IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - МАКЕДОНИЈА...и се е можно!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАКЕДОНИЈА...и се е можно!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5758596061 63>
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2015 во 11:31
http://vecer.mk/arhiva/broj/15930
намигнување


Изменето од novace - 04.Август.2015 во 11:37
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
ABC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 371
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ABC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2015 во 22:56
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:



Мојот коментар си стои на место,зошто,затоа што лилчич го познавам доста добро од студентските денови и неговиот професор-ментор микулчич.Проблематиката ми е доста позната и Игрите кои се во оваа бранша.Колку си  запознат со тоа не знам,и затоа би било доволно дискусија во разумни рамки,Само ќе речам,тој си од ков на старата Комунистичка школа и сеуште не можат да ја уредат политиката на работење нацелата бранша.
Инаку тој пример мам да го споредам со Дунстерите кои веднаш се јавуваат и во недостиг на Познавање на темата тролаат(мислам на оние кои се впуштаат после нас ,во темата подоли),тоа е проблемот во ова општество,не велам дека не треба да нема ЗДРАВА дискусија,туку секој што се меша во СЕ со своето непознавање,... а со тоа ја покажува и својата ступидност,па после кога ќе се соочи со вистината и фактите,во неспособност за здрава дискусија ,ќе ги вика сите модератори и адмнистратори ,како некој им сметал што им ги посочува Фактите.


Сепак мислам дека треба да се прават обиди за здрава дискусија, во спротивно пак, ќе немаме никаков напредок по ни една тема, или проблемите само ќе се продлабочуваат во било која бранша, не само во археологијата.Да се надеваме дека и модераторите на форумиве, малку поактивно ќе се вклучат во реализација на такви посериозни дискусии.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2015 во 17:56

„Кориере дела Сера“: 

По 85 години Рим ќе го нема, а Милано ќе биде пристаниште


 А мене пак посебно ме интересира ...
Дали (тогаш) и нашата Гивгилија... ќе излезе на „МОРЕ„, и ќе си има(ме) плажи!?.голема насмевка
намигнување


Изменето од novace - 09.Август.2015 во 18:01
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2015 во 18:41
Еден бивши Војвода ветуваше...Солун ќе бил наш.
Ама мислам сега тој е комуњар.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2015 во 18:58
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2015 во 19:14
Originally posted by Орка Орка напиша:

Еден бивши Војвода ветуваше...Солун ќе бил наш.
Ама мислам сега тој е комуњар.


Не бе, му дадоа едно тендерче за хотелче и пак го повмровчија...
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2015 во 19:22
Хахаха се „разбудија„ веднаш шашрдисани  комуњари , од децениското дремење.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Август.2015 во 19:27
Ваууууууу.две години барам работа у печатница али тапа...
Колега абе има ли нешто ко за мене у ова Вашата за етикети
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Август.2015 во 00:39
 
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2015 во 11:34

Внукот министер, дедото и бабата изградиле вила на државно земјиште во Националниот парк Маврово!





Доказ објави со фотографии дека Миле Јанакиевски во 2009 година кога беше министер за транспорт изградил куќа на државно земјиште во Националниот парк Маврово – подрачје на кое е забрането градба на објекти.


http://libertas.mk/внукот-министер-дедото-и-бабата-изгра/


Крушата под круша паѓа- вели изреката.миле е наследник на познато комуинстичко семејство по потекло од поречието,ама се населиле во Прилеп,па да види кои криминални работи ги правеле неговите...но се разбира со закон ги озакониле,така се работи и сега со оваа власт,на-водно легитимно избрани,но со НЕлеигтимни постапки.



Изменето од Gorazd777 - 12.Август.2015 во 11:38
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2015 во 14:38
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
д4 б3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2014
Статус: Офлајн
Поени: 1206
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај д4  б3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2015 во 14:45
метаморфорзно ми е
old d4b3
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2015 во 14:31
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2015 во 17:37

Во Англија тестираат патишта што полнат електрични автомобили. Кај нас премиерот проверува дали дихтаат прозорите. Бог да чува.

Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5758596061 63>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,265 секунди.