IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Вистинскиот маж никогаш не удира жена!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вистинскиот маж никогаш не удира жена!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2010 во 14:25
e, taka kazeteизненадување,..a, ne...ne si bil maz,..ako ti letne raka ponekogash,.....pa, kamen da e,..kolku i da trpi ponekogash,..ke pukne!намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2010 во 16:55
,....a, znaete li vie zeni,...kolku pari koshta edna ,.bokserska vrekja?збунетост..

...pa montazata na nekoj cvrst tavan ...изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Milica.B Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 355
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Milica.B Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 02:01
mislam deka poveceto mazi ja koristat tupanicata kako pomosno sredstvo
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 08:39
Originally posted by brza brza напиша:

e da,...tamu onoj eptensafrana ,..lom gi pravi...mislam ,..intelektualno...намигнување

ццц...што ти е погрешно заљубување...па после за еден несоодветен збор или постапка...стана боксерска вреќаизненадување
И после јас мора да речам- Нели ти рековзбунетост
За да зборува човек на оваа тема (ама од било кој аспект) човечки е да внимава само заради жртвите на таквото малтретирање. Тука, во таквите ситуации ја однел ѓаволот шегата.
Секој гледа од свој аспект, секој се револтира заради маките на жртвите на тоа насилство. Лично ги жалам жените жртви на насилство, ама пак во себе секогаш се лутам зошто остануваат со насилникот, зошто не му вратат ...зошто кријат од јавноста..од семејството.
Мојот став е јасен...(и  мажот ми тоа го знаеголема%20насмевка).
Обид еден- Тужење, дерење на кожата за оштета, отерување во затвор за цел живот и спас од гамадта која не знае да живее и да ги остави другите да живеат...
Обид 2: У темница, од зад грб (абе боли те уво што ке речат дека е кукавички) собери со себе и две три другарки, напрај го џигер, скрши му две/три вилици, три/четири раце /нозе и остај го таму у темниот сокак да лежи,а ко ке дојде дома дури и преврзи го, сожа ли го малцеизненадување
Za da ne dojde do ... сатарче, делче по делче, у црна вреќа, у контејнер-насилникот не заслужува достоен христијански погреб) па ај во Идризово на доживотен одмор...ubavo e instituciite da reagiraat na vreme . Затоа сто радикализмот носи радикално, жртвата станува злостор и  си го упропасти и својот живот, ама спасува и  многумина некогашни и идни жртви.
И знам сега дека ке се пењаат оние машкине на форумов, ке кажуваат приказни за мали деца како жените заслужуваат ќотек, како за неверничките боксот е само воспитна.
Нека си зборат...тоа од мака оти знаат дека не се во право.




Изменето од mamamd - 13.Јуни.2010 во 11:57
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2010 во 18:57
aauuu.изненадување..odamna znaev deka e losha ,...ama do tolku pa...teshko na momcheto nejzino ....ako ne e  nekoja ...bubica!намигнување
...samo ma'amd...pazi na tretata opcija malku,...epten mi lichi na neshto drugo......surovo...голема%20насмевка
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2010 во 16:14
Ја би му удрила два-три стапа на Брза.
Онака, колку да види дека вистинската жена не би требала да удира маж. Исто како што мажот не треба да ја удира жената.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2010 во 08:01
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Вистинска жена знае да ја извади белката од јајцето без да го скрши

Збунчо, многу ми те сакам и секогаш ме расположуваат твоите коментари секаде низ форумот ( кога многу сум не расположена одам на твојот форум и си го враќам расположениетоголемо%20гушкање) но ...секогаш има НОнамигнување
Само тука некако не  се расположувам, не оти  ти си крив што сакаш од една трагедија да направиш барем малку шега за добро расположение, туку  заради тоа што на човека му се дигаат цревата од немоќта нешто да направи кога ќе прочита нешто вакво

Притвор за семејниот насилник од Леуново



И јас како мајка, учителка, жена секогаш ја гледам онаа најневината жртва од толерирањето на насилието од институциите. Која ли трагедија деца да растат како сведоци на секојдневно насилие, да останат неписмени во 21 век затоа што насилникот “кога ќе се напие незнае што прави„???
Е ако не знае, што не земал да си го пресече мандалото да не прави повеќе деца?
Што не земал да мава во камења п а си ги скрши рацете и за навек да му останат скршени па да не може да ги помрдне?
Како еднаш не згрешил да крене некое шише со некој пестицид (ама гледам во таа сиромаштија нема ништо освен партали) па да ги скрати и своите и тугите маки????
(пс. не и се лути на мамче оти ми темискара...ама коса ми се дига на глава кога читам за дечињататага)


Изменето од mamamd - 13.Јуни.2010 во 08:03
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2010 во 10:36
Цмокови за мојата мамичка бакнежбакнежбакнеж

Јасно е душиче, дека нема закон соодветно да се санкционираат овие патолошки појави.

Но, факт е дека каде е немоќен законот таму треба народот да ја превземе правдата во свои раце. Да, повикувам на линч бидејќи не постои друг механизам во нашево општество да се исправат многу работи. Некој би рекол дека не е тоа решение, е шо е ? Да чекаме некој на готово да ни’ ги реши проблемите ? Властодршците немаат такви проблеми бидејќи заборавиле што е народ и не ги тангираат такви појави.
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2010 во 11:44
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by brza brza напиша:

e da,...tamu onoj eptensafrana ,..lom gi pravi...mislam ,..intelektualno...намигнување
ццц...што ти е погрешно заљубување...па после за еден несоодветен збор или постапка...стана боксерска вреќаизненадувањеИ после јас мора да речам- Нели ти рековзбунетост


За да зборува човек на оваа тема (ама од било кој аспект) човечки е да внимава само заради жртвите на таквото малтретирање. Тука, во таквите ситуации ја однел ѓаволот шегата. Секој гледа од свој аспект, секој се револтира заради маките на жртвите на тоа насилство. Лично ги жалам жените жртви на насилство, ама пак во себе секогаш се лутам зошто остануваат со насилникот, зошто не му вратат ...зошто кријат од јавноста..од семејството.Мојот став е јасен...(и  мажот ми тоа го знаеголема%20насмевка). Обид еден- Тужење, дерење на кожата за оштета, отерување во затвор за цел живот и спас од гамадта која не знае да живее и да ги остави другите да живеат...Обид 2: У темница, од зад грб (абе боли те уво што ке речат дека е кукавички) собери со себе и две три другарки, напрај го џигер, скрши му две/три вилици, три/четири раце /нозе и остај го таму у темниот сокак да лежи,а ко ке дојде дома дури и преврзи го, сожа ли го малцеизненадување


Обид три: Има сатарче, делче по делче, у црна вреќа, у контејнер-насилникот не заслужува достоен христијански погреб) па ај во Идризово на доживотен одмор.



Ама било радикално, ама си го упропасти и својот живот, Да ама спаси многумина некогашни и идни жртви.И знам сега дека ке се пењаат оние машкине на форумов, ке кажуваат приказни за мали деца како жените заслужуваат ќотек, како за неверничките боксот е само воспитна.Нека си зборат...тоа од мака оти знаат дека не се во право.



Јас ја подржувам кампањата , браво !!!!

Изменето од eptendosadno1 - 14.Јуни.2010 во 18:40
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2010 во 11:59
Забелешките се на место...корегирано во контекст на темата. Добро е што има луѓе што сериозно читаат и уочуваат  кога револтот преминува во радикализам.
Кон врв
eptendosadno1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ОРТОДОКСЕН АТЕИСТ

Регистриран: 30.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1149
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај eptendosadno1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2010 во 14:48
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Забелешките се на место...корегирано во контекст на темата. Добро е што има луѓе што сериозно читаат и уочуваат  кога револтот преминува во радикализам.




Јас ја подржувам кампањата , браво !!!!

Изменето од eptendosadno1 - 14.Јуни.2010 во 18:38
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2010 во 11:12
Нееее, нема да ја затворам темата поради еден пост.
Доволно си интелигентен и верувам дека знаеш каде е разликата во темите.намигнување

П.С. Добро сте искорегирале. Признавам мој пропуст - администраторот нема секогаш доволно време да прочита насекаде и благовремено да реагира.мир
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 15:32
Кон врв
The_Boss Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GFX Designer

Регистриран: 31.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 948
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај The_Boss Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јуни.2010 во 09:04
Ja poddrzuvam kampanjata. Sekako deka vistinskiot maz nikogas ne smee da udri zena. I nema vrska demek toj maz sto ne vraka e papucar. Gluposti. Poveketo od mazite se posilni od zenite,no ima i snazni i silni zeni, bilderki ne vikam ne
Sakam da kazam,toj sto ne udril zena e vistinski maz,a ne papucar. Jas nikogas do sega ne sum krenal raka na zensko,nitu sum navredil. Mene ispod cest mi e toa.
Voopsto nesmee da ima nasilstvo i tepacki ni pomegu mazi,ama rabotata e vo toa sto tie mazi sto krevaat race na zeni, nemaat muda da krenat race na mazi t.e posilni od niv. Ajde ako e tolku silen neka se sili na ramnopraven ili posilen od nego?!
Поради неплатени сметки, ИДИВИДИ го исклучи потписот на The_Boss.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.