IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - МАКЕДОНИЈА...и се е можно!?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

МАКЕДОНИЈА...и се е можно!?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 63>
Автор
Порака
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: МАКЕДОНИЈА...и се е можно!?
    Испратена: 29.Октомври.2009 во 22:51

Александар Македонски, Словените и Киро Глигоров

Останати вести
%20
 Печати | Прати ја страницата | Врати се назад
 

Јанлаш бил тој што мислел дека наместо да се помири со пензионирањето, и мирно, со бројчаник во рацете, низ умот да ги прелистува сцените од времињата што изминаа, Глигоров нема одново да им се најде на соседите. „Ние сме Словени дојдени во шестиот век и немаме никаква врска со Александровата цивилизација“, рекол Глигоров за еден грчки весник, подбивајќи се дека како што сме тргнале, наскоро и рајот ќе сме го прогласеле за македонски

Александар Македонски, Словените и Киро Глигоров

Јанлаш бил тој што мислел дека наместо да се помири со пензионирањето, и мирно, со бројчаник во рацете, низ умот да ги прелистува сцените од времињата што изминаа, Глигоров нема одново да им се најде на соседите. „Ние сме Словени дојдени во шестиот век и немаме никаква врска со Александровата цивилизација“, рекол Глигоров за еден грчки весник, подбивајќи се дека како што сме тргнале, наскоро и рајот ќе сме го прогласеле за македонски...

http://www.novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=102991018263&id=13&setIzdanie=21823

http://www.youtube.com/watch?v=OKVlty4FsZo 

намигнувањеИзменето од novace - 29.Октомври.2009 во 23:54
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2009 во 23:08
А, каде се античките македонци на Александар Македонски?
Каква врска имаат Словените и античките македонци?....никаква.
Не е во ред да се помешуваат различни работи од историјата и животот.........
Вистината е една..........

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Октомври.2009 во 23:41
Originally posted by orlov orlov напиша:

А, каде се античките македонци на Александар Македонски? Каква врска имаат Словените и античките македонци?....никаква.Не е во ред да се помешуваат различни работи од историјата и животот.........Вистината е една..........


ako ne se lazam bese alex naj slavniot....

a?
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 11:17
Можно ли ..Македонија да издржува вакви „свои„ граѓани?
И не само тоа..уште и привилегии да ужива(ат)???
Некаде ...како да имаше поговорка за ова..со ранење и лаење..хехехе.
Можеби е ....дојдено времето ..да се преиспита „работата„ на дотичнава персона...и соодветно да сисе нагр(а)ди????.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 11:19
sloveni ne postoele
ne postojat\
nitu kje postojat
brzo kje se revidira seto toa

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 11:21
Originally posted by anakin anakin напиша:

sloveni ne postoele
ne postojat\
nitu kje postojat
brzo kje se revidira seto toa

Како бе не постојат..
Има има..како да нема...сеуште излапени..словени де??
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 11:23
nema
nikogaS I GI NEMALO
NE DOJDOA TIPCITE OD NIKADE
ZBORUVAT EVROPSKI, NE KAKO UNGARCI FINCI ILI GRCI.. veze da se nema zbor EVROPSKI

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 11:46
Чоеков..во кого се колнеа и сеуште се колнат дел од овдешните форумџии..оти тој ти бил  НОГУ МУДАР???..
голема%20насмевкаА кога тој вели дека има(ло) словени  има(ло) и тачка..ете гледаш и грците (за подбишега) го „интервјуирале„..хехехе
А на времето...ти  бил вртимушка невидена..прво бил благонадежен б`лгарин...па потоа велики србин...па македонец..и сега словен...или одсекојпат таков ти бил??
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 12:42
....pa...i mozno e da vidish !...osobeno koga ,..."najkvalitetnoto" od nea e..nekoe si pivo  .(a i  mozebi....bilo nekad ...davno!)
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 14:17

Прво и прво..за пивото стар лисец зборуваме чинам..ме асоцира (и не само мене) на лисец..ем стар ем итар..како и секој друг лисец.

Ама нашиов (во приказнава) „лисец..не ти бил (само) ногу мудар..и итар..
ами и заебант невиден..
Овој итрецов (нашиот де) ..ти ги „испоза****„ грчиштанаа..тие за стално име (erga omnes) ..а овој не..само за ДВА МЕСЕЦА ќе ги фиромизира(ш) човеците бе..хехехе
И така минале децении..а името е (се) уште било ФИРОМ(изирано)
И то...
намигнување


Изменето од Анастеа - 01.Ноември.2009 во 22:28
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 07:07
Токму така Македонија и се е можноизненадување
Баравме јака опозиција за да се подсопри малку власта ама сега кога каква таква се појави односно реинкарнира или ревитализира веднаш се почна со атак. Комотно им беше на сегашниве властодршци со обезглавена опозиција. Што и да направеа, што и да згрешеа доволно беше да кажат- Комуњарите ни сместија !!! И глеј чудо сите им верувавме дека комуњариве им сместија и се си продолжуваше по старо. така речи сите ’’прилепки’’ на рејтингот и омиленоста на Груевски кај народот, си ја   користеја и , злоупотребуваа флоскулата-Комуњарите се криви  за лични цели и богатење. Никој од оние кои ги дадоа своите симпатии на Груевски не сакаше да поверува дека ’’и овие се исти’’ и дека милионски суми отидоа на разноразни тендери.  Полека но сигурно се покажува дека нешто не чини. Некои сметаат дека во Македонија полека се дели
Покана за кристална ноќ
Дали е ова Македонија и се е можно?збунетост
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 14:50
Македонија и се е можноизненадување. Колку сериозно некој во Македонија ги доживува изборите и изборните материјали зборува откритието на Нова Македонија
Немале каде, морале во дуќан
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Март.2010 во 15:01
smacheno mi e vekje od makedonski.,...biseri ! da povrati normalken chovek e situacijava tuka!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2010 во 13:20
И пак Макединија и се е можноголема%20насмевка Ама и овие од Нова Македонија едни упорни бреее, ко да не се од Македонијаизненадување

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 63>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.