IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Авиони, бродови, воена технологија
  Активни теми Активни теми RSS - ЈАХТИ(НАДВОРЕШНОСТ И ВНАТРЕШНОСТ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЈАХТИ(НАДВОРЕШНОСТ И ВНАТРЕШНОСТ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 11:19

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 19:41

 Синиша Михајловиќ


Синиша  ја купил јахтата за САМО 20 милиони евра,на попуст од Кавалиголема%20насмевка
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 19:43
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 20:02
Абрамович направи чудо од брод


И јахта и атомска подморница!


Чудото од 130 милиони долари е родено. Направено е најсовремено пловило на светот кое во исто време е луксузна јахта и подморница на атомски погон!!!


Во јавноста излегоа првите фотографии од најновата јахта на Роман Абрамович, чија изградба привршува во реномираното хамбуршко бродоградилиште "Блом унд Фош". Веднаш се забележува дека лаги нема. Чудото е родено, како и што беше најавено. Направено е најсовремено пловило на светот кое во исто време е луксузна јахта и подморница на атомски погон!!!

Целиот проект, кој чини 130 милиони долари, досега беше под кодирано име "Проект сигма" и за него љубопитната јавност малку знаеше. Должината на бродот е помеѓу 118 и 125 метри, а изработен е по проектот на славниот дизајнер Фили Старк, кој за прв пат во светот успеа да направи комбинација на луксузен брод и атомска подморница. Меѓутоа, љубоморните милијадери веќе јахтата ја прогласија за "најгрд брод на светот"!? За нивна жал, фотосите го потврдуваат спротивното. Во прво време се мислеше дека јахтата е нарачана за големиот руски банкар Андреј Мелниченко, но веднаш се откри дека зад еден ваков екстравагантен и уникатен брод, може да стои само еден "болен" вљубеник во јахти каков што е Роман Абрамович.

Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2010 во 20:19
кога ги поседуваш пола од парите во светот, можеш да направиш и летачка јахта - подморница!
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Март.2010 во 23:36
Јахта со футуристички изглед
 
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Март.2010 во 12:14
beautiful%20and%20elegant%20lobby%20for%20luxury%20yacht%20charter
best%20interior%20design%20ideas%20for%20luxury%20yacht%20charter
 
white%20luxurious%20interior%20design%20for%20luxury%20yacht%20charters
black%20and%20white%20sofa%20for%20minimalist%20luxury%20yacht%20charters
VVIP%20room%20decor%20ideas%20for%20luxury%20yacht%20charters
мечтаењемечтаењемечтаење
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2010 во 13:46
Новата јахта на Абрамович од 170 метра и вредна 300 милиони фунти.
 


Изменето од renatax - 03.Мај.2010 во 17:43
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Mramoren Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

drtiot

Регистриран: 26.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 434
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mramoren Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Мај.2010 во 02:12
oga ce kazam jahta samo na edna rabota pomisluvam......
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2010 во 17:32
Футуристичка јахта-подвижен остров.
Потребно е да одвоите ''само'' 100 милиони евра и да почекате  2 години за изработка откако че ја нарачате...


Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2010 во 17:40
U-101 подморска јахта,во сопственост на нашиот член 10101.голема%20насмевка
Јахта со аеродинамичен и елегантен изглед и располага со одличен ентериер.Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2012 во 06:31

Непосреден допир со морето

Сопственикот на бродот може да одбира меѓу трите различни простории: стандардна, со еден влез во кабината, со ормар-гардеробер и со бања, просторија со широк влез во кабината или онаа со мал влез и помал простор. Целата внатрешна опрема е изработена од врвна кожа!

 

Јахта

Спаѓа во редот на најлуксузните јахти, а цената ѝ е над 7 милиони евра

Големите дизајнери со „Першинг 92“ уште еднаш ја покажаа совршената комбинација на техничката иновација и авангардниот дизајн, кои придонесуваат за големиот углед на групацијата „Ферети“ на меѓународен план. Освен значајно нагласената пространост на јахтата и употребата на нови решенија, важно е да се спомне и семејното чувство. Проектот се истакнува поради трите идеали што ја подобруваат интеракцијата меѓу членовите на семејството или гостите: широка палуба за сончање, можност за проширување на предворјето до самата пилотска кабина и уште една палуба за сончање на задниот дел од јахтата.

јахта

Заради прецизната студија на просторот, палубата за сончање е речиси невидлива однадвор

Карактеристични се нагласената посебност и осветлувањето за непосреден допир со морето. „Першинг 92“ ги содржи сите стилски елементи карактеристични за другите модели: прозорци на високо ниво, употреба на стакло и голема врата што го одделува приватниот дел од гостинскиот.
Палубата за сончање е една од посебностите на оваа нова јахта. Сега таа е уште попространа, сместена на покривот, гарантира најголемо уживање, релаксирање и приватност, и сето тоа во ексклузивниот дел резервиран колку за сопственикот, толку и за неговите гости. Заради прецизната студија на просторот, палубата за сончање е речиси невидлива однадвор и не го менува тенкиот профил на „трупот“ на јахтата. На истата палуба се наоѓа и полукружен модерен мебел, кауч и стол, кои може да се спуштаат и така да создадат голема платформа за лежење.

јахта

ВИП-кабините се наоѓаат во предниот дел

Внимателниот дизајн на надворешните линии, како и единството на просторот се одразуваат и во внатрешниот дел и во сите простории што се наоѓаат под покривот. Тука е видливо особеното чувство за детали. Две софи, свртени една кон друга, голема маса и мобилен бар – изненадува специфичната пространост. Оваа просторија, всушност, е една од најудобните места на јахтата.
Сопственикот на јахтата ќе ужива во просторијата што се наоѓа на средината и ја одликува богата природна светлина. ВИП-кабините се наоѓаат пак во предниот дел, а нивната опременост и дизајн се осмислени до најситниот детаљ. Двете гостински кабини имаат по два кревета и приватни бањи. Целиот мебел е кожен, а тоа придонесува за дополнителна префинетост на атмосферата.
Во стандардна верзија Першинг 92 е опремен со два МТУ-дизелски агрегати со 2.638 коњска сила, со површински пропелери и „Арнесон“, со што постигнува најголема брзина од 42 јазли.

јахта


I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2012 во 12:04
Нови играчки  за богатите-Јахти во облик на острови.тестМирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Февруари.2012 во 12:32
eehhhтага...koga bi imale nshto vakvo nie,.....trojkata,...a, ...shto vikash?намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.