IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Плачење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плачење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 29>
Автор
Порака
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 18:51
Drzise barbika so tebe sme!
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 18:54
Eve i jas da si priznaam placev vcera i jas,bev nekako osamen,imam okolu mene mnogu luge site se ok,no nekogas se cuvstvuvam taka otugen mi bese tesko edinstveno taka mi olesna,ama ke recam zivot bez maceneje nema znacenje,toa me odrzuvase u zivot vcera a denes sum kako preroden
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 18:55
Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Плачев вчера додека им раскажував на моите пријателчиња каква мака ме снајде!И искрено многу ми олесна!Без разлика што проблемот не е решен,а нема ни да се реши, со плачењето си намалив дел од болката која ја носам во гради.
Плачев за дечињата,плачев за се*е,плачев и за една изгубена душа која лута со своето детенце без да знае што ја чека...
Ќе завршам со песната на Тања Кочовска „Мој сине...“

barbika, dali se slucilo ona sho mislam deka se slucilo???

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2005 во 13:18

placam, i toa mnogu ubavo znam da placam, i voopsto ne se sramam da zaplacam, retko placam(porano placev za se i sesto) a sega ne bas retko, ama ko kje zaplacam toagas placama za se za sto ne sum placela....

placenjeto e ubavo......mene mi olesnuva mnogu, i sakam koga placam, ubavo mi e.....

ako ne placeme kako kje znaeme na sto treba da se smeeme....:)site placat....

btw...posleden pat placev minatata sabota.....ama jako se iznaplakav...cel saat i povekje placev.....:)

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2005 во 18:36
Originally posted by nedopirliv nedopirliv напиша:

Drzise barbika so tebe sme!
 
 
Фала за подршка,многу ми значи!
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Ноември.2005 во 18:43
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by Barbika Barbika напиша:

Ïëà÷åâ â÷åðà äîäåêà èì ðàñêàæóâàâ íà ìîèòå ïðè¼àòåë÷è œà êàêâà ìàêà ìå ñíà¼äå!È èñêðåíî ìíîãó ìè îëåñíà!Áåç ðàçëèêà øòî ïðîáëåìîò íå å ðåøåí,à íåìà íè äà ñå ðåøè, ñî ïëà÷åœåòî ñè íàìàëèâ äåë îä áîëêàòà êî¼à ¼à íîñàì âî ãðàäè.
Ïëà÷åâ çà äå÷èœàòà,ïë ;à÷åâ çà ñå*å,ïëà÷åâ è çà åäíà èçãóáåíà äóøà êî¼à ëóòà ñî ñâîåòî äåòåíöå áåç äà çíàå øòî ¼à ÷åêà...
å çàâðøàì ñî ïåñíàòà íà Òàœà Êî÷îâñêà „Ìî¼ ñèíå...“

barbika, dali se slucilo ona sho mislam deka se slucilo???

 
Духче!Прв пат те читам воолку сериозен!Не е толку страшно колку што изгледа во животот не е „интересно“ ако се оди подмачкано!?
Секој со својот животен пат...постарите велат најважно е здравјето,па мислам дека имаат право!
 
Плачете душички затоа што плачот е еден вид на терапија кој помага многу за ослободување од негативната енергија!Плачете и не се срамете без разлика на полот!
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Ноември.2005 во 18:25

placenjeto e olesnuvanje na dusata.....dodeka placam mi se cini deka isfrlam del od bolkata....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 01:50
nema nisto poubavo na svetot od toa da places i da se deres na cel glas
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 02:08
самп плс биди потивка сега пошто сите комшии спијат оки????
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 02:10

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

самп плс биди потивка сега пошто сите комшии спијат оки????

da da sekako....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 02:15
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

самп плс биди потивка сега пошто сите комшии спијат оки????

da da sekako....

не за друго, јас некни кога му ја засвирив онака на глас ама јако, после пол саат полиција ми зачука на врата

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 02:29
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

самп плс биди потивка сега пошто сите комшии спијат оки????

da da sekako....

не за друго, јас некни кога му ја засвирив онака на глас ама јако, после пол саат полиција ми зачука на врата

uzivaj kaj mene komsiite krotat

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 02:33
Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

Originally posted by Alekta Alekta напиша:

Originally posted by Ghost Ghost напиша:

самп плс биди потивка сега пошто сите комшии спијат оки????

da da sekako....

не за друго, јас некни кога му ја засвирив онака на глас ама јако, после пол саат полиција ми зачука на врата

uzivaj kaj mene komsiite krotat

шо??? комшиите ти се кројачи????

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
engie Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Zimbabwe
Статус: Офлајн
Поени: 2775
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај engie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 14:18

Mnogu ,mnogu retko placam pred drugi za moite problemi.Najcesto placam koga sum sama.

Ponekogas e dovolno da si gi kazam svoite problemi i ke mi olesni,no ponekogas koga bolkata e mnogu jaka preferiram da bidam sama za de se isplacam.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.