IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Форумски игри
  Активни теми Активни теми RSS - Вистина или предизвик...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вистина или предизвик...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 254>
Автор
Порака
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16502
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Вистина или предизвик...
    Испратена: 31.Октомври.2009 во 21:44
po predlog na vazna.....
Aj da ja iskoristime glupavata kviz emisija VISTINA ILI PREDIZVIK...


1.prviot chlen postavuva prasanje Vistina ili predizvik
2.vtoriot nareden chlen prifakja edna opcija..
3.sledniot chlen bez razlika ako e prviot ili nekoj nov dojden da igra .. postavuva :
a.)Prasanje ako predhodniot chlen odbra opcija VISTINA
ili postavuva 
b.)naredba ako predhodniot chlen odbra opcija PREDIZVIK
4.chetvrtiot chlen koj e na red narodski go krka stapot...
treba ili da odgovori na prashanje so vistina..
ili da ja izvrshi naredbata predizvikot...

5.naredniot chlen pak postavuva prashanje VISTINA ILI PREDIZVIK ....
I.T.N
aj so primer

1. bijonse1 prasuva VISTINA ili PREDIZVIK ??

2.sledna ide lithium veli ......Predizvik !!!

3.naletuva Valerija i veli .....sledniot chlen da mu pishe ljubovna poraka po lp na DDarko....
 
4.Naiduva My way i mora da napise lp do DDarko i zapishuva IZVRSHENO.. ..

5.pak ide La fille veli VISTINA ili PREDIZVIK..??
 
6.doagja igi3 i veli ......VISTINA

7.Marshal naiduva i postavuva prasanje...
kolku pati nedelno se seksash ???

8.glen kako sleden chlen zachudena ..
mora da odgovori... veli tri pati.... !!!

9.doagja emil i pak prashuva VISTINA ili PREDIZVIK..??
 
i sve toa taka ide......... забава
    Изменето од bijonse1 - 03.Ноември.2009 во 21:35
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16502
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 21:46
Ajde ke pochnam so igrata .......Vistina ili predizvik????
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 21:54
Предизвик.среќа
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16502
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 22:45
Sledniot chlen poradi predizvikot mora da ja izvrshi mojata naredba......
i otkako ke ja izvrshi da potvrdi napismeno ..izvrsheno...

sledniot chlen da napishe edna seksi pesna za збунетост  pagane i da ja postira
i ovde i po LP da i ja pushti...голема%20насмевка

Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 22:52
Pagane драга, мила, секси лепотице
во аватарот твој често си ги перам очите,
сексот како главна окупација твоја
твоето тело задоволство за психата моја
О, уште еден прекрасен секси коментар
верувам дека си иста БОМБА
како девојката од твојот аватар...

Извршено!


Изменето од DDarko - 31.Октомври.2009 во 23:03
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 01:46
вистина или предизвик
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 11:20
Vistina.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 11:24
sto doruckuvase denes? голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 11:25
Se ushte ne sum, no kje doruckuvam jajca...среќа
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 11:26
vistina ili predizvik голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 11:29
Predizvik.задоволство
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 11:33
da does so mene vo shoing голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 11:37
Da be ako si vo Skopje treba da patuvam edno 100 km!голема%20насмевка
Shop - Shoping, Shop - Shoping!!!плазење
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 11:41
голема%20насмевка ok ok

predizvikot e


da stavis slika od tebe na koja mislis si najsmesenголема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 254>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.