IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Спорт > Формула 1 и Мото грандпри
  Активни теми Активни теми RSS - GP Абу Даби
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

GP Абу Даби

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: GP Абу Даби
    Испратена: 31.Октомври.2009 во 16:40


Yas Marina Circuit
Race Date:      01 Nov 2009
Number of Laps:      55
Circuit Length:      5.554 km
Race Distance:      305.470 km
Lap Record:      n/a -

Fri 30 October 2009
Friday Practice 1      13:00 - 14:30
Friday Practice 2      17:00 - 18:30
Sat 31 October 2009
Saturday Practice      14:00 - 15:00
Qualifying      17:00
Sun 01 November 2009
Race      17:00

Квалификации и Трка во 14h по македонско време
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Октомври.2009 во 16:47
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 02:22
Хамилтон најбрз во Абу ДабиЛуис Хамилтон ја освои пол-позицијата на новата патека Јас Марина, потврдувајќи ја добрата форма на неговиот Мекларен во финалната фаза од првенството. На последната трка од сезоната, Британецот ќе стартува од најповолната позиција, негова 17-та во кариерата. Успешни квалификации како тим имаше и Ред Бул, чии што возачи Себастијан Фетел и Марк Вебер се веднаш зад возачот на Мекларен.

Хамилтон беше доминантен во сите три сесии на неверојатната и импресивна патека Јас Марина, што најави дека тој е најголемиот конк*рент за последните десет поени во годината. Возачот на Мекларен постави најдобро време во целиот викенд, возејќи 1:39.695 во втората сесија.

Во првата сесија излегоа Фернандо Алонсо на Рено, Тонио Лиуци и Адријан Зутил на Форс Индија, Роман Грожан во вториот болид на Рено и разочарувањето за Ферари, Џанкарло Физикела. Овие возачи ќе стартуваат од последните пет позиции. Во вториот дел од квалификациите, настапот го завршија Кими Раиконен на Ферари, Камуи Кобајаши на Тојота, Хеики Ковалаинен на Мекларен, Казуки Накаџима на Вилијамс и Хаиме Алгуерсуари на Торо Росо. При тоа, за нив се резервирани позициите 11-15.

Во третата сесија, каде беше најинтересно и неизвесно, имаше чести промени на водството и се до излегувањето на Хамилтон не беше познато кој ќе ја однесе пол-позицијата. Иако во првиот круг направи мала грешка, минатогодишниот шампион ја искористи моќта на неговиот Мекларен и дојде до својата трета најдобра позиција на стартот годинава. По првите тројца, возачите на шампионот Браун остварија солидни пласмани на четвртата и петтата позиција, повторно со Рубенс Баричело на подоброто стартно место во однос на Џенсон Батон. Од шестата позиција утре ќе стартува Јарно Трули со својата Тојота, додека тимот во заминување, БМВ Заубер ги обезбеди седмата и осмата позиција, при што Роберт Кубица е возачот со подобар пласман во однос на Ник Хајдфелд. Нико Розберг, кој ја вози својата последна трка за Вилијамс обезбеди уште еден старт во првите десет и ќе стартува како десетти.

Утрешниот старт на трката е во 17 часот по локално време, односно 14 часот по македонско време.

f1almanah.com
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 19:01
џабе што беше најбрз кога го зезнаа кочниците ЈЕС!!!

инаку гледаше некој како заврши денес ГП-то?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2009 во 21:30
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2009 во 12:43
Njadobroto za kraj...
stazava e ludnica!!!!среќасреќа
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
pane_juventus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1048
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pane_juventus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2009 во 15:21
Stazata ne e ludnica.
Fenomenalna e.!!!!
Zdravje u godina ako se ima pari....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.