IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што ја прави жената посебна...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ја прави жената посебна...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 18>
Автор
Порака
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 17:15
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Ako sakate da ja vidite Kreacijata i Boga, togash zagledajte se vo ochite na zhenata... i zaronete vo niv... dlaboko i potpolno...

 

како мислиш?


Eden den kje ti stane jasno...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 17:33
погледот во очите на мажот
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 17:59
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

погледот во очите на мажот


бакнеж  умница една
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 18:08
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

погледот во очите на мажот


Kratko ,jasno i vistinitoголемо%20гушкање
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Војдан Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Војдан Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 18:34
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Ako sakate da ja vidite Kreacijata i Boga, togash zagledajte se vo ochite na zhenata... i zaronete vo niv... dlaboko i potpolno...

ОПАСНО Е... зашто гледањето е `пламен`!




Изменето од Војдан - 22.Октомври.2009 во 09:30
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 19:17
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Ako sakate da ja vidite Kreacijata i Boga, togash zagledajte se vo ochite na zhenata... i zaronete vo niv... dlaboko i potpolno...

 

како мислиш?


Eden den kje ti stane jasno...


De Messenger ne sum malo dete mleko shto pie...голема%20насмевка
Nishto ne mozheme da vidime vo okoto na zhenata bidejkji jasno e deka zhenata e sozdadena od rebroto na mazhot shto znachi neshto magichno vo nejzinite ochi i nema, povekje bi se slozhil deka ima vo nejzinata dusha, a i ako nekoj se zagleda vo ochite na zhenata, neli pomisli deka bi mozhel da dobie i eden shamar ili nekoja shtikla po glava? Taka li kje ja vidime kreacijata?збунетост
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 19:58
Darko ne gi zemaj zborovite bukvalno... nito od Biblijata.

Da zaronish dlaboko vo ochite na zhenata e da vlezesh vo nejzinoto bitie, vo nejzinata dusha potpolno iskreno i bez nikakva rezerva ... togash kje ja otkriesh Bozhjata kreacija i... kje se stopish so nea.

Togash taa kje go prepoznae Boga vo tvojot pogled i kje stane edno so tebe...

...i togash Bog kje bide so vas zatoa shto ne postoi drug izbor.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 20:05
Дарко кога ќе имаш прилика подобро загледај се во очите на саканата жена зашто очите се огледало на душата...
се разбира доколку гледачот „знае“ да гледаголема%20насмевка
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 20:13
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Дарко кога ќе имаш прилика подобро загледај се во очите на саканата жена зашто очите се огледало на душата...
се разбира доколку гледачот „знае“ да гледаголема%20насмевка

Ц, не се сложувам, окото е само обичен сетилен орган! Окото е врата на душата!намигнување
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 22:37
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Darko ne gi zemaj zborovite bukvalno... nito od Biblijata.

Da zaronish dlaboko vo ochite na zhenata e da vlezesh vo nejzinoto bitie, vo nejzinata dusha potpolno iskreno i bez nikakva rezerva ... togash kje ja otkriesh Bozhjata kreacija i... kje se stopish so nea.

Togash taa kje go prepoznae Boga vo tvojot pogled i kje stane edno so tebe...

...i togash Bog kje bide so vas zatoa shto ne postoi drug izbor.


Месинџер, мислам дека ми вети нешто и гледам користиш “мое авторско дело“, нали?
Homo homini lupus est...
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 22:45
Жената е поголем “маж“ од мажот, само што заборава колку е голема нејзината вредност...

Homo homini lupus est...
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 22:49
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Darko ne gi zemaj zborovite bukvalno... nito od Biblijata.

Da zaronish dlaboko vo ochite na zhenata e da vlezesh vo nejzinoto bitie, vo nejzinata dusha potpolno iskreno i bez nikakva rezerva ... togash kje ja otkriesh Bozhjata kreacija i... kje se stopish so nea.

Togash taa kje go prepoznae Boga vo tvojot pogled i kje stane edno so tebe...

...i togash Bog kje bide so vas zatoa shto ne postoi drug izbor.


Месинџер, мислам дека ми вети нешто и гледам користиш “мое авторско дело“, нали?


Potseti me za sto se rabotelo... nemozham da se setam vo momentov sto bilo toa...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 22:56
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Жената е поголем “маж“ од мажот, само што заборава колку е голема нејзината вредност...



Ne patat site od amnezijaнамигнување
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 22:58
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Жената е поголем “маж“ од мажот, само што заборава колку е голема нејзината вредност...




Нема зошто да заборава, ако има прав човек до неа кој одвреме навреме ќе ја потсети.
Еве, некој како Месинџер на пример. И ти можеби.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.