IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - ЌЕ ЗБОРУВАМЕ ЛИ ЗА ЉУБОВТА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЌЕ ЗБОРУВАМЕ ЛИ ЗА ЉУБОВТА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 32>
Автор
Порака
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 18:30
АААААААААААААААААААААААААААААА ете ти!!!! Ја со ЛАМБЕ прв другар сум !!!! 
Фала, искрено сега ми светна!!!
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2005 во 20:16
Originally posted by Синдарела Синдарела напиша:

Секоја нова љубов ја доживуваш како таква нова прва,а големата љубов е голема осаменост бидејќи ретки се големите љубови



ne da se retki....ke se pogode 1 u milon
Кон врв
leontina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 295
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај leontina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2006 во 22:03

Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

[QUOTE=Синдарела]Секоја нова љубов ја доживуваш како таква нова прва,а големата љубов е голема осаменост бидејќи ретки се големите љубови



ne da se retki....ke se pogode 1 u milon
[/QUO

TOCNO

Кон врв
Синдарела Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Бањана Пепелашка

Регистриран: 06.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Синдарела Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 20:49
Ljubovta e umesnost koja moze da se nauci i vo koja moze da se dostigne sovrsenstvo ako gi proucuvame negovite zakoni!
Кон врв
smeshka Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај smeshka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2006 во 22:53
A, kako da si najdam ljubov? Pristarka, bez m'z 10tina godin??? Aj, kazete mi nekoj nov nacin! Ili preporachajte mi Embarrassed seriozna stranica za starki nad 40 da si najdat ljubov? Ocigledno od doma sedenje ne mozam nisto ich da storam.
smeshka
Кон врв
divoangelce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај divoangelce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 00:35

никогаш не барај несто совршено за да се вљубиш зошто ризикуваш да останеш без љубов.затоа најди нешто несовршено и усоврши го со својата љубов

jelena
Кон врв
maca_m Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maca_m Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2006 во 17:34

kaj  ste decki eve i jas da dadam mislenje na temava:

ljubov ima ama se pomalku se veruva vo nea,samo ako ednas ja najdes vistinskata togas napravi se za da ne ja izgubis.

jas sum kullllll!!!!!!
Кон врв
Queen Bitch Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Queen Bitch Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Август.2006 во 21:02
Tuk si vo pravo.Ama kako da znajs deka si ja pronasol vistinskata ljubov.
Ako ja propustis togas sto.Mnogu sme komplicirani to e problemot.Koga nemame ljubov, ocajno ja barame, a pak koga ja imame ja zemame zdravo za gotovo, kako i licnosta sto ti pruza ljubov.
Don't wory be happy :)
Кон врв
ohriganka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ohriganka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2006 во 12:04
Za da mozam da zboruvam za ljubov, treba prvo da mu pokazam na tipot deka sakam da mi bide poveke od prijatel, ama kako?
Se sprijatelivme sega, koga toj sakase ljubov jas se praev fraerka - ama trkaloto na zivotot  navistina se vrti, sega e obratno, jas sakam ama toj e fraer.
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2006 во 14:04

Pocutuvani ....

ako mozze bi sakal da go kazam i moeto mislenje ............videte najubav period od vrskata e pocetokot .......samo togass ima ljubov ..........samo togass devojkite imaat peeprutki vo stomakot , a maskite imaat fantazii...........e sega nie brzame za da go preripame toj pocetok za da otideme na sleden ,,,,,,,,,,,,,,,,,,sex..........spored mene --- ne brzajte sexot e samo nagon koj moze da se sovlada mislam ........moze da go gledate    
40 days 40 nights kke vidite...... mozeme da se kontrolirame ..............
 
 
 
......
Кон врв
Jelena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jelena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2006 во 14:24
Da ima ljubov, megutoa sekoj razlicno ja prima i dava ljubovta, a nekoj e slep cel zivot.
Najubav period vo edna vrska mislam deka ne e pocetokot,togas postojat samo fantazii, iluzii ii nedoverba. Spored mene toa e nad 1god. Partnerite treba prvo MNOGU dobro da se zapoznaat, da steknat golema doverba megusebno, za da moze ljubovniot i seksualniot zivot da im dostigne sovrsenstvo.
ps. Nemoze da postoi vistinska ljubov bez seks,(toa bi bila platonska a ne zdrava ljubovna vrska) a  seks bez ljubov da moze, no sekogas ke postoi praznina...
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2006 во 14:26
milo bi mi bilo ako sakass da prodolzam da go branam mojot stav ???
......
Кон врв
Jelena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jelena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2006 во 14:32
Mislam deka malku gi distanciravme  mislenjata vo pocetokot(ljubov samo vo pocetok na vrska), megutoa zatoa se slozuvam so tebe, deka seksot e neizbezna rabota, megutoa ne treba da se izbrzuva....
 
Pozdrav
Кон врв
kokomoko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1363
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kokomoko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Август.2006 во 14:32
samo fantazijata na pocetokot ........... e nesto ubavo .......prekrasno .......najubavoto nesto .........da ti kazam kako funkcionirame barem vo vrskite ,,,,,,,,,,,,,,,,,znacci ti se dopagja nekoj i ti si vo vrska so nego .............. ne go poznavass mosne interesno ...........pa zatoa ti vo glavata imass pretstava sto sakass ............... e sega ako deckoto gi ispolni tvoite ocekuvanja .......togass uspevass da stasass do edna godina pa i povekke ........... no znaj sekogass pocetokot ne znacci nisto no e najubav zatoa sto site tvoi fantazii za toa kakov treba toj da bide se tamu ...............
BAS SPROTIVNO ............... vistinskata ljubov e ljubov so cuvstva so srceto ...... teloto nema nisto .........sexot jas barem go razbiram ,,,,, zamena za cvekke ....sexot e instrument spored mene .......... blagodaram sto me citass ....
......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 32>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.