IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Плачење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плачење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 29>
Автор
Порака Обратен редослед
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Плачење
    Испратена: 28.Ноември.2018 во 23:25
За нешто пушташ солзи
за нешто , вода....
Има разлика.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2013 во 02:24
Не е тешко да ја насмееш, тешко е да ја расплачеш од среќа голема насмевка
Кон врв
Pica pica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pica pica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2013 во 20:54
Nema den bez da proleam solzi,posebno koga jadam.
Jadam i "placham".

Изменето од Pica pica - 23.Јануари.2013 во 20:55
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2012 во 00:01
Koj ofka znaci e "Off"среќа
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2012 во 07:28
Јас одамна пред моето семејство не покажувам солзи. 
Некогаш низ времето бев пример за тоа што значи да се биде слаб човек
и последниве неколку години им покажувам нешто сосема друго.
Не им го покажувам мојот кревок дел, поготово во однос на тоа како јас се чувствувам за мајка ми.

Исто и вчера, нејзе требаше да и биде роденден и ние две обично тие два дена си ги тегневме ушите. Подарокот што и го подарив пред четири години е сега кај мене. Силната Екши вчера на крајот додека бевме фамилијарно кај нејзе и се наполнија очите со солзи, ама малку. Сеуште имам потреба да бидам силна во нечии очи. Ми се плачеше и ми требаше само некој силно да ме гушне... Но утрово сум сосема сама и ќе си се посветам малку на емоциите пред да му се препуштам целосно на денешниов ден. 
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2012 во 01:03
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Koga ke ja nalazat bubacki vo glavceto, samo baknezi i miluvanja mozat da gi rasteraat среќа


Најефикасен лек за истерување бубачки од женска глава хи, хи...

големо гушкање



Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2012 во 19:03
Koga ke ja nalazat bubacki vo glavceto, samo baknezi i miluvanja mozat da gi rasteraat среќа
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2012 во 06:47
Originally posted by Martin87 Martin87 напиша:

Јас сум слушнал дека вистинските мажи се оние кои не се срамат да ги покажат своите емоции т.е. да плачат. Мене на пример ми е многу лесно да заплачам и ич не ми е гајле ако ми речат дека сум бил плачип**ка. Што сакаат нека ми велат јас морам да си ги покажам емоциите. Знам дека не секогаш ова е в ред ама таков сум јас и нема никогаш да се сменам.

Емоциите не се машки или женски, емоциите им припаѓаат на сите луѓе и сосема е во ред да се изразуваат. Сосема е во ред да се исплакува тагата големо гушкање
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Martin87 Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 05.Јули.2012
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Martin87 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2012 во 02:44
Јас сум слушнал дека вистинските мажи се оние кои не се срамат да ги покажат своите емоции т.е. да плачат. Мене на пример ми е многу лесно да заплачам и ич не ми е гајле ако ми речат дека сум бил плачип**ка. Што сакаат нека ми велат јас морам да си ги покажам емоциите. Знам дека не секогаш ова е в ред ама таков сум јас и нема никогаш да се сменам.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2012 во 23:10
Плачење...?збунетост
нели машкото е плачип**ка...
за женско...
не важи...

првото сигурнои не се...


Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2012 во 18:57
Мораш да се силуваш себе да бидеш расположен затоа што невиноста помина, а сите сме криви среќа
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2012 во 19:16
И ете ме, отеков во очите .... а и ми се вришти на сиот глас.

Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2012 во 14:02
Denes ne sum po placenjeto, do preeska placev. Sega sum besna i izlegov na sprint pesacenje (taman i da vidam sto ima na vege fest) za koga ke dojdam doma pak facijalno da otekuvam pak.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2012 во 13:28
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Ми велат дека е пожелно да се исплакувам за ако сакам ова анксиозноста да ми се намалува, ама пустото, страв ми е... па не се давам 

плачи, не е лошо тоасреќа
еве и јас плачам..не е страшно вооштоголемо гушкање
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,145 секунди.