IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што ја прави жената посебна...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ја прави жената посебна...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 18>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 22:59
Originally posted by renatax renatax напиша:

Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Жената е поголем “маж“ од мажот, само што заборава колку е голема нејзината вредност...



Ne patat site od amnezijaнамигнување


абе на некои им треба потсетувањесмеење мене на пример, Меси ме дрмна.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 23:05
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Darko ne gi zemaj zborovite bukvalno... nito od Biblijata.

Da zaronish dlaboko vo ochite na zhenata e da vlezesh vo nejzinoto bitie, vo nejzinata dusha potpolno iskreno i bez nikakva rezerva ... togash kje ja otkriesh Bozhjata kreacija i... kje se stopish so nea.

Togash taa kje go prepoznae Boga vo tvojot pogled i kje stane edno so tebe...

...i togash Bog kje bide so vas zatoa shto ne postoi drug izbor.


Месинџер, мислам дека ми вети нешто и гледам користиш “мое авторско дело“, нали?


Potseti me za sto se rabotelo... nemozham da se setam vo momentov sto bilo toa...


Потсети се на англиската верзија кога господ ја создавал жената... тогаш вети дека ке ја објавиш...

Се надевам дека ке се сетиш...

Изменето од Buggyman - 21.Октомври.2009 во 23:08
Homo homini lupus est...
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2009 во 00:04
Е вака може да се каже, инаку голем буквалист сум, па некогаш знам да шизнам...голема%20насмевка
А телото преставува почивалиште на душата, врати нејзини се 5те телесни сетила. Нејзе можеме да ја откриеме и длабоко во слухот, допирот, вкусот, видот на жената. Не само во видот, а мислам дека најдобро може да се каже тоа што го кажа ти само за допир! Духовен допир постои, но не и духовен вид.намигнување
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2009 во 04:59
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Потсети се на англиската верзија кога господ ја создавал жената... тогаш вети дека ке ја објавиш...

Се надевам дека ке се сетиш...


Se izvinuvam, no navistina ne mozham da se setam za sto se rabotelo... tolku imame govoreno za tie raboti na najrazlichni temi i sega navistina vopshto ne mozham da se setam sto bilo toa.

Ako ne prechi i ako ne e nadvor od temava, togash povtori go kazhanoto, pa mozhebi kje se nadovrzam spored tvoite ochekuvanja.

Изменето од Messenger - 22.Октомври.2009 во 15:47
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2009 во 11:21
Кога ќе ја почуствува длабоко во нејзиното срце вашата љубов, тоа ја прави посебна.
Кога ќе знае дека сте единствениот во нејзиниот живот...
Кога ќе ја чуете секоја нејзина мисла, кога ќе го видите секој нејзин сон...
Кога ќе ја погледнете во очи и во нив ќе ги видите своите неродени деца....
Тоа ја прави жената посебна


Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2009 во 11:27
...levata grada!
ne se site isti...vo toj pogled!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2009 во 15:48
Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Кога ќе ја почуствува длабоко во нејзиното срце вашата љубов, тоа ја прави посебна.Кога ќе знае дека сте единствениот во нејзиниот живот...Кога ќе ја чуете секоја нејзина мисла, кога ќе го видите секој нејзин сон...Кога ќе ја погледнете во очи и во нив ќе ги видите своите неродени деца....Тоа ја прави жената посебна


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2009 во 16:20
Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Кога ќе ја почуствува длабоко во нејзиното срце вашата љубов, тоа ја прави посебна.
Кога ќе знае дека сте единствениот во нејзиниот живот...
Кога ќе ја чуете секоја нејзина мисла, кога ќе го видите секој нејзин сон...
Кога ќе ја погледнете во очи и во нив ќе ги видите своите неродени деца....
Тоа ја прави жената посебна


 
Ова звучи како песната од Bryan Adams, Have You Ever Really Loved a Woman
прекрасни стиховитрепкање
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2009 во 16:52
Originally posted by zagor zagor напиша:

...levata grada!
ne se site isti...vo toj pogled!
Ова е нешто нај нај... ама нема смисла, затоа што медицински и левиот тестис е поголем од десниот кај мажот.намигнување
Кон врв
Popi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Popi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2009 во 17:32
Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Кога ќе ја почуствува длабоко во нејзиното срце вашата љубов, тоа ја прави посебна.
Кога ќе знае дека сте единствениот во нејзиниот живот...
Кога ќе ја чуете секоја нејзина мисла, кога ќе го видите секој нејзин сон...
Кога ќе ја погледнете во очи и во нив ќе ги видите своите неродени деца....
Тоа ја прави жената посебна


 
Mi se nasolzija ochite chitajki go ovoj post. Od milost se razbira i sreka shto navistina mazhite ja chuvstvuvaat zhenata so celoto nivno bitie. I ne ne mi e dosta da chitam vakvi ISKRENI chuvstva a bogami i da gi slusham. ѕвезда  големо%20гушкање
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2009 во 13:46
Тоа што можат да ја сватат љубовта.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2009 во 16:06
Zhenite ne sfakjaat nishto... tie se ljubov.

Mazhite se onie koi se obiduvaat toa da go svatat...   
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2009 во 16:19
Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Кога ќе ја почуствува длабоко во нејзиното срце вашата љубов, тоа ја прави посебна.
Кога ќе знае дека сте единствениот во нејзиниот живот...
Кога ќе ја чуете секоја нејзина мисла, кога ќе го видите секој нејзин сон...
Кога ќе ја погледнете во очи и во нив ќе ги видите своите неродени деца....
Тоа ја прави жената посебна



Атеист,паднав на колена пред твојов пост...тоа е правата дефиниција
аплаузаплаузаплауз
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2009 во 16:23
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Zhenite ne sfakjaat nishto... tie se ljubov.

Mazhite se onie koi se obiduvaat toa da go svatat...   


Не верувам дека со ова ќе се сложи местото каде што се чуствуваш најдобро. Претпоставувам дека претпоставуваш што сакаш да кажам.намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.