IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Како се станува писател ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како се станува писател ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Како се станува писател ?
    Испратена: 13.Октомври.2009 во 23:08
Ме насмеа исповед на еден писател кој вели вака :
 
 - Како мал мајка ми ме тераше да одам во библиотека и да читам. Кога ќе се вратев ме тераше да го раскажам тоа што сум го прочитал. Ако не го раскажев како треба ке ме мавнеше со кабел од пегла. смеење
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Октомври.2009 во 23:14
Тебе изгледа со продужен кабел те мавале...
големо%20гушкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
cyanide sweet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 132
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cyanide sweet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2009 во 02:52
tesko si na pisateliteголема%20насмевка
Кон врв
Nephtys Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Септември.2009
Локација: Slovenia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Nephtys Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2009 во 19:52
Интересно :)
If you can dream it, you can do it!
Кон врв
Majkl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3019
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Majkl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 20:14
Цитирај Тема: Како се станува писател


Пишувајќи ваљда...
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 21:02
ako nemash talent za toa,..ke stanesh.....na kukovo leto !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
kapo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kapo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 21:30
testiraj se dali te biva.Ako mozes dosadna desavka da ja kazes taka sto ke im bide interesna na site okolu tebe,mo i ke te bide
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Ноември.2009 во 22:50
Po mene zivotnite situacii se opisani vo bezbroj varijanti kako i filmovite za koi uste na pocetokot se znae kako ke zavrsat, znaci doaga do zasitenost. Vo moda se mudreci koi ni kazuvaat kako da ziveeme t.e. moderni gurua kako ostatokot od svetot da se sostoi od maloumni majmuni. No kako i sekogas pobeduva reklamata bez razlika na sodrzinata.
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 00:12


„Кога бев мал, ме нарекуваа лажго. Сега кога сум возрасен, ме нарекуваат писател.“ Исак Б. Сингер
Кон врв
After Dark Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај After Dark Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:02
So sirok um, dobra percepcija i razviena imaginacija, se razbira...i mnoooogu procitani knigi zad sebe! :)
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2009 во 20:17
кога не плагиариш и кога имаш сопствена инспирациjа, мисла, стил и си вложил личен труд.
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 15:53
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ме насмеа исповед на еден писател кој вели вака :
 
 - Како мал мајка ми ме тераше да одам во библиотека и да читам. Кога ќе се вратев ме тераше да го раскажам тоа што сум го прочитал. Ако не го раскажев како треба ке ме мавнеше со кабел од пегла. смеење
go poremetila detetoизненадување A ako ne si poremeten ne mozis da bides pisatel
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2011 во 13:18
не знам!
само уште ова не ми е јасно.
ваљда учат некаде..нешто...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2011 во 13:21
Кога имаш добра имагинација, добар склоп на реченици, смисла за композиција.... Интересно е што сето тоа може да се тренира и вежба.... Но, најважно од се, ако сакаш да станеш писател е да имаш добра финансиска поткрепеност, дел поради патувања (за да се имаат приказни) и добар дел за објавување на книги, зошто речиси 90% од писаелите во светот, самите си го плакаат издавањето на книгите...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.