IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Домовите на познатите личности
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Домовите на познатите личности

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Домовите на познатите личности
    Испратена: 10.Октомври.2009 во 21:50
Сите ние сме помалку љубопитни како изгледаат и како се уредени домовите на познатите личности (политичари, спортисти, шоу-бизнис....)

Ајде малку да им ѕирнеме низ клучалките, да се восхитуваме но и да дадеме свој критички осврт (што ни се допаѓа а што неголема%20насмевка).

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 22:01
Вака е кај Филип и Мадлена Цептер (бизнисмен-сопственик на компанијата “Цептер“, и кој има годишен профит од милијарда евра...)

Ова им е вилата во Париз, која некогаш припаѓала на кралското семејство Караѓорѓевиќ. Во неа живееле принцот Павле и принцезата Олга додека биле во прогонство, а своевремено била и резиденција на југословенскиот крал Александар.

Ренеовирањето траело две години, намештајот е автентичен а некои работи се купени од аукциските куќи "Sotheby" iи "Christie"....
мечтаењеВилата однадвор.Дневната соба.

Трпезарија и долу, бањата.
Изменето од maria_magdalena - 10.Октомври.2009 во 22:06
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 22:03

Собата за клавирот.


Ходник
Изменето од maria_magdalena - 10.Октомври.2009 во 22:08
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 22:07
a kogo toa go interesira
тага
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 22:09
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

a kogo toa go interesira
тага


Се надевам, некој кој освен храна и нужда, знае зошто живее и има чувство за естетика.намигнување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Октомври.2009 во 22:16
Еве ја и вилата на Дарко и Маја Панчеви.МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13113
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Март.2010 во 11:21

Овој луксуз се наоѓа во Хараре и му припаѓа на претседателот на Зимбабве – Роберт Мугабе.

Зимбабве важи за една од најсиромашните земји во светот, каде што народот секојдневно умира од глад и недостиг на медицинска помош....

 
 
 
 
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 18:33
Ова беше добро, народот умира од глад а некои скороевиќи купуваат вили од неколку милиони евра и тоа за користење мал дел од годините.Послугата за одржување на вакви вили е огромна.
Докажувањана на ваквите исфрустрирани личност оди до незамисливи размери.За среќа кај нас толкави огромни вили нема ,иако и оние на поединци се мегаломански и непотребни на едно нормално семејство.
Колку гладни усти има на овој свет...
Колку хоштаплери кои без работа се стекнале со имот за наредните десет генерации...
А работникот????????????????
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 22:55
Originally posted by marsovec marsovec напиша:

Ова беше добро, народот умира од глад а некои скороевиќи купуваат вили од неколку милиони евра и тоа за користење мал дел од годините.Послугата за одржување на вакви вили е огромна.
Докажувањана на ваквите исфрустрирани личност оди до незамисливи размери.За среќа кај нас толкави огромни вили нема ,иако и оние на поединци се мегаломански и непотребни на едно нормално семејство.
Колку гладни усти има на овој свет...
Колку хоштаплери кои без работа се стекнале со имот за наредните десет генерации...
А работникот????????????????


Велиш: за среќа такви огромни вили кај нас нема.
Јас ќе ти кажам дека кај нас има вили и луксуз каков што обичниот наш човек кој преживува секој месец тешко може и да си замисли.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 23:10


Куќата на Еди Марфи.Изменето од maria_magdalena - 21.Април.2010 во 23:15
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 23:11


Џенифер Лопез и Марк Антони

Изменето од maria_magdalena - 21.Април.2010 во 23:11
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 23:26
Парис Хилтон


Ова и е новиот апартман на Беверли Хилс

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 13113
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2010 во 20:32
 
Силвестер Сталоне ja поседува оваа куќа вредна 10 милиони долари распоредена на 1512 m².

 
 
Кортни Кокс и Дејвид Аркет .... резиденција во Беверли Хилс
 
 
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 21:46
За 3,6 милиони долари се продава куќата на Мерлин Монро. Изградена во 1926 година, во шпански стил, се наоѓа во квартот Бретвуд, во западниот дел на Лос Анџелес.


http://sitel.com.mk/dnevnik/zivot/se-prodava-kukata-na-merlin-monro
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.