IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Авиони, бродови, воена технологија
  Активни теми Активни теми RSS - ЈАХТИ(НАДВОРЕШНОСТ И ВНАТРЕШНОСТ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЈАХТИ(НАДВОРЕШНОСТ И ВНАТРЕШНОСТ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака Обратен редослед
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ЈАХТИ(НАДВОРЕШНОСТ И ВНАТРЕШНОСТ)
    Испратена: 25.Јули.2018 во 12:23
Бијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј ЗиБијонсе и Џеј Зи


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2017 во 08:25Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2017 во 09:42

jahtite-vo-koi-sakame-da-zaplovime-koga-kje-staneme-milioneri-01.jpg

Можеби сега не сме милионери, ама точно знаеме во што сакаме да уживаме:

1. Јахтата „А“

jahtite-vo-koi-sakame-da-zaplovime-koga-kje-staneme-milioneri-1.jpg

2. Јахтата „The Maltese Falcon“

jahtite-vo-koi-sakame-da-zaplovime-koga-kje-staneme-milioneri-2.jpg

3. Јахтата „Streets of Monaco“

jahtite-vo-koi-sakame-da-zaplovime-koga-kje-staneme-milioneri-3.jpg

4. Јахтата „Azzam“

jahtite-vo-koi-sakame-da-zaplovime-koga-kje-staneme-milioneri-4.jpg

5. Јахтата „Jazz“

jahtite-vo-koi-sakame-da-zaplovime-koga-kje-staneme-milioneri-5.jpg

6. Јахтата „Dubai“

jahtite-vo-koi-sakame-da-zaplovime-koga-kje-staneme-milioneri-6.jpg

7. Јахтата „Skaybek“

jahtite-vo-koi-sakame-da-zaplovime-koga-kje-staneme-milioneri-7.jpg

8. Јахтата „Eclipse“

jahtite-vo-koi-sakame-da-zaplovime-koga-kje-staneme-milioneri-8.jpg

9. Јахтата „Tropical Island“

jahtite-vo-koi-sakame-da-zaplovime-koga-kje-staneme-milioneri-9.jpg

10. Јахтата „Palladium“

jahtite-vo-koi-sakame-da-zaplovime-koga-kje-staneme-milioneri-10.jpgИзменето од Valerija - 18.Јануари.2017 во 09:43
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2016 во 16:05
Погледнете внатре: 60 милиони долари кои пловат по море


"Окто" јахтата е една од 46-те јахти прикажани минатата седмица на "Monaco Yacht Show". Покрај гламурозната надворешност, оваа јахта може да се пофали и со фантастични перформанси и неверојатно луксузен ентериер. Ни цената не е помалку импресивна - 60 милиони долари.

Окто Суперјахтата има пет палуби и шест кабини ви кои комфорно може да се сместат 11 гости и 17 членови на екипажот.


Големата стаклена површина од надвор остава елегантен впечаток, а од внатре дека гостите спијат во вода.


Секако, една ваква јахта мора да има и огромен и импресивен базен.


За гостите кои повеќе сакаат да уживаат во џакузи, оваа јахта го има и тоа.


Главната спална соба има своја одвоена палуба, за целосна приватност.


Додаток во спалната соба е големиот гардеробер направен од стакло и огледала.


За да биде сè совршено луксузно, дизајнерите за бањите користеле најквалитетен мермер.


И другите спални соби имаат доволно простор и се подеднакво луксузни. Оваа соба, исто како и главната, има посебна палуба.


Дневната соба е комфорна, а опремена е така што може да послужи и како мала кино сала.


Трпезаријата со поглед на море може да угости 10 лица, но не е единствена на јахтата.


Во долниот дел од јахтата има и кујна со вински бар.


Една од петте палуби е замислена како идеален простор за забави навечер, и пријатно уживање на сонцето во текот на денот.


Доколку гостите посакаат да дојдат со хеликоптер, оваа јахта, секако, има и хелиодром.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Август.2016 во 13:12
Рај на отворено море: Најлудата јахта на светот која изгледа 
како тропски остров


Јахтата е дизајнирана за 10 лица, а во внатрешноста има и библиотека, кино, соби за игра и теретана.

Кому му е потребен приватен остров, кога можете да го имате на својата јахта?


Меѓу најлудите дизајни за луксузни јахти победува концептот "Yacht Land Design", кој ја искористил палубата за создавање на вистински мал рај.


Бродот инспириран од Карипските острови е долг 90 метри и има вештачки вулкан, палми, куќички од кокос, но и сопствен базен со „плажа“.

Јахтата е дизајнирана за 10 лица, а во внатрешноста има и библиотека, кино, соби за игра и теретана.


Ако посакате да се искапете во вистинското море, само треба да се спуштите на платформите кои изгледаат како луксузни куќички за сончање на плажа.


Овој концепт е претставен во 2011 година, а се` уште не е познато колку милионери го нарачале овој приватен остров од "Yacht Land Design".
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2016 во 09:19
Футуристичка мега-јахта во себе крие луксузно изненадување


Холандската јахта долга 80 метри и вредна 230 милиони фунти е совршена за љубителите на автомобилите, бидејќи може складира голем број автомобили во себе.

Новата супер-јахта која ја осмислил 21-годишниот Нилс Рутер, ќе биде произведена од компанијата "Sea Level".


"Оваа јахта е создадена за љубителите на автомобили, кои сакаат преку вода да ги транспортираат своите љубимци. Имавме три идеи и оваа најмногу ни се допадна", вели Јероен ван дер Кнаап, директор за дизајн и партнер на амстердамската компанија "Sea Level", која се занимава со дизајн на јахти.


Во јахтата "CF8" ќе постои простор за престој на патниците и за излегување на автомобилите, додека во голем простор ќе има голем базен со фонтана за сопствениците и гостите.


Ова е прв пат оваа компанија да осмисли пловило со првенствена идеја истото да послужи за превоз на автомобили.


Цената на јахтата ќе изнесува околу 233 милиони фунти без додаток без додатоци, кои ќе може да се надградат на барање на купецот.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2016 во 15:32

ВАКА ИЗГЛЕДА ЈАХТАТА НА РУСКИОТ МИЛИЈАРДЕР АНДРЕЈ МЕЛНИЧЕНКО

9

Рускиот милијардер Андреј Мелниченко минатата година на својата сопруга Александра, и поклонил нова јахта.

Јахтата е долга 147 метри и нуди многу повеќе прстор од нивната прва јахта “А”, долга дури 118 метри, која исто така Мелниченко ја поклонил на неговата жена пред неколку години.

За времето на правење ја нарекле “White Pearl”, но подоцна Мелниченко ја нарекол “A”. Може да плови и со едрење но инаку поседува два дизел мотори од 3600 kW и два електро мотори од 4300 kW.

И додека бродот е импозантна појава, неодамна токму Александра Мелниченко на Фејсбук сподели фотографија од ентериерот на суперлуксузниот брод, наведувајќи дека и самата била вклучена во дизајнот.

Главниот апартман со голема гардероба има брава која се отклучува со отисок на прст. Луксузот е во секој детал од јахтата, а самата е идеална за забави, наведува Мелниченко.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Ноември.2015 во 17:58
значи воопшто не можам да поднесам вакви позлатени површини и мебел а-ла Марија Антоанета... ак ое за жени не значи дека сакаат вакви нешта
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2015 во 07:04
Најлускузната јахта во светот направена само за жениЈакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Ноември.2015 во 16:35


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2015 во 23:14
дефинитивно си мислам за катамаран
old d4b3
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2015 во 22:47
kako-e-da-se-bide-na-jahtata-od-65-milioni-evra-koja-jay-z-i-beyonce-ja-iznajmuvaat-za-na-odmor-foto-001.jpg
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2015 во 19:34
wow што е ова застрашувачко чудо?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Септември.2015 во 16:25


Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.