IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што ја прави жената посебна...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што ја прави жената посебна...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
Автор
Порака
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2011 во 14:10
 koga najskapoceniot tovarv ke pochne da se pretvora vo tovar toa znachi deka ne sme znaele da navlezeme vo dushata na  najskapocenoto., <>zhena<>., majka sopruga ., devojka., ljubovnica., shto i da e taa e taaголемо%20гушкањеда
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 01:31
 
 
 
 ‎...Моќта на жената...
 ...сублимат од три "Е "
 ...Енергија...Емоции...Ентузијазам...
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 08:46
........ a zarem ima neshto shto ne e posebno kaj nea ., .....
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
vivi1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Легенда

Регистриран: 20.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 18941
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vivi1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 09:42
dve tri raboti se posebni sekogasголема%20насмевка
vivi
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 14:13

Pa, nejzinata ubavina. A za pametot... i tamu e po-se-bna. Se razbira i mnogu e vredna

Ete, valjda tie se dve tri raboti...
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2011 во 14:24
...ma,site tri raboti se za golema................................diskusija!намигнување

edinstveno shto ja pravi posebna zenata e.... toa shto neshto nema , ama  neshto  ima i povekje od....mushkiteголема%20насмевка!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Март.2012 во 01:38
А кој рече дека жената е посебна.....
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Март.2012 во 18:13
Знам...
дека жената е посебна...
тогаш кога сака...
нема поубава жена од онаа која...
сака...

само машките гротескни души...
тоа не можат да го сфатат...
но тие истите ги добиваат посебните...
жени...
другите само копнеат по...
жени...
посебни...

а и Буковски го тупеше...
окулу тоа...
или јас не ја сфатив приказната...

зошто не секоја жена...
е...
жена...
 
Кон врв
kladence Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 25.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 88
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kladence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јули.2012 во 15:29
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Zhenata e najubavata kreacija na Svetov... ako Svetov beshe sozdaden za shest dena, za isto tolku dena kje propadne dokolku zhenata, ne daj Bozhe, ischezne.



Taa e neshto prekrasno... dokolku si dozvolite zhelba i vreme da ja osoznaete... neshto prekrasno!!!



A se razbira, od onoa sto vekje go rekov, onoa sto ja opravi zhenata posebnq zavisi od onoj shto kje i go dodeli i spodeli potrebnoto vnimanie... toa e onoa sto ja pravi i kje ja pravi zhenata posebna.



Zhenata... toa e najubaviot dar sto Gospod mozhel da mu go dade na mazhot. Sekako, dokolku toj mozhe toa da go vidi i da go vrednuva...



<font size="2" color="#9900cc">Во денешно време на транзиција на вистинските вредности и нивна замена со нешто...хм..поинакво, помодерно сфаќање за жената и нејзината улога, да се наиде на еден ваков пост, тоа е како...како да сте налетале на исчезнатата птица Додо.

Просто не ми се верува дека сеуште има мажи кои знаат да ја вреднуваат жената и нејзината вистинска убавина да ја издигнат на еден пиедестал.
(ako Svetov beshe sozdaden za shest dena, za isto tolku dena kje propadne dokolku zhenata, ne daj Bozhe, ischezne.
)

Јас можам само да констатирам-Колку е среќна твојата жена, Меси, и да те поздравам тебе но и сите жени кои се нашле допрени од овој текст со една убава мелодија (Woman of the World)[IMG]smileys_novi/53.gif" align="absmiddle" alt="роза">

http://www.youtube.com/watch?v=qepG_pb_ZJ4&feature=related

<font size="2" color="#9900cc">[IMG]smileys_novi/6.gif" align="absmiddle" alt="големо%20гушкање">[IMG]smileys_novi/11.gif" align="absmiddle" alt="бакнеж">[IMG]smileys_novi/11.gif" align="absmiddle" alt="бакнеж">[IMG]smileys_novi/11.gif" align="absmiddle" alt="бакнеж">[IMG]smileys_novi/6.gif" align="absmiddle" alt="големо%20гушкање">
[IMG]smileys_novi/11.gif" align="absmiddle" alt="бакнеж">

Sekogas se vosh*tuvam na tvoite komentari, odmereni i bas na mesto. Jas bi dodala samo deka messenger e dokaz deka site vistinski mazi ne izumrele vo vremeto na DON ZUAN...Poz :)
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2012 во 00:20
...toa shto misli...i veruva... deka nekoj mozhe da se promeni...i toa preku nokj...плазењесмеење
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
pajser Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
kloshar

Регистриран: 04.Март.2011
Локација: Lao People's Dem. Rep.
Статус: Офлајн
Поени: 13899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pajser Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2012 во 00:38
Originally posted by viktorija123 viktorija123 напиша:


Pa, nejzinata ubavina. A za pametot... i tamu e po-se-bna. Se razbira i mnogu e vredna

Ete, valjda tie se dve tri raboti...
,,,,,,,,,
 
 ovoa malku gi menuva rabotite,,,,,,,големо гушкањесмеење
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2012 во 00:47
голема насмевкаплазењеголемо гушкање
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2012 во 20:36

...ако е во брак и треба т.е. и е потребен сопругот како на куче панталони.

(цитат што ме изнасмеа два дена) 

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2012 во 21:47
... тоа што е различна од мажот!
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.