IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Плачење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плачење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 29>
Автор
Порака
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2012 во 00:55
Луѓето не плачат бидејќи се слаби..
туку зошто биле силни предолго време.
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2012 во 01:38
Не ги бришете солзите,туку оние кои ве натерале на нив.

На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2012 во 01:41
ееее...имаш право...јас се избришав..............
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 18:08
Ме учеа дека машко не плаче...
но...
ме учеа и дека тој што не плаче...
нема чувства...

и сега...
јас треба да сум машко без чувства...
но...
јас плачев...
и плачам...

ми викаа тој што плаче е плачип**ка...
но улицата не прави разлика...
таа е п**ка во душа...
не сакам да сум творба на улицата...
јас сум другар со неа...


Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2012 во 10:20
Од сабајле си олеснав среќа Пајсер, фала ти за поддршката големо гушкање
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2012 во 11:36
Mozhebi plachot... kje ne natera, konechno da se svrtime kon sebe i da go zapoznaeme nasheto vistinsko bitie so nashata vistinska potreba... za nashiot razvoj - potreben e plachot. Toj mozhe da ne odnese dlaboko vo sebe. Edinstveno ne e potrebno da se identifikuvame so nego - pa toj da ni stane nashiot identitet... zatoa shto toj ne e nashata stvarnost... Zatoa da gi ispitame nash*te neprijatni emocii i da se otkrieme samite sebe... 
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
LGBT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Март.2012
Статус: Офлајн
Поени: 114
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LGBT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2012 во 11:58
немам јас способност за плачење :/
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2012 во 12:10
...chovek plache i bez solzi... 
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2012 во 17:28
Originally posted by LGBT LGBT напиша:

немам јас способност за плачење :/

Нема поента во тоа човек со сила да се натера да пушти солзи. Јас долг период имав очајна потреба да плачам, ама не, ко кнедла имав и не можев солза да пушта. Си реков кога ќе ми дојде времето ќе се исплачам. Времето дојде и плачам. Баш пред некој ден многу плачев и ми олесна. Не се исфорсирав, ми дојде однатре. среќа
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
playtoy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2012
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај playtoy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2012 во 19:52
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

Луѓето не плачат бидејќи се слаби..
туку зошто биле силни предолго време.

potpolno se slozuvam so ova
zivot je kurva ako ga ne jebes sje*ace te :))
Кон врв
playtoy Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2012
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај playtoy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2012 во 19:55
sepak placenjeto e zdravo koj ne moze da place mislam deka nema ni custva za radost za srejka za taga .....:) ;)
zatoa koga vi e teko placete olesnete si
koga ste srejkni premnogu pustete solzi radosnici ;)
zivot je kurva ako ga ne jebes sje*ace te :))
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Мај.2012 во 21:52
Солзите ја чистат душата од отрови велат.
Други велат, не ја полевај болката со солзи, затоа што се што се полева расте.

Во што ли само да верувам?
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2012 во 18:37
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Солзите ја чистат душата од отрови велат.
Други велат, не ја полевај болката со солзи, затоа што се што се полева расте.

Во што ли само да верувам?

Во случајов да, расте...
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (1) Благодарам(1)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Мај.2012 во 20:23
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Солзите ја чистат душата од отрови велат.
Други велат, не ја полевај болката со солзи, затоа што се што се полева расте.

Во што ли само да верувам?

Во случајов да, расте...
Onie drugite...spored mene imaat  nekoj problem ....ako emociite  .....chuvstvata .....bolkata gi chuvash....i gi skladirash nekade dlaboko vo sebe....eden den ke porasnat...i toa  ke bide postrashno....duri togash ke rasne neshto drugo vo nas ...neshto shto celosno ke  vlijae  negativno...destruktivno....
site plachat....nekoj koga e sam....nekoj moze da  go spodeli toa...
i za kraj veruvaj vo sebeголемо гушкањеi vo svoite solzi....ne e strashno ako se isplachesh...
.....i da ne bidam off....placham....no najchesto sama....ne sum bash za pokazuvanje na solzi.....iako se sluchilo i da mi bide potrebno da se isplacham koga ne sum sama....
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2425262728 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.