IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Плачење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Плачење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 29>
Автор
Порака
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Плачење
    Испратена: 10.Ноември.2005 во 23:31

Dali koga ni e tesko placimeme,site imame potreba od toa bez razlika dali sme maski ili zeski,maskite uste od mali gi ucat da ne placat,bidejki ke bidat slabi zaradi toa no vsusnost taka nesvesno ima satavat samo frustracii koi gi potisnuvaat i na kraj se pretvoraat vo agresivnost.

Dali placeme sami ili ni e potrebno ramo za placenje,devojkite sekogas placat uz muabet so nivnite drugarki ili najbliski,a maskite toa kako sto kazav go potisnuvaat i sozllite gi pokazuvaat samo pod dejstvo na alkohol.

Placejte i ne stramejte se od toa koga vi e najtesko toa e edinstveniot ventil na vasata dusa

A posle dozdot ide sonce posle solzite sekogas nasmevkata e najubava!



Изменето од Carnation
Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 00:04
вау!!!
вечерва стварно си расположен за филозофирање
и тоа баш кога форумов е слаб
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 00:54
плаечење е убаво............ќе се испразниш убао.....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 01:14
Vistinskiot maz nikogas ne se plasi da zaplace...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 10:59
Браво Духче точно е тоа вистински маж не треба да се плаши да заплаче.Плачот е природна појава преку кој ја исфрламе негативната енергија,со секоја солза полесно е уште и ако си поприкажеме за маката и си заплачеме пред други уште полесно ќе биде.
Не се срамам од сопствените солзи плачам затоа што ми е тешко,плачам кога ми изгледа невозможно излегувањето од одредена ситуација,плачам кога сум тажна,плачам по милите кои си заминаа...секогаш помага!
Кон врв
natalija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Министерка за гушкање

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13319
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natalija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 11:27
Плачам и не се срамам од своите солзи. Кога ми е тешко и кога сум во безизлезна ситуација кога сум или повредена или ми го повредиле тоа што ми значи или почитувам пуштам солзи, полесно ми е на душата. Солзите ми ја мијат болката понекогаш понекогаш останува болна воздишка.
Ретко пуштам солзи во јавност тие кои ги рачунам за вистински пријатели пред се ми ги имаат видено солзите ми имаат кажано дека ми се многу болни кога капат и тркалаат по лице. Но, ги гледаат ептен кога многу ми е тешко на душата.
Кон врв
v i v i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1338
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај v i v i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 11:47
placeme, normalno........
tuka nekade....
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 11:50
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
v i v i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1338
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај v i v i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 11:57
 Crying 1ama posle ni e polesno..... 





tuka nekade....
Кон врв
kafka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3595
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kafka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 12:01
блажени се оние кои плачат зашто ќе се утешат
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот
Кон врв
v i v i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1338
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај v i v i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 12:29
pa i se utesuvam da ti kazam....
tuka nekade....
Кон врв
nedopirliv Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Ноември.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nedopirliv Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 15:53

A koga posleden pat ste placele,koja bila pricinata za toa?

Кон врв
Barbika Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 860
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Barbika Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 16:35
Плачев вчера додека им раскажував на моите пријателчиња каква мака ме снајде!И искрено многу ми олесна!Без разлика што проблемот не е решен,а нема ни да се реши, со плачењето си намалив дел од болката која ја носам во гради.
Плачев за дечињата,плачев за се*е,плачев и за една изгубена душа која лута со своето детенце без да знае што ја чека...
Ќе завршам со песната на Тања Кочовска „Мој сине...“
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2005 во 16:50

ohoohhohohooo, konecno mi tekna sho biznis ke otvoram...

 

 ke prodaam maramcinja

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.