IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - Македонска народна музика-By mariovec
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонска народна музика-By mariovec

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4041424344 58>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 1,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
gOJDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Јули.2010
Локација: Eritrea
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gOJDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јули.2010 во 17:01
Друже, ти си моја крвна група. Одлична колекција, само проблем е шо е на репидшит и неможам одеднаш да ја симнам. Кажи ми како да се најдеме да ми ги изрежеш песниве. Кажи ми во која меана, јас честам јадење, пиење и жива музика.


Патем,



Изменето од gOJDO - 24.Јули.2010 во 17:01
Кон врв
mariovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 00:32
Originally posted by gOJDO gOJDO напиша:

Друже, ти си моја крвна група. Одлична колекција, само проблем е шо е на репидшит



Поздрав другарсреќасреќасреќа

Ми се допадна парастосот....оригинален е,нема што.....
Што се однесува до рапид....и јас не го сакам но сепак е на некој начин најдобар.Линковите траат 3 месеци од последниот даунлод,а тоа е она што членовите највеќе го бараат.Се појави еден македонски сервис по име Мак-Фајл,па поставив нешто и на него,ќе видиме како ќе се покаже..
Мој совет е да искористиш некој доунлод менагер.Едноставно,ќе ги поставиш линковите од рапид во него,ќе го оставиш комјутерот вклучен преку ноќ,кога ќе станеш сабајле работата ќе биде готова...За 2-3 дена сигурен сум дека ќе завршиш работа....
Доколку јас почнам да  барам по моите дискови.....можеш ли да замислиш колку време ќе ми треба да ги пронајдам сите плочи и касети.....Колекцијата е преголема и некогаш е стварно тешко да се пронајде тоа што ти треба.
Поздравголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 00:34
ili ona sto go baras ti e sekogas na dofat no nemozes da go vidis koga treba i koga sakas za zal?
neli sum vo pravo?!1
Кон врв
mariovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 00:57
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

ili ona sto go baras ti e sekogas na dofat no nemozes da go vidis koga treba i koga sakas za zal?
neli sum vo pravo?!1


Точно брат....секогаш кога нешто бараш,....скоро никогаш го немасреќа
Кон врв
gOJDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Јули.2010
Локација: Eritrea
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gOJDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2010 во 08:53
Дома имам брз интернет, само многу ретко се вртам дома, немам репидшер акаунти и немам толку време за да киликам на секој линк поединечно за да снимам....

А како да се договориме да ми ги наснимиш на екстерен диск или флеш меморија?
Кон врв
mariovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Јули.2006
Статус: Офлајн
Поени: 310
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2010 во 23:23
Originally posted by gOJDO gOJDO напиша:

Дома имам брз интернет, само многу ретко се вртам дома, немам репидшер акаунти и немам толку време за да киликам на секој линк поединечно за да снимам....

А како да се договориме да ми ги наснимиш на екстерен диск или флеш меморија?


Драго
gOJDO,
Нажалост,ни јас не сум многу дома,така да искрено немам време  за режење,или снимање.....Имам толку многу музика расфрлана на неколку екстерни ХД-ви со големина од преку 500 ГБ.Барањето на секоја плоча поединачно.......верувај ми, не е така  лесно по моите ХД-ви.Затоа,ќе мораш малку да го почекаш рапид.или да ги наредиш линковите на некој даунлоад менаџер,да причекаш преку ноќ да самиот заврши работа...
Поздравсреќасреќасреќа

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2010 во 03:07
Да ви го честитам празникот ИЛИНДЕН на сите, да ни е за многу години да го славиме. големо%20гушкање

Поздрав на сите со две патриотски од Симеон Гугуловски:

Земјо Македонска

Народе Македонски

Сакам да го прашам Мариовец или од другите редовни членови на темава, дали некој знае кој ја пее песнава, јас прв пат вечерва ја слушнав:

Во Крушево густа магла



Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2010 во 23:35
 
 
.....  Поздрав и од мене   до сите  Македонци ...среќа...
 Честит  Илинден .....да
 
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 00:44
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
vedes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vedes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Август.2010 во 05:40
Низ цела Македониjа песна се пее, оро се вие...
Кон врв
vedes Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vedes Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 20:37
Eve nesto od izvorot
Edna malku poznata maska folklorna grupa od selo Breznica na opstina Goce Delcev vo Pirinska Makedonija (Blagoevgradska oblast).

MFG-GAJTANI :

01.Dumaj mi devojko
02.Imala majka, gledala
03.Legnal junak
04.More kukuvicko
05.Ozeni mi se
06.Po dvori seta devojce
07.Stega se moma Najla
08.Prepi mi se voda
09.Tri se momi skarali

http://rapidshare.com/files/410429039/MFG_Gajtani.rar




Изменето од vedes - 04.Август.2010 во 20:38
Низ цела Македониjа песна се пее, оро се вие...
Кон врв
Небојша Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Небојша Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Август.2010 во 23:35
Кон врв
ljupcebgd Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 16.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljupcebgd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2010 во 14:58


Ferus Mustafov - Ora i coceci od Makedonija

Ferus Mustafov - Ergen odev
Ferus Mustafov - Ferus i Demir cocek
Ferus Mustafov - Gypsy cocek
Ferus Mustafov - Jovano, Jovanke
Ferus Mustafov - Karsilama
Ferus Mustafov - Kocov cocek
Ferus Mustafov - Mister sa - sa
Ferus Mustafov - Osa oro
Ferus Mustafov - Pasa cocek
Ferus Mustafov - Pavlos cocek
Ferus Mustafov - Petros cocek
Ferus Mustafov - Roma cocek
Ferus Mustafov - Sum, sum
Ferus Mustafov - Taso pestrev
Ferus Mustafov - Vesna cocek

http://rapidshare.com/files/410928793/Ferus_Mustafov_DANCE.rar

Pozdrav svima na forumu
Кон врв
gOJDO Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 01.Јули.2010
Локација: Eritrea
Статус: Офлајн
Поени: 115
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gOJDO Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2010 во 17:35
Originally posted by mariovec mariovec напиша:


Originally posted by gOJDO gOJDO напиша:

Дома имам брз интернет, само многу ретко се вртам дома, немам репидшер акаунти и немам толку време за да киликам на секој линк поединечно за да снимам....

А како да се договориме да ми ги наснимиш на екстерен диск или флеш меморија?
Драго gOJDO,Нажалост,ни јас не сум многу дома,така да искрено немам време  за режење,или снимање.....Имам толку многу музика расфрлана на неколку екстерни ХД-ви со големина од преку 500 ГБ.Барањето на секоја плоча поединачно.......верувај ми, не е така  лесно по моите ХД-ви.Затоа,ќе мораш малку да го почекаш рапид.или да ги наредиш линковите на некој даунлоад менаџер,да причекаш преку ноќ да самиот заврши работа...Поздравсреќасреќасреќа
Во ред тогаш.

Ако е некој заинтересиран за 1000 денари да ги симне од репид сите музики од темава и да ми ги сними на DVD-а или мој USB flash, нека ми прати приватна порака.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4041424344 58>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.