IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Албанија и Косово ги бараат моштите на М.
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Албанија и Косово ги бараат моштите на М.

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 11>
Автор
Порака
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:01
Originally posted by orlov orlov напиша:


изненадувањеНезнам зошто воопшто влегуваш во полемика за која нема ни простор ни време...........бар за сега. Времето ќе си го кажесвоето. А и по мене  време е бар малку усијаните страсти да сплавнат а потоа да продискутираме трезвено. Сепак треба да е симнат н земја...........



Орлов, ова го постираш на неколку теми денеска во политика.
Темите се дискутираат додека се актуелни, инаку да го затвориме подфорумов и да се префрлиме сите во Разно?!збунетост
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:01
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Напротив, апсурдна е и самата помисла дека Индија ќе дозволи преселување на моштите во Тирана.
И апсурдно е (за мене) одењето против нејзина волја - ако Мајка Тереза сакала да биде погребана блиску до нејзината мајка и сестра, имала време тоа да го стави на знаење, нели?




Па затоа е и мојата помисла да се оладиме сите а потоа да полемизираме доколку има простор за тоа во што сум УБЕДЕН  дека и албанците ќе се одкажат од полемика.задоволство

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:05
Не знам што е тоа апсурдно ако се побарале моштите на М. Тереза? Можеби крајниот резултат нема да им се допадне на Албанците, сепак пробале!
Homo homini lupus est...
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:06
Орлов, нема потреба од оладување, не гледам ништо да гори.
И за какво откажување од полемика зборуваш?
Ако мислиш на форумот - тој е отворен за да се дискутира.
Ако мислиш на некоја реална јавна полемика - не гледам некоја таква кај нас.


Изменето од Анастеа - 15.Октомври.2009 во 00:06
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:06
Originally posted by orlov orlov напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Не знам ти како го гледаш, ама за мене е апсурдно затоа што барањето е против нејзината лична волја - да почива во Индија, каде и го помина најголемиот дел од животот.
А нејзината фамилија... па таа векот си го поминала на другата страна од светот.
И искрено не знам кој има во Албанија од фамилија?збунетост




изненадувањеНезнам зошто воопшто влегуваш во полемика за која нема ни простор ни време...........бар за сега. Времето ќе си го кажесвоето. А и по мене  време е бар малку усијаните страсти да сплавнат а потоа да продискутираме трезвено. Сепак треба да е симнат н земја...........

pak ke kazam :
I jas ne sum tolku ubeden deka mostite na Majka Tereza treba da bidat vo Tirana ... jas sakam da kazam deka kakov i da bide epilogot na ovaa epizoda ne treba da bide ocenet kako bezmislen ili apsurden ...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:07
Кога би се пронашле моштите на Александар Македонски, дали би било апсурд да се побараат моштите иако знаеме дека Грците тврдат дека е Грк?
Homo homini lupus est...
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:07
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Не знам што е тоа апсурдно ако се побарале моштите на М. Тереза? Можеби крајниот резултат нема да им се допадне на Албанците, сепак пробале!


изненадувањеApsurd e svesta- realnosta.............
barat neshto nevozmozjno..................

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:08
Ништо денес не е невозможно...
Homo homini lupus est...
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:12
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Напротив, апсурдна е и самата помисла дека Индија ќе дозволи преселување на моштите во Тирана.
И апсурдно е (за мене) одењето против нејзина волја - ако Мајка Тереза сакала да биде погребана блиску до нејзината мајка и сестра, имала време тоа да го стави на знаење, нели?
site znaeme kako Majka Tereza sakase da se pretstavi pred svetot - majka na site koi imaat potreba za pomos  ... inaku kako majka na allbancite nemase da bide tolku poznata i ceneta ... se nadevam ja sfakas poentata na ovoj komentar ...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:12
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Кога би се пронашле моштите на Александар Македонски, дали би било апсурд да се побараат моштите иако знаеме дека Грците тврдат дека е Грк?
dobra paralela ...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:14
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Напротив, апсурдна е и самата помисла дека Индија ќе дозволи преселување на моштите во Тирана.
И апсурдно е (за мене) одењето против нејзина волја - ако Мајка Тереза сакала да биде погребана блиску до нејзината мајка и сестра, имала време тоа да го стави на знаење, нели?
site znaeme kako Majka Tereza sakase da se pretstavi pred svetot - majka na site koi imaat potreba za pomos  ... inaku kako majka na allbancite nemase da bide tolku poznata i ceneta ... se nadevam ja sfakas poentata na ovoj komentar ...


И јас искрено се надевам дека ќе ја сфатиш поентата на мојот коментар.
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:16
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Напротив, апсурдна е и самата помисла дека Индија ќе дозволи преселување на моштите во Тирана.
И апсурдно е (за мене) одењето против нејзина волја - ако Мајка Тереза сакала да биде погребана блиску до нејзината мајка и сестра, имала време тоа да го стави на знаење, нели?
site znaeme kako Majka Tereza sakase da se pretstavi pred svetot - majka na site koi imaat potreba za pomos  ... inaku kako majka na allbancite nemase da bide tolku poznata i ceneta ... se nadevam ja sfakas poentata na ovoj komentar ...


И јас искрено се надевам дека ќе ја сфатиш поентата на мојот коментар.
se gleda deka nisto ne si razbrall ...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
Момче Македонче Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Момче Македонче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:18
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Кога би се пронашле моштите на Александар Македонски, дали би било апсурд да се побараат моштите иако знаеме дека Грците тврдат дека е Грк?

dobra paralela ...

Александар Македонски, а не Татко Александар, ако веќе правиме паралели. Мајка Тереза, а не Тереза Албанска. Значи жената сакала да си почива во Индија, жената е закопана таму кај што сакала, а на некој народ, таму во западниот Балкан му текнало дека има право да оди против нејзините желби. Не мислам дека е апсурдно, секогаш вреди да се проба нешто, албанците доста би добиле ако моштите од Мајка Тереза завршат кај нив (посебно на туризам), но и другата страна со право не ги дава тие мошти.
„Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите“ - Гоце Делчев
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 00:21
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Кога би се пронашле моштите на Александар Македонски, дали би било апсурд да се побараат моштите иако знаеме дека Грците тврдат дека е Грк?
dobra paralela ...
да ама никогаш нема да дознаеме што сакал Александар Македонски, него битно му било да му живее името, моштите сепак ќе станат пепел, а името не голема%20насмевка
а мајка тереза фино лепо си побарала да си биде погребана во индија и мислам дека треба да ја оставиме да почива во мир
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.