IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Дом и градина
  Активни теми Активни теми RSS - Домовите на познатите личности
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Домовите на познатите личности

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
Автор
Порака Обратен редослед
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Домовите на познатите личности
    Испратена: 27.Октомври.2017 во 08:37

Беверли Хилс: Кендал Џенер купила нова вила која до неодамна му припаѓала на Чарли Шин


Популарната манекенка и реалити ѕвезда Кендал Џенер издвоила 8,55 милиони долари за вила на Беверли Хилс, која до неодамна му припаѓала на популарниот актер Чарли Шин.

Вилата е изградена во шпански стил, а во екстериерот доминираат зелени површини. Се простира на површина од преку 615 квадратни метри, а истата поседува пет спални соби, шест купатила, домашно кино, голем базен, тениски терени, големо игралиште и одвоен дел за спа. 

Луксузната вила се наоѓа во престижната населба Мулхоланд Естејтс, која претставува одвоена заедница со сопствено обезбедување во кое некогаш живееле големи ѕвезди на Холивуд. Ова место Кендал го одбрала најмногу поради безбедноста кое тоа го нуди.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2017 во 15:31

ФОТО: Ѕирнете во новиот дом на Ријана во Холивуд кој чини 6,8 милиони долари


Ријана го проширува своето портфолио на недвижности. 29-годишната пејачка си „присвои“ нов имот во Холивуд, а за да го поседува овој луксузен дом, таа издвои 6,8 милиони долари.

Имотот се протега на 650 m2, а содржи шест спални соби, девет бањи, приватно кино, опремена фитнес сала, голем базен и гостинска куќичка.

Ријана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќаРијана нова куќа

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
lotus flower Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7212
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lotus flower Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2017 во 02:21
Originally posted by Valerija Valerija напиша:

Ѕирнете во луксузниот дом на Гвен Стефани од 35 милиони долари

Гвен Стефани го продава огромниот дом во Беверли Хилс. Музичката ѕвезда бара нов сопственик на куќата која чини 35 милиони долари.

Во рамките на имотот има базен, тениско игралиште, спа, сала за вежбање, кино сала и 7 спални соби.

Гвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен Стефани


hahahhaa jas od zebrava nerven slom ke doziveam
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2017 во 15:06

Раскошниот дом на Александар Венг: Ѕирнете во луксузниот стан на познатиот дизајнер


Познатиот американски дизајнер Александар Венг неодамна се вселил во својот нов дом покрај реката Хадсон. Едно е сигурно – ентериерот на овој стан го одзема здивот.

Александар Венг е еден од најпознатите дизајнери на помладата генерација, кој се прослави со својот елегантен и едноставен, но и помалку специфичен стил за кој редовно се одлучуваат многу јавни личности. 

До оваа година, тој живеел во типично уметнички стан, односно галерија, но сега изјавил дека е време за посериозна недвижнина и поорганизиран живот. Како што пишуваат од Architectural Digest, со кои дизајнерот екслузивно разговарал, овој луксузен стан покрај Хадсон на њујоршкиот Менхетен е токму таа нова скала во животот.

Уредувањето на ентериерот носи мноштво чисти линии и едноставни парчиња мебел. Боите кои преовладуваат се скромни и ненаметливи, како што е белата, беж и црната боја, а големо внимание привлекуваат и деталите.

Венг ја обожава работата на познатиот Стивен Клајн, а токму поради тоа станот го красат неговите дела. Овој дизајнер вели дека најмногу го цени погледот кон водата која секогаш го смирува, како и големата количина на природно светло.Изменето од Valerija - 24.Август.2017 во 15:06
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2017 во 12:48

ФОТО: Ѕирнете во замокот на супермоделот Клаудија Шифер


Клаудија Шифер со сопругот Метју Вон и трите деца живее во англиски замок во тјудорски стил.

Супермоделот, кој владееше во модната индустрија во 90-тите години, ги отвори вратите на својот дом за списанието Architectural Digest.

Клаудија Шифер

На имотот изграден во 1574 година има 14 спални соби.

Клаудија ШиферКлаудија Шифер

Коментирајќи го животот во стар замок, Шифер рекла дека со сопругот се убедени дека постојат духови. „Слушаме крцкање и чудни нешта се случуваат, како на пример ќе се пушти музика“ - рекла таа.

Клаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија ШиферКлаудија Шифер

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2017 во 09:05
Стилскиот дом на Дона Каран

Луксузниот имот на славната креаторка се продава за 39 милиони долари, што нѝ дава прилика да погледнеме како една од најпопуларните Американки ја уредила оваа вила во африканско-бали стил.

Познатата американска дизајнерка Дона Каран одлучила да го продаде својот луксузен имот кој таа го поседува во рамки на приватниот, егзотичен остров Parrot Cay. Овој остров се наоѓа во северниот дел на Карибите, точно во склоп на островите Turks и Caicos.

Parrot Cay е остров кој се одликува со природна убавина и спокојство, а сите кои поседуваат имот на ова тропско место се успешни луѓе од светот на шоу бизнисот, политиката и економијата. Вилите директно излегуваат на плажа и имаат своја интимна, приватна оаза.


Токму една таква вила поседува и Каран, која ја купила пред 12 години. Комплетниот имот се простира на неверојатни 28.327 метри квадратни, а целата вила е уредена во африканско-бали стил со 4 спални соби и 4 луксузни купатила.


Во склопот на Sanctuary (името на вилата), се наоѓа и јога павилјон, просторија за ручање во која може комотно да јадат 20 луѓе, како и базен на отворено до самата плажа.


Ентериерот во просторот е оплеменет со мебел од махагони и топли есенски палети, и тоа со парчиња од својата UrbanZen колекција. Дона Каран, во просторот додала и спа, како и два мали базени.
Изменето од Valerija - 08.Април.2017 во 09:06
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2017 во 18:41
[​IMG]         [​IMG]

Александар Вуксановиќ - Aca Lukas со жената Соња

[​IMG]  

Александар Вуксановиќ - Aca Lukas со жената Соња и ќерките Викторија и Софија во својот дом...

[​IMG]


[​IMG]


Изменето од bijonse1 - 06.Март.2017 во 18:43
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Март.2017 во 09:00

Ѕирнете во луксузниот стан на Иванка Трамп

Ќерката на новиот американски претседател се труди да го продаде или издаде луксузниот стан во Менхетан. Имено, таа ги спакувала торбите и веќе се пресели во Белата куќа во Вашингтон.Станот во кој живеела со нејзиниот сопруг и децата го продава за 4.1 милиони долари, но може и да го изнајмува за 15.000 долари месечно. Сепак, оваа цена за изнајмување речиси и на никого не му одговарала, па на крај попуштила на 13.000 долари.

Со оглед на луксузноста на станот, можеби направила добра процена, видете сами.

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2017 во 08:43
Сите се шокирале кога дознале дека пејачката ја продава оваа куќа од соништата

Куќата која се протега на речиси 1.000 метри квадратни располага со две огромни спални соби и уште 5 помали, 7 бањи и гаража која може да собере 8 автомобили.

Американската пејачка Селена Гомез ја ставила на продажба својата вила вредна три милиони долари.


Кога фотографиите од внатрешноста се појавија во јавност, сите се зачудиле зошто 24 – годишната млада дама повеќе не го сака овој раскош сместен во прекрасна природа.


Пространата вила се наоѓа во Тексас, а Селена ја купила минатата година за во неа да поминува повеќе време со семејството и пријателите од детството.

Бидејќи обожува да гледа филмови, младата пејачка ја опремила куќата со луксузно домашно кино.


Освен тоа, куќата која се протега на речиси 1.000 метри квадратни располага со две огромни спални соби и уште 5 помали, 7 бањи и гаража која може да собере 8 автомобили.


Кога сакала да се забавува со пријателите, Селена го правела тоа во големата соба со маса за билијард и уште многу други игри.

За романтични вечери тука е и собата со камин и засводен таван, која се наоѓа до пространата кујна опремена со најсовремени апарати и садови.


Станува збор за кујна во која јадењата ги подготвувал професионален готвач, но тука има и уште една помала, отворена кујна, во која Селена и нејзините гости подготвувале коктели и грицки.


Кога сакале да се опуштат, тоа можеле да го направат на тенискиот или кошаркарскиот терен, како и на базенот. Сепак, на некои им било доволно само да се опуштат и да уживаат во сончањето, окружени со природа како од бајка.


Сепак, на младата ѕвезда ѝ здодеале целиот овој луксуз и убавина, па одлучила да си купи уште поголема и поубава вила.


Изменето од Valerija - 08.Април.2017 во 09:04
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2017 во 18:16
Image result for kuca lepa brena  Related image
Лепа Брена, Бобо, синовите и дневниот престој


Изменето од bijonse1 - 28.Февруари.2017 во 18:17
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16472
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2017 во 18:07
Image result for kuca lepa brena   Related image
Лепа Брена и Бобо со децата, Ново Винодолски во Хрватска , вила од 300 квадрата за 500 000 еврича


Изменето од bijonse1 - 28.Февруари.2017 во 18:14
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2017 во 14:18
Новиот импресивен дом на Џесика Алба


Домот е во познатиот Хемптон стил, на најубавата дестинација во Лос Анџелес – Беверли Хилс.
Актерката, во последните неколку години, кариерата во светот на шоу бизнисот ја стави во втор план, а моментален приоритет ѝ е сопствениот бизнис – The Honest Company.

Оваа убава актерка сосема заслужено се почестила со новиот дом!


Вредноста на оваа семејна куќа изнесува 10 милиони долари. Таа се простира на површина од неверојатни 2.740 квадратни метри, а меѓу останатото, поседува седум спални соби и осум бањи, како и посебна гостинска куќа, во која може да престојуваат четири до пет лица.
Како и секоја модерна американска вила, така и оваа поседува теретана, камин, библиотека, но и преубав поглед од терасата на спалната соба.


Пред куќата се наоѓа базенот, како и посебна кујна и дел за скара кој се наоѓа во склоп на приземјето. Најмногу воодушевува пространиот двор, кој зафаќа површина од неверојатни 7.486 квадратни метри, а истиот е опкружен со високи дрва и густи крошниОна што е најкарактеристично и се издвојува во однос на останатите вили на прочуениот Беверли Хилс, тоа е т.н. hamptons style, специфичен по тоа што во исто време остава впечаток на вистински класичен дом, но и на дом кој плени со грациозност.
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2017 во 19:36

Ѕирнете во луксузниот дом на Гвен Стефани од 35 милиони долари

Гвен Стефани го продава огромниот дом во Беверли Хилс. Музичката ѕвезда бара нов сопственик на куќата која чини 35 милиони долари.

Во рамките на имотот има базен, тениско игралиште, спа, сала за вежбање, кино сала и 7 спални соби.

Гвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен СтефаниГвен Стефани
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 94182
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јануари.2017 во 17:29

Вака изгледа луксузот во кој живее Роналдо – ѕирнете во неговиот дом

Домот на Кристијано Роналдо е дело на неколку архитекти за истиот да биде уреден според неговиот вкус. Од теретана, возен парк па се до приватен авион…Сликите кажуваат се:

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 9>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.