IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - 1x.com
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

1x.com

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: 1x.com
    Испратена: 17.Ноември.2009 во 23:56
Ima li nekoj sto probal i uspeal da vleze so fotografija vo oficijalen screening na sajtov?
Ne deka neso se utepav od probuvanje (3 pati samo, ama za bez pari dozvoluva upload samo na 1 fotka nedelno) ama pa do taa mera da ne mi cinat fotkite, pa ne mi e jasno.
Jes da ima jak kvalitet i imaat strogi kriteriumi, ama dosta razgleduvam i naiduvam i na fotki koi ich, ama ich ne se neso wooow.

Кон врв
choonga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај choonga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 09:34
ima намигнување
http://1x.com/v2/#?id=28024&action=view

za da odi na screening fotkata ne e tolku problebm, ama tesko prifakjaat i objavuvaat. трепкање

eve id od Daniel Angelovski

http://1x.com/v2/#?order=added-desc&friends=1&search=true&action=view&id=27404

a mnogu e relativna rabotata... jas imav prateno 6-7 fotki koi smetav deka se podobri, ama jok.. ovaa ja prativ i ne ocekuvav da ja primat, pa ja primija.
ima vlijanie i glasanjeto od clenovite, ama glavniot zbor go ima zirito na sajtot, pa niv ako ne im se bendisa sliceto, odma ti praat reject истепан
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 09:42
ova dava nadez :) ama na vtoriot link nema fotka. prvata e prilicno dobra..

ona sto me nervira e so mi mavaat reject, a ne dobivam nikakvo objasnuvanje. ako tolku drzat do sebe i imaat visoki kriteriumi, ajde neka zemat, neka objasnat so ne cini vo konkretna fotka.

Кон врв
choonga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 183
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај choonga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 10:22
eve link direkno na fotkata
mood
ne mozese da se vidi oti preku mojot akaunt ja imav otvoreno..

iskreno kazano mojata fotka licno mene ne mi se bendisva nesto mnogu, ama pojma nemam kako odat kriteriumite i zato me zacudi so e primena... nema nekoja kompozicija da recis ili neznam prikazna, samo e interesna zaradi ripcinata.

druga rabota e dali ke dobies povratna informacija za toa sto ne cini.. kaj mene na samo na 2 odbieni mi imaa vrateno delumen odgovor:

Additional feedback:
Of those who voted against your image, ten indicated that there is a problem with technical quality, four noted impact as a weakness and two selected editing as a reason for not publishing the image.
Кон врв
cyb3rc0re Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cyb3rc0re Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 12:42
Ako fotkata ti e odbiena direkno od glavniot screener, nemas objasnuvanje. Ako prosla na glaven screener, no se dvoumi dali da ja objavi, odi na screening od publika, togas imas povratna informacija kako sto prati Choonga (i ako ne ja prifatat, i ako ja prifatat).

Inace, i mene mi odbija bajgi fotki, samo taa pogore (linkot od choonga) mi ja prifatija.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 13:07
A, sho e rabotava so sajtov?
Davaat nagradi ili taka?
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 14:33
mislam deka samo taka :)
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 17:31
Pa sho se zamarate? збунетост
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 21:22
Ne be, primaat bez problem, duri i vo popular gi stavaat :-)

http://1x.com/v2/#photos/popular/day/

Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 09:56
голема%20насмевка
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 10:22
pocetnicka sreka. :P
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 15:53
Da im e... mater, 4 sto mislev deka se dobri mi gi odbija,od koi 2 so obrazlozenie (bezvezno) ..a ovie gi primija http://1x.com/member/21187/zdenko-petrovski/

...ne se zamaram veke so niv :)
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 15:24
Originally posted by Bob Rock Bob Rock напиша:

Da im e... mater, 4 sto mislev deka se dobri mi gi odbija,od koi 2 so obrazlozenie (bezvezno) ..a ovie gi primija http://1x.com/member/21187/zdenko-petrovski/

...ne se zamaram veke so niv :)


Ona sto ne razbiram e zosto im prati fotki za koi ne mislese deka bi trebale da bidat primeni?
Gi testiras?

BTW, ova e cesta pojava i ni se slucuvala na site. Fotografii koi smetame deka ne ni se bas najdobroto sto go imame napraveno, da postignat povece uspeh od nasite licni favoriti.
Mislite deka e "nivna" greska? голема%20насмевка
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Bob Rock Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 188
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Bob Rock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 16:32



Originally posted by Mire Mire напиша:


Mislite deka e "nivna" greska? голема%20насмевка


da, taka mislam Mire среќа


Изменето од Bob Rock - 21.Ноември.2009 во 16:33
_______
Niz mojot zivot pominuvaat mnogu budali-samo jas ostanuvam
_______
Zdenko
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.