IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Плачење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плачење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829>
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2012 во 20:33
Со текот на времето интензитетот ќе се намали, но сега ме распарчува оваа немила загуба и можеби не боли повеќе кога плачам туку тогаш сум во контакт со онаа константна болка која што ме гмечи. Те сум во неверување за тоа што се случи и тогаш се смеам иако нешто ми брмчи во позадина, но штом се сетам тогаш го чувствувам оној вистински интензитет кој што ме дели на безброј парчиња. И ги пуштам солзите кога надоаѓаат, не ги штедам. Преку нив го одмивам она што можеби еден ден би се престорило во штетна материја поради потиснување на болката.

Те гушкам многу силно газела... Солзите се лек за душата ако човек плаче за да си олесни. големо гушкање
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2012 во 23:13
,,,,,, chovekot so svojata svest nikogash ne plache ,,,,,plache dushata ,,,pottiknata od potsvesta ,,,so natalozheni sekavanja,,,,,,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2012 во 23:17
Јас не знам кој се правите зборови, но поентата ми беше... кога е свесен што исплакува и што навистина носи во душата - тогаш си олеснува. среќа

Изменето од ekszi88 - 28.Мај.2012 во 23:17
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2012 во 10:17
Bolkata, tagata....sakame da ja nadmineme. Imame vera, nadezh....zhelba. Ama, nekako kako da sme naviknale da ja chustvuvame...nebare e nasha, sopstvena, za navek... 
Iako ne boli...iako sakame da "iskochime"...od toj krug...kako da se plashime, da ne ja izgubeme "tezhinata"... nepoznatoto ne plashi....pa nekako sme si "sigurni" so siot "tovar"! I chekame chudo!!!

Ama TOA ne kje se sluchi, onaka kako bi sakale nie... taka od nebo da padne!голема насмевка

No se prashuvam... kako kje izgradime neshto novo...ako predhodno ne go srushime staroto.....ako ne go simneme ONA shto ni e teret...
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2012 во 11:36
,,,,,,,,,,solzite ,,,,nema da se ronat i pagjaat ,,dokolku vi niv ,,,nema tezhina,,,sodrzhina ,,,i del ,,od samite nas,,,,,,,,,,,,
 ,,,,,,,,,nema potreba od rushenje na staroto,,,za da se izgradi novoto ,,,bidejki ,,,pak na krajot ,,,ke ,,,,bide ,,,,edno,,,,,
 
 sekoe,,,,,,,    novo ,,,ima osnova vo neshto staro,,,,,
 
 ,,,a na teretot ,,potrebno e samo nie da mu dozvolime  ,, da se simne od nas,,,,голема насмевка
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2012 во 11:42
среќа да ama samo za teretot....se slozhuvam....намигнувањеголема насмевкаголемо гушкање

ako gradish vrz stara gradba....se znait....плазење sushtinata, sushtinata prijatele....среќа e EDNO!среќа


Изменето од viktorija123 - 29.Мај.2012 во 11:43
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2012 во 11:48
Aко човек несвесно само се виктимизира тој ќе плаче без да успее да го исплаче тоа што му тежи. Солзите на тој виктимизирам човек нема да бидат олеснување за самиот себе туку тој ќе остане во тој круг за повторно и повторно да го најде својот спасител. Оваа виктимизација не се случува на свесно ниво, затоа погоре реков свесното плачење помага во олеснувањето односно во намалувањето на интензитетот на болката. Од искуство зборувам намигнување
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2012 во 11:51
среќа taka e ekshichu...svesnost!(ama ne na "komentatorot")Toa E i sushtinata!среќа

Изменето од viktorija123 - 29.Мај.2012 во 11:53
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2012 во 11:56
Свесноста е многу битна алатка, само треба да научиме за нејзината примена во праксата. Не секогаш е исто.. тоа е убавината.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
playtoy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2012
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај playtoy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Мај.2012 во 14:26
placenjeto e najdobrata rabota so koja moze da se olesni dusata ne se sramete da pustite po nekoja solza makar toa bilo od srejka ,od taga,osamenot olesnete si ja dusata toa bas godi [;)
zivot je kurva ako ga ne jebes sje*ace te :))
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2012 во 12:23
А како ја тргате кнедлата во грлото кога ви се плаче а таа ве спречува?
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2012 во 01:16
Ако видиш некој да плаче,придружи му се во плачењето.... 
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2012 во 23:41
,,,,,,,najgolemite otrovi izleguvaat preku solzite,,,,,,,
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
Aureus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2012
Статус: Офлајн
Поени: 108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aureus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2012 во 03:54
Како што ми создрева лејката, се повеќе плачам бе, коските ме болат, изгледа дека растам.

Као темпирана бомба сум во последно време, малце ми треба.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.