТАВ дозволена..и препорачана
И по Законот за опстанок...само најборбените опстануваат...а не оние кои се потпираат на трули кутуци..во политиката
Еве..како и Стевче (од) Подржикоњ(ски)..со скок (во место) од една во друга (наречи ја) партија..се бори..како бела мечка..за место под сонцето
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 09:05
Ех тие бели мечки со закон заштитени ја кројат ’’еколошко-политичката сцена’’ и направија да му се даде прилика на премиерот да се бори. На него останува да се избори.намигнување
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Декември.2009 во 09:26
Забелешката (ти/ви) е токмо и наместо..само поради вакви „пулитичари„ и таму си се наоѓаме..со децении..
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 8>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.