IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Вистинскиот маж никогаш не удира жена!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вистинскиот маж никогаш не удира жена!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2009 во 12:50
po brojot na komentarite na forumov mozam da zaklucam deka dobar broj na forumdziki imaat VISTINSKI mazi(partneri)...
zatoa eden golem бакнеж od mene i neka gi pozdravat mazite...od mene!намигнувањеne bre,kakov kotek ,nema kotek da dobiete...плазење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Ноември.2009 во 15:10
Mene mojana mi se zakani deka ke mi akne tri boksa...ama posle i e zal, pa me zalapue i mi pravi ova ona
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 08:43
Се додека е виртуелно ај, ама кога почнува да се пресликува во реалностазбунетост
Вредат ли кампањи за ненасилство, ако се промовира какво/такво насилство
Виртуелно тепање жени
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 10:26
Чичко Фрод вели дека оној што тепа жена, значи ги мрази жените , а не смее да признае дека ги сака мажите. 
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 09:17

ВИСТИНСКИ МАЖ НИКОГАШ НЕ УДИРА ТУЃИ ЖЕНИ.рамнодушност

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 13:56
Секој маж е посилен од било која жена
секој може да ја удри
но вистински е оној кој не помислува на тоа
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 13:58
more mavaj dodeka mozes...!
ovie samo pari perat so reklamite,ne gi slusajte...!плазење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12849
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Ноември.2009 во 14:10

..mozebi podobro ke zvucese ...ako ima vo sto da mavas..голема%20насмевка

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 10:28
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Секој маж е посилен од било која жена
секој може да ја удри
но вистински е оној кој не помислува на тоа
sigurna si?! ne si svesna kolku ima shto si go krkaat od...kutrite zenichinja.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Античкиот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Поглавица Тешки Очи

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Античкиот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 12:56
Море за овие наши балкански метли со понашање на битанга- само дрво !!!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 13:05
i ja toa vikam !...a,kako inache da ja ....opametish?намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Античкиот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Поглавица Тешки Очи

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Античкиот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 15:27
Никако друже брза... ама имат еден проблем а тоа е поистоветувањет...
Има стварно кротки и мирни жени кои го почитуваат мажот, а овој па битанга ја бие и к“““ не му чуе... тоа е за осуда...
Ама од друга страна (за жал 90% од тепаните жени) се тешки фукари, недомаќинки и алапачи- па е чудно и да не ја биеш... Најчесто се тепани за прељуба нели???
А па овие нашиве шмиздли- не сакам ни да прам муабет.. ај кај шо ќор динар немет, немет ни основна култура а се преправаат , мислиш од париз се... Па се фукараат со разноразни дебили, шиптари , и сељаци... не сакаат да работат за дневница а сакаат да трошат како париз хилтон... е оваа група на фљами... заслужуваат и требаат да бидат тепани...
Кон врв
dejanpp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dejanpp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 17:49
nasilstvoto  kon  zena  ne  se  opravduva  no  toa  dojdza  poradi  dve  pricini  koi  glaven se faktor  vo  site  oblasti  na  covekot  za  da  se  dojde  do  nasilstvo.ednata  e  poradi  kompleksi  na  nasilnikot  a  drugata  e  poradi  golemiot  prestap  na  liceto  vrz  koe  se  primenuva  nasilstvo.pa  taka  nasilstvoto  vrz  zena  ne  moze  da  se  gleda  poodelno  od  drugite  formi  na  nasilstvo  vo  opstestvoto.pa  taka  nekoja  zena  ako  e  seriski  ubiec  ne  treba  da  se  ocekuva  deka  ke  bide  pomiluvana  samo  zaradi  toa  sto  e  zena  nego  i  za  nea  sleduva  smrtna  kazna  kako  i  za  ostanatite. 
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 09:11
тагатага
 
Во Македонија, покрај државната помош од Центарот за социјални работи, на помош на жените, жртви на насилство, им се и неколкуте невладините организации.
До сега низ Заштитните центри, сигурните прибежишта на жртвите, поминале околу 270 жени, но точниот број на жртвите се смета дека е многу поголем. А причината, како и насекаде, не секогаш е алкохолот или сиромаштијата, па насилството е забележано во сите општествени групи.

БиБиСи од Македонија го пренесе  сведочењето на една од многуте жени жртви на семејното насилство

......

-„Фрлаше по мене со чаши, со столици, а пред некоја вечер и со нож ме нападна на спиење, ме малтретираше постојано... неописливо е што сум го преживеала во таа куќа...“ Раскажувањето на  жената, е детално, прецизно, на моменти и премногу живо што не може, а да не предизвика немир кај оној што ја слуша нејзината приказна.

Таа сега е сместена во еден од заштитните центри за жени жртви на насилство.

-„Ме давеше вечерта, па вратот ми беше цел модар.. ми беше срам да кажам, па следниот ден фризерката кога ме праша, ја излажав, и таа само ме погледна и ништо не рече.“ 

Жртвава,  се обиде да го долови и чувството кога морала да признае што навистина и се случува.

-„Многу тешко.. болно... А сите знаеа... соседите слушаа викотници, но никој не сака да се замеша.“............тагатага

секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.