IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Домовите на познатите личности
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Домовите на познатите личности

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
Автор
Порака
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 87672
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2017 во 08:37

Беверли Хилс: Кендал Џенер купила нова вила која до неодамна му припаѓала на Чарли Шин


Популарната манекенка и реалити ѕвезда Кендал Џенер издвоила 8,55 милиони долари за вила на Беверли Хилс, која до неодамна му припаѓала на популарниот актер Чарли Шин.

Вилата е изградена во шпански стил, а во екстериерот доминираат зелени површини. Се простира на површина од преку 615 квадратни метри, а истата поседува пет спални соби, шест купатила, домашно кино, голем базен, тениски терени, големо игралиште и одвоен дел за спа. 

Луксузната вила се наоѓа во престижната населба Мулхоланд Естејтс, која претставува одвоена заедница со сопствено обезбедување во кое некогаш живееле големи ѕвезди на Холивуд. Ова место Кендал го одбрала најмногу поради безбедноста кое тоа го нуди.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 789
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.